[D] Wpływ niskiej temperatury wody na krewetki.

Moderator: =Fresz=

Postprzez Mehi » Pt 26 lut, 2010 19:34

A ty w ogole jeszcze robisz to doswiadczenie?
Ostatnio edytowano Pt 26 lut, 2010 19:45 przez Mehi, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Mehi
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 133
Dołączył(a): Wt 22 lip, 2008 20:24
Lokalizacja: Warszawa :)

Postprzez Bard » So 27 lut, 2010 02:24

dodam od siebie, podczas mojej nieobecnosci w poznaniu od 13 lutego do 22, nie było prądu, jak wróciłem temp w mieszkaniu miała troche ponad 15C'(przez scinany z sasiednich mieszkan cos doszlo) wrocile, zostala naprawiona instalacja i zauważyłem bardzo pobudzony popęd u krewetek, każda samiczka nosi jajka, KAŻDA ;-) dlatego z mojego doswiadczenia widze ze okresowe obiżanie temp. korzystnie wpływa na rozmnażanie :)
FU O_o 4chan
Avatar użytkownika
Bard
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 818
Dołączył(a): So 07 cze, 2008 15:46
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Piotr Stępień » So 27 lut, 2010 11:24

A więc aby przeprowadzić jakiekolwiek badania należy mieć przynajmniej kilka zestawów krewetek tego samego gatunku, ponieważ w ten sposób możemy zrównoważyć niektóre cechy osobnicze, które mogą występować u poszczególnych krewetek. Przeprowadzając poszczególne próby trzeba przede wszystkim zachować takie same warunki dla każdej próby czyli monitorować parametry wody łącznie z zawartością tlenu ponieważ rozpuszczalność O2 zależy od temperatury. Mając to wszystko przeprowadzamy próbę z zachowaniem zasady stabilności warunków przy próbie. Jak już przeprowadziliśmy taką próbę to należy wprowadzić inny czynnik (czynnik w zależności od tego co badamy) tutaj możemy zastosować zmianę koloru podłoża, dołożenie - wyjęcie roślin etc. i znów przy zachowaniu zasady stabilności przeprowadzić kolejne pomiary. Czynników może być wiele. Przy BADANIU ważne jest ilość powtórzeń z zastosowaniem różnych zestawów tych samych krewetek. Reasumując powinno występować coś takiego:
-próba zerowa
-mnogość powtórzeń
-przeprowadzenie testów chemicznych wody
-różnorodność czynników "zakłócających" próbę zerową
-różne zestawy krewetek tego samego gatunku
Te czynniki to jeszcze nie wszystko co powinno się znaleźć we wzorowym badaniu, ale w znacznym stopniu je przypomina.
Hodowla Crystal Red - www.mosuraCRS.pl
Ebi-Gold Polska - www.ebi-gold.pl
Avatar użytkownika
Piotr Stępień
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 38
Dołączył(a): Śr 17 lut, 2010 15:25
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez KuMaK » Wt 02 mar, 2010 16:46

Piotr Stępień napisał(a):różnorodność czynników "zakłócających" próbę zerową

Nikt nic nie napisał, zatem robiłem tylko to co mnie interesowało, a efektem czegoś takiego było chociażby poradzenie sobie z kilkoma infekcjami u krewetek.

Niczym mnie nie zaskoczyłeś, bo jak by nie było wszystko oprócz pomiaru tlenu zrobiłem, wystarczy mi zdecydowanie fakt że rozpuszczalnosc gazow jest lepsza w zimnej wodzie.
Pozdrawiam
Rafał Maciaszek
www.facebook.com/Kumak.Shrimp
Avatar użytkownika
KuMaK
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 897
Dołączył(a): Wt 15 lip, 2008 20:25
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Piotr Stępień » Wt 02 mar, 2010 20:01

to nie miało na celu Cię zaskoczyć tylko uświadomić pewne rzeczy, bo czasami używasz określeń, których nie do końca znasz znaczenie.

Pozdrawiam
Hodowla Crystal Red - www.mosuraCRS.pl
Ebi-Gold Polska - www.ebi-gold.pl
Avatar użytkownika
Piotr Stępień
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 38
Dołączył(a): Śr 17 lut, 2010 15:25
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez KuMaK » Śr 03 mar, 2010 18:40

Piotr Stępień napisał(a):to nie miało na celu Cię zaskoczyć tylko uświadomić pewne rzeczy, bo czasami używasz określeń, których nie do końca znasz znaczenie.


Wątpię.
Pozdrawiam
Rafał Maciaszek
www.facebook.com/Kumak.Shrimp
Avatar użytkownika
KuMaK
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 897
Dołączył(a): Wt 15 lip, 2008 20:25
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do AKWARIUM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości