Powrót po latach :) - krewetkarium na nowo

Moderator: =Fresz=

Powrót po latach :) - krewetkarium na nowo

Postprzez markus383 » So 23 paź, 2021 08:41

Witajcie.
Postanowiłem powoli wracać do krewetek po kilku latach bez akwarium w domu. Chciałbym ponownie zagospodarować zbiorniki po mojej poprzedniej mini hodowli. Dysponuję akwariami o wym. 40 x 40 x 30 cm. Mam kilka pytań, bo technika lekko zmieniła się od mojej poprzedniej przygody.
1. Poprzednio miałem filtry gąbkowe napędzane powietrzem (przede wszystkim). Teraz chciałbym zamontować filtr hamburski. Zabrałbym z tyłu akwarium 10 cm (wymiar akwarium wynosiłby 40 x 30 x 30 cm) i zamontowałbym głowicę Aquaela, którą gdzieś tam mam na strychu. Co sądzicie o czarnej gąbce o grubości 3 cm i gęstości 45ppi ?
2. Planuję caridiny, więc w związku z tym planuję następujące zakupy:
- Platinum Soil Super Powder
- Salty Bee GH+ Premium
- SaltyBee Black Power Premium
- Azoo Ultra Bioguard
- GlasGarten Bacter AE Micro Powder
Chciałbym akwarium dojrzewać z 1,5 miesiąca. Dołożylibyście lub odjęli coś z powyższej listy?
3. Planuję filtr RO. Czy dla jednego lub dwóch zbiorników dobra będzie membrana 100 gpd? Może 75 gpd? Czy pompa RO będzie dobrym zakupem, czy sobie darować?
4. Czy filtr DI po filtrze RO będzie konieczny, czy darować sobie?
5. Wrócę do filtracji. Czy może zamiast hamburga zrobić rynnę filtracyjną? Czy do takiej rynny mogę zamontować głowicę, czy jedynie pompkę napowietrzającą?
6. Planuję zakupić belkę led 12 W. Chciałbym w akwarium mieć meszki, bucelphalandry, małe microsoria - generalnie rośliny niewymagające. Czy taka lampeczka będzie odpowiednia?

Dzięki za dobrnięcie do końca i liczę na pomoc :)
Pozdrawiam.
Mateusz :)
Avatar użytkownika
markus383
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 113
Dołączył(a): Wt 07 lip, 2009 08:50
Lokalizacja: Warszawa/Otwock Mały

Re: Powrót po latach :) - krewetkarium na nowo

Postprzez pierre » So 23 paź, 2021 21:12

Potrzebujesz wody RO, więc filtr 75gdp zupełnie tobie starczy. Masz dobre ciśnienie w kranie? jeśli tak, to pompa niepotrzebna, ja mam około 1 atmosfery, więc mi jest potrzebna. Filtr DI (mniemam, że chodzi Ci o żywicę? Ja mam, bo mam, ale chyba tylko dla szpanu, albo i ze strachu, raczej daruj sobie. Rynny nie miałem, więc nie poradzę, ale gąbka 45ppi będzie luxio 3cm też wystarczy.
oświetlenie, jak nie będzie za mocne to będzie ok.
Generalnie to nie rób zakupów na zapas, bo możesz nie chcieć później sypać całego świństwa, które kupiłeś.
podłoże, minerały salty bee ot i wsio, bakterie na start możesz, ale to taką porcję nawet odmierzoną na raz za kilka złotych i startuj - pamiętaj, prowizorka jest najlepsza
pierre
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 333
Dołączył(a): Śr 16 sty, 2013 14:20


Powrót do AKWARIUM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości