Puste akwarium...

Moderator: =Fresz=

Puste akwarium...

Postprzez camel » Śr 01 gru, 2010 12:30

Witam, szukam pomysłu na akwarium o wymiarach- wysokość 23cm, szerokość 31cm i głębokość 15cm... Za małego miałem tam jak pamiętam bojownika, w planach jakiśczastemu było formicarium, ale mam jedno małe, myślę o raczku marmurkowym lub czymś podobnym. Razem z SHRIMP SET 30l przyjdzie mi dokupiony filtr, więc co polecacie zastworzonka? :mrgreen:
camel
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 74
Dołączył(a): Wt 30 lis, 2010 16:17
Lokalizacja: Opole

Postprzez MarSz » Śr 01 gru, 2010 13:12

Spróbuj MIKROKRAB Limnopilos naiyanetri

http://www.mojeakwarium.pun.pl/viewtopic.php?id=449

sam mam kilka i są ciekawe a nie masz co się obawiać o nadmierne rozmnożenie (jak to mogłoby być w przypadku np. red cherry)

Ewentualnie do tego jakąś helenkę lub dwie i więcej chyba nie ma co do 10l wkładać.

Rybek bym nie polecał (jeśli chcesz mieć kraby) bo krabiki będą się ukrywały.
MarSz
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 520
Dołączył(a): Śr 12 maja, 2010 20:11

Postprzez camel » Śr 01 gru, 2010 13:44

MarSz, przy tych mikrokrabach jak powinno wyglądać napowitrzenie itp.
Trzeba zasłaniać górę by nie uciekły?

Widziałem wczoraj na allegro takie kraby ale troszke grogie jak bym chciał kupić kilka sztuk.

Znasz ich cykl jaksię rozmnażają?
camel
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 74
Dołączył(a): Wt 30 lis, 2010 16:17
Lokalizacja: Opole

Postprzez MarSz » Śr 01 gru, 2010 14:30

Ja mam 3 sztuki (miałem4 ale jeden padł przy upałach latem, które przegapiłem, więc sa wrazliwe na wysoką temperaturę - mmiałem powyżej 28st).

Co do rozmnażania, to jeszcze nie dochowałem się przychówku - ale nie zalezy mi na tym.

Samice noszą jajka na brzuchu pod pancerzem, z których wykluwają się larwy (zupełnie nie podobne do formy dorosłej). I w słodkiej wodzie poprzez kolejne wylinki przechodzą przez wszystkie etapy rozwoju (i formy) aż do postaci kraba.

Ja mam je obecnie w akrawium 70l gęsto zarośniętym z boraras brigitae i microrasborami galaxy więc nie ma szans by larwy przeszły przeobrazenie do formy dorosłej.
Nie mam pewnosci (bo kraby w towarzystwie ryb i przy mocnym oświetleniu są bardzo płochliwe i widze je tylko jak włącze światło w nocy) ale wydaje mi się, ze kiedyś jeden miał coś co przypominało jajka pod brzuchem (takie żółtawe były). Jednak krabik się szybko schował nie pozując za bardzo. później jak go już widziałem to już nie zauwazyłem niczego (a może to nie był ten krab bo wszystkich trzech na raz też trudno jest wypatrzyć).

No więc nie moge się pochwalić, że uzyskałem młode.
Teraz stawiam mniejszy baniak (30l) i nie będzie w nim ryb - może tam je przeniosę to będą bardziej śmiałe i może coś z tego będzie.

W moim wątku z akwarium 70l możesz zobaczyć ich zdjęcia, które udało mi się zrobić.
Kiedyś kosztowały ok 15-16zł za sztukę - nie wiem jak to wygląda teraz.
MarSz
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 520
Dołączył(a): Śr 12 maja, 2010 20:11


Powrót do AKWARIUM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości