Akwarium dla laika . Ktoś pomoże?

Moderator: =Fresz=

Akwarium dla laika . Ktoś pomoże?

Postprzez Magiiczny » Śr 03 lis, 2021 13:20

Witam, posiadam akwarium 200 l.
Chciałbym rozpocząć przygodę z tym wodnym światem lecz nie mam żadnej wiedzy na ten temat szukam osoby która by mi trochę chciała pomóc ... Pytan mam mnóstwo najchętniej pogadał bym z kim przez mikrofon może discord czy coś takiego ?
Ogólnie chciałbym stworzyć akwarium z roślinami mało wymagającymi aby zabardzo się nimi nie trzeba było piętrzyć wymagające mało światla i które by korzenily się na żwirku . Z czasem chciałbym do tego samego akwarium dorzucić krewetki równie mało wymagające.
Również potrzebuje kupić osprzęt pod tak duże akwarium i miło było by by ktoś powiedział który pod tak duże akwarium będzie najlepsze.
Akwarium chciałem stworzyć typowo pod wygląd przy jak najmniejszym wkładem własnym ...
Może ktoś chciałby pomóc laikowi ?
Magiiczny
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr 03 lis, 2021 13:17

Re: Akwarium dla laika . Ktoś pomoże?

Postprzez raiders » Śr 03 lis, 2021 13:35

Jak sam nie poczytasz o podstawach akwarystyki to nikt za ciebie tego nie zrobi.
A mam wrażenie z powyższego opisu że chciał bys aby ktos za ciebie wszystko zrobił i jeszcze akwarium później opiekował.

Co do doradzenia że sprzętem, roślinami jak najbardziej mogę pomóc.
Jak zwykle kwestia kasy ile chcesz na całość wydać...
Na fotce Moje akwarium 300 l z epifitami.
W takie coś celujesz? Obrazek
raiders
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 344
Dołączył(a): Pt 13 maja, 2016 15:55

Re: Akwarium dla laika . Ktoś pomoże?

Postprzez Magiiczny » Cz 04 lis, 2021 00:11

Wolałbym bardziej rozmowę niż czytanie fakt. ;) Aczkolwiek czytam cały czas coś ... Bardzo ładne akwarium nie mniej jednak bardziej zielono chce mieć u siebie chciałbym mech mieć na całym podłożu wiem też że chce Żwirek i brak ziemi do roślin w akwarium potrzebuje tylko takie które dadzą radę żyć na żwirku lub kamieniach .... Jestem z Zielonej góry trochę małe miasto nie mam dobrego sklepu zoologicznego więc wszystko muszę zamawiać przez internet ... Co do cen wiadomo że chciałbym wydać na to jak najmniej pieniędzy no ale na początek mam tak 400 zł na zainwestowanie w cokolwiek aby coś zaczęło się dziać a potem zobaczę jak dalej się to potoczy
Magiiczny
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr 03 lis, 2021 13:17

Re: Akwarium dla laika . Ktoś pomoże?

Postprzez raiders » Cz 04 lis, 2021 06:01

To pozdrawiam że Świebodzina , co do przeznaczonej kwoty na start to zapewne cie rozczaruje.
Ale jak to akwarium ma cie cieszyć i działać jak powinno to niestety trzeba zainwestować w porządny filtr np jbl e 1502 a to koszt ok 600zl.
Oświetlenie jakąś belka Led że sterowniki najlepiej aby sterować mocą. To też koszt ok 600 zł.

Podłoże... Żwir odradza że względu na to że się bardzo syfi, jest problem z odmulaniem co generuje kolejne problemy.
Najlepiej, najtaniej wychodzi zwykły piasek do piaskownic ewentualnie barwiony na czarno.

Roślinność to też spory wydatek , a jak chcesz mieć zbiornik z samymi epifitami to należało by kupić 70% docelowej objętości.
Że względu na to że te rośliny rosną powoli to ich odpowiednią ilość będzie pochłaniać no3, po4 co ograniczy w jakimś stopniu problem glonow na start.

Koszt sadzonki np microsorium trident to 18-25 zł
Anubias coffefolia ok 30zl

Itp itd , a trochę tych roślin potrzeba na start.


Ogólnie rzecz biorąc na start zbiornika 200-250l trzeba się liczyć z kosztami na poziomie 1500zl.

Od razu odpowiem ze nie warto iść po kosztach w kwestii filtracji światła bo i tak z czasem kupisz coś lepszego, odpowiedniego i wydasz 2x tyle.
Przerabiałem to wielokrotnie u wielu osób.
raiders
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 344
Dołączył(a): Pt 13 maja, 2016 15:55


Powrót do AKWARIUM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości