RBS+CO2

Moderator: =Fresz=

RBS+CO2

Postprzez raber » Śr 19 sty, 2011 23:29

Witam jako, że to mój pierwszy post na tym forum pozdrawiam wszystkich i zarazem mam pytanie. Mam shrimp seta 20l z crystalami, przerobiłem oprócz tego standardowe (do którego planuje przenieść crystale) akwa 54l na krewetkarium. Akwa zostało założone na RBS, a że było wcześniej ogólne została mi butla wraz z instalacją z CO2. W związku z tym czy warto zostawiać CO2 dla mchów i jakiś niewymagających roślin bez obawy o krewetki, czy dać sobie spokój? Czy RBS poradzi sobie z ewentualnymi wahaniami pH? Jeśli podawać CO2 to 24/h czy z przerwą nocną ? Sory za lamerskie pytanie, ale szukałem na forach i tak naprawdę jednoznacznej odpowiedzi nie udało mi się znaleźć, po za tym niedawno wytłukłem całą obsadę crystali wraz z amano i redkami zakupioną w sklepie rośliną stąd moje obawy o zdrowie pupili. Pozdr Raber
pozdrawiam Raber
raber
Potencjalny Maniak
 
Posty: 4
Dołączył(a): Cz 23 wrz, 2010 16:42

Postprzez agafoo » Pt 21 sty, 2011 22:01

Zawsze mozesz sprobowac obserwowac wahania ph zanim wpuscisz krewetki. Jesli beda zbyt duze lub ph bedzie zbyt male mozesz odlaczyc CO2.
Z tego co kojarze wiele osob ma rbs + CO2 u siebie.
Meszki lubia dobre swiatelko i wszelkie nawozy, ale jak wiadomo pociagna tez na slabszych warunkach.
Pozdrawiam,
agafoo
Avatar użytkownika
agafoo
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 213
Dołączył(a): So 15 maja, 2010 09:58
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez raber » Pt 21 sty, 2011 23:59

z tym sprawdzaniem ph mam niemały problem, bo albo rano mnie nie ma przed odpaleniem światła albo po południu po wyłączeniu CO2. Zresztą RBS dziwnie u mnie zbija parametry. Robiąc test na kh próbka po pierwszej kropli robi się żółta w teście zooleka.
pozdrawiam Raber
raber
Potencjalny Maniak
 
Posty: 4
Dołączył(a): Cz 23 wrz, 2010 16:42


Powrót do AKWARIUM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości