[D] Wpływ niskiej temperatury wody na krewetki.

Moderator: =Fresz=

[D] Wpływ niskiej temperatury wody na krewetki.

Postprzez KuMaK » So 31 paź, 2009 21:20

Yo !

Założyłem 2 baniaczki dla krewetek Caridina cf cant i Neocaridiny zhang.
Celem doświadczenia jest obserwowanie powyższych krewetek przy temperaturach zbliżonych do tych w ich naturalnych warunkach.
W całości będę miał zaszczyt pracować z krewetkami Red Bee "Double hino" i White Pearl.
Zbiorniki mają po 15l. W każdym z nich po 0,5 cm używanego Aqua Substratu II+.
Parametry wody lanej to gH 14 kH 8 pH 7,0. Temperatura wody to 14 - 15 st C.
Specjalnie wybrałem mało stabilne zbiorniki (temperatura), gdyż w naturze raczej krewetki nie mają stałej temperatury.
Krewetki aklimatyzowane były do tych warunków od początku września 09, co zakończyło się powodzeniem.
W akwariach pracuje dwa filtry wewnętrzne.
Podmiany wody 2 * w tygodniu po 10%.
Mam zwyczaj nie karmić krewetek - jedyny pokarm to glony, a światło raczej dzienne.
W akwariach znajdują się kawałki kokosa, korzonek porośniete mszakami.
Doświadczenie będę przeprowadzał dość długo, także jeśli ktoś by miał jakieś pytania to zapraszam. Pomału będę wszystko opisywał. Jeśli ktoś chciałby zmienić jakiś czynnik (np. obniżenie temperatury w miarę możliwości,czy zwiększenie ilości podmian) mogę sprawdzić.

Niestety tymczasowo mam ograniczony Internet - problemy z połączeniem i zdjęć wgrać nie mogę. Po zlikwidowaniu problemu wrzucę fotki z opisami.

Zapraszam do współpracy. Jeśli coś pominąłem proszę pytać.
Jeśli będzie potrzeba mogę założyć więcej zbiorników.

Pzdr. :wink:
Pozdrawiam
Rafał Maciaszek
www.facebook.com/Kumak.Shrimp
Avatar użytkownika
KuMaK
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 897
Dołączył(a): Wt 15 lip, 2008 20:25
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Mehi » So 31 paź, 2009 21:35

Ja w.perle trzymam od lata w akwarium nieogrzewanym i aktualnie temperatura jest na bank ponizej 20`C. Mnoza sie, jedza, choc maja nizszy metabolizm. wylinki tez przechodza normalnie. nic nie pada.
Avatar użytkownika
Mehi
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 133
Dołączył(a): Wt 22 lip, 2008 20:24
Lokalizacja: Warszawa :)

Postprzez KuMaK » So 31 paź, 2009 21:50

Mehi napisał(a):Ja w.perle trzymam od lata w akwarium nieogrzewanym i aktualnie temperatura jest na bank ponizej 20`C. Mnoza sie, jedza, choc maja nizszy metabolizm. wylinki tez przechodza normalnie. nic nie pada.


W zeszłym roku udało mi się osiągnąć temperature 6 st C przy WP, myślę że w tym roku będzie jeszcze zimniej. Jestem ciekaw czy red bee dadzą radę.

U mnie zaobserwowałem zdecydowanie witalniejsze krewetki :)
Brak jakichkolwiek problemów.
Pozdrawiam
Rafał Maciaszek
www.facebook.com/Kumak.Shrimp
Avatar użytkownika
KuMaK
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 897
Dołączył(a): Wt 15 lip, 2008 20:25
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Mehi » So 31 paź, 2009 21:52

Krewetki w wielu oczkach wodnych zimuja z powodzeniem wiec i w akwarium dzadza rade ;) bee moga byc bardziej wrazliwe
Avatar użytkownika
Mehi
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 133
Dołączył(a): Wt 22 lip, 2008 20:24
Lokalizacja: Warszawa :)

Postprzez KuMaK » So 31 paź, 2009 21:53

Krewetki w wielu oczkach wodnych zimuja z powodzeniem wiec i w akwarium dzadza rade ;) bee moga byc bardziej wrazliwe


Moje oczko zamarza, tego nie sprawdzę ^^

Dziękuje Madziu za odpowiedź :)
Ostatnio edytowano Cz 01 sty, 1970 01:00 przez KuMaK, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam
Rafał Maciaszek
www.facebook.com/Kumak.Shrimp
Avatar użytkownika
KuMaK
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 897
Dołączył(a): Wt 15 lip, 2008 20:25
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez aquahobby1 » N 01 lis, 2009 02:16

Ja też czytałem na jakimś forum niemieckim o zimowaniu RC w oczku wodnym. Był grzybek styropianowy, i chodziło pod nim napowietrzanie. A na początku lata, po takim zimowaniu bardzo obficie się rozmnażały.
Wiedza jest osiągnięta dzięki ciężkiej pracy. Bądź pokorny, i słuchaj tych, którzy szli ścieżką przed Tobą.
aquahobby1
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 616
Dołączył(a): So 22 lis, 2008 23:44
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Bard » N 01 lis, 2009 11:29

KuMaK, a ja tu widze niedociągniecie, bo jak ogólnie wiadomo nie szkodzi najbardziej niska temperatura, a jej skoki duze w krótkim okresie czasu, A Ty chcesz to zrobić w akwarium 15L gdzie taką wode można ochłodzić w kilka minut, a w naturalnym srodowisku takie ilosci wody w jakich mieszkają, trzymają temperature przez długi czas.
A projekcik b.fajny ;] ja sam aktualnie trzymam w.pearl w wodzie bodajże pomiędzy 16-18' bo mi woda za szybko parowała z akwarium 27L ^^ i są jakieś bardziej żywe.
FU O_o 4chan
Avatar użytkownika
Bard
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 818
Dołączył(a): So 07 cze, 2008 15:46
Lokalizacja: Katowice

Postprzez insect_killer » Śr 24 lut, 2010 19:42

Mam krewetki babulati i w akwarium temperatura jest zmienna ponieważ nie mam grzałki z termostatem to waha się od 18nad ranem do-30 stopni jak zapomnę wyłączyć grzałkę i narazie jest OK.Zastanawiam się czy się rozmnożą bez słonej wody.Mam samiczkę u której widać jajeczka :lol: :roll:
insect_killer
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr 24 lut, 2010 19:22

Postprzez Heterocera » Śr 24 lut, 2010 20:05

Babulati?
Zapewne chodziło o Babaulti, te krewetki nie potrzebują do rozrodu słonej wody.
Heterocera
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 167
Dołączył(a): Śr 15 kwi, 2009 18:51

Postprzez =Fresz= » Śr 24 lut, 2010 20:12

Ale 30 stopni to już za dużo i z rozmnożeniem będzie pewnie problem ;-)
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez KuMaK » Śr 24 lut, 2010 22:17

bomboszek napisał(a):Babulati?
Zapewne chodziło o Babaulti, te krewetki nie potrzebują do rozrodu słonej wody.


Lepszym określeniem będzie 'nie wszystkie krewetki'
Pozdrawiam
Rafał Maciaszek
www.facebook.com/Kumak.Shrimp
Avatar użytkownika
KuMaK
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 897
Dołączył(a): Wt 15 lip, 2008 20:25
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Piotr Stępień » Pt 26 lut, 2010 11:28

a ja mam pytanie? od kiedy możemy mówić o WYSTĘPOWANIU w naturalnym środowisku krewetek Crystal Red Double Hinomaru?. I doświadczenie nie polega na próbie pojedynczej i na jednym czy dwóch osobnikach. Jeśli chcesz robić badanie dobrze jak byś wiedział na czym polega istota takiej operacji.

Pozdrawiam
Hodowla Crystal Red - www.mosuraCRS.pl
Ebi-Gold Polska - www.ebi-gold.pl
Avatar użytkownika
Piotr Stępień
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 38
Dołączył(a): Śr 17 lut, 2010 15:25
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez KuMaK » Pt 26 lut, 2010 17:20

Piotr Stępień napisał(a):a ja mam pytanie? od kiedy możemy mówić o WYSTĘPOWANIU w naturalnym środowisku krewetek Crystal Red Double Hinomaru?.


A gdzie ja takie coś napisałem?
Napisałem ze stawiam zbiorniki dla krewetek Caridina cf. cant. i neocaridina zhang. - formy barwne nie mają znaczenia, a służa pomocą przy określeniu ich potrzeb. (biały pigment, wybarwienie).

Piotr Stępień napisał(a):I doświadczenie nie polega na próbie pojedynczej i na jednym czy dwóch osobnikach.


To że pokazałem jedną nie znaczy, że jest jedna. Nie widze sensu zakładać więcej jak dwa nowe zbiorniki na tej samej wodzie, co mam w zbiornikach z inną temperaturą - bo to właśnie o nią mi głównie chodziło. Te same parametry i podłoża mam w Projekcie hah ! przy temperaturze 20 st C i w innych zbiornikach z temperatura 24-25stC.

Piotr Stępień napisał(a):Jeśli chcesz robić badanie dobrze jak byś wiedział na czym polega istota takiej operacji.


Powiedz mi gdzie zrobiłem coś nie tak. :->
Ostatnio edytowano Cz 01 sty, 1970 01:00 przez KuMaK, łącznie edytowano 5 razy
Pozdrawiam
Rafał Maciaszek
www.facebook.com/Kumak.Shrimp
Avatar użytkownika
KuMaK
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 897
Dołączył(a): Wt 15 lip, 2008 20:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: [D] Wpływ niskiej temperatury wody na krewetki.

Postprzez Piotr Stępień » Pt 26 lut, 2010 17:56

KuMaK napisał(a):Yo !


Celem doświadczenia jest obserwowanie powyższych krewetek przy temperaturach zbliżonych do tych w ich naturalnych warunkach.
W całości będę miał zaszczyt pracować z krewetkami Red Bee "Double hino" i White Pearl.


I odnośnie "badań" prawie wszystko robisz nie tak. Później postaram się opisać jak to powinno wyglądać.

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano Pt 26 lut, 2010 17:58 przez Piotr Stępień, łącznie edytowano 1 raz
Hodowla Crystal Red - www.mosuraCRS.pl
Ebi-Gold Polska - www.ebi-gold.pl
Avatar użytkownika
Piotr Stępień
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 38
Dołączył(a): Śr 17 lut, 2010 15:25
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez KuMaK » Pt 26 lut, 2010 18:29

I odnośnie "badań" prawie wszystko robisz nie tak. Później postaram się opisać jak to powinno wyglądać.


Czekam na naprawdę dobre argumenty.
Pozdrawiam
Rafał Maciaszek
www.facebook.com/Kumak.Shrimp
Avatar użytkownika
KuMaK
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 897
Dołączył(a): Wt 15 lip, 2008 20:25
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do AKWARIUM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości