Nowy baniaczek - pytania.

Moderator: =Fresz=

Postprzez lwica79 » N 22 sie, 2010 13:33

Otosków przy tym litrażu spokojnie malutkie stadko możesz dać- czyli 7-10 sztuk.
Redek wejdzie spokojnie i z 50 na początek- ale po co tyle :) , kup z 10-20 sztuk i się rozmnożą. Amanki jako, że nie rozmnożą się w słodkiej wodzie więc kup ilość docelową, jaka Ci odpowiada-maximum 20 moim zdaniem, bo to jednak dość duże krewecie i więcej ich mogło by za bardzo dokuczać Redkom. Na temat Iriatherina werneri nic nie wiem niestety.
Avatar użytkownika
lwica79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 384
Dołączył(a): Pn 23 mar, 2009 21:26
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez dziki » N 22 sie, 2010 17:12

Hallo
Iriatherina werneri
czyli Tęczanka Filigranowa lub Promieniczka Wernera, mała, kolorowa, stadna rybka, ja miałem pecha trafić na model kruczo - czarny, rosnąca do ponoć 5 cm, moje są zdecydowanie mniejsze. Z powodu małych pyszczków karmienie jest utrudnione, należy używać bardzo drobnych pokarmów suchych (unoszących się w toni), kruszone płatki dają mizerne efekty. W dużym krewetkarium z WP-kami i amano głodowały trochę i musiałem je dokarmiać dodatkowo. Zasadniczo 10 osobnikowe stadko myślę że spokojnie dać sobie radę powinno. Jeśli nie planujesz przerybienia pamiętaj o zasadzie około 1 cm ryby na 1 litr wody w baniaku i powinno być dobrze ^^
"330. Lepiej samotne życie pędzić, niż głupca mieć za towarzysza,
Wędruj sam jeden, jakby słoń po lesie, nie czyniąc zła, niewiele pragnień mając."
DHAMMAPADA w przekładzie Stanisława Franciszka Michalskiego
Avatar użytkownika
dziki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 560
Dołączył(a): So 28 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Tralee Co. Kerry

Postprzez madcat » N 22 sie, 2010 19:26

czyli max 5 parek tęczanek, 6 otosków, 8 amano i 10 red cherry (na początek) będzie dobrze ?
madcat
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 72
Dołączył(a): So 21 sie, 2010 20:38
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez dziki » N 22 sie, 2010 20:00

Nie wiem czy 5 Tęczanek to nie zbyt mała ilość aby czuły się dobrze w stadzie, nie mniej jednak ilość jaką napisałeś skorygował bym o amano, 8 amano może robić całkiem spory bałagan, to zbójniki są zwłaszcza w dużym stadzie, samce potrafią zagonić na śmierć zdrową rybę i zacząć na niej biesiadę jak jeszcze żyje. Nie wiem czy potrzebujesz amano planując wisienki :)
"330. Lepiej samotne życie pędzić, niż głupca mieć za towarzysza,
Wędruj sam jeden, jakby słoń po lesie, nie czyniąc zła, niewiele pragnień mając."
DHAMMAPADA w przekładzie Stanisława Franciszka Michalskiego
Avatar użytkownika
dziki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 560
Dołączył(a): So 28 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Tralee Co. Kerry

Postprzez madcat » N 22 sie, 2010 23:16

5 parek to razem 10 tęczanek, a co do amano to 8 na takie akwarium to może rzeczywiście za dużo.
madcat
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 72
Dołączył(a): So 21 sie, 2010 20:38
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez dziki » Pn 23 sie, 2010 05:41

hallo
madcat napisał(a):5 parek to razem 10 tęczanek,

O qrcze, rzeczywiście napisane jest 5 parek, nie wiem jak mi wyszło samo 5. Czytanie ze zrozumieniem się kłania :)

Co do amano to kwestia gustu, 8 szt będzie ładnie wyglądało i będzie je widać, w szczególności w porze karmienia będzie widać jak walczą o żarcie. Ja w 200l baniaku trzymałem ich 20, potem musiałem podzielić na mniejsze ilości w różnych baniakach aż wreszcie rozdałem część zostawiając sobie przewagę dziewczynek.
"330. Lepiej samotne życie pędzić, niż głupca mieć za towarzysza,
Wędruj sam jeden, jakby słoń po lesie, nie czyniąc zła, niewiele pragnień mając."
DHAMMAPADA w przekładzie Stanisława Franciszka Michalskiego
Avatar użytkownika
dziki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 560
Dołączył(a): So 28 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Tralee Co. Kerry

Poprzednia strona

Powrót do AKWARIUM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości