obsada do krewetek

Moderator: =Fresz=

obsada do krewetek

Postprzez grzegorz.mar » So 07 kwi, 2012 08:03

Witam
jak widzicie to mój pierwszy post
do tej pory mam 25l z crystal red i white perl
oraz małe stadko 4szt razbora galaxy i 6 miedzików

Zakładam aktualnie holendra 375l i głównymi zwierzątkami mają być rybki nie szkodzące krewetkom
(krewetki crystal red, black, blue, white perl, pinokio)

Ale chcę mieć ławicę rybek 2 lub 3 gatunki co dają spokój krewetką
wyczytałem że nawet neonki podobno uwielbiają polować na maluchy (czy to prawda)

Co doradzacie w obsadzie? to chyba najlepsze forum jeśli chodzi dobór rybek do krewetek :)
Ostatnio edytowano So 07 kwi, 2012 08:14 przez grzegorz.mar, łącznie edytowano 1 raz
grzegorz.mar
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): So 07 kwi, 2012 07:07
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez spining133 » So 07 kwi, 2012 10:26

Nie ma rybek ławicowych , które dają spokój krewetkom . Mam brygitatki w akwa z odpadem krewetkowym i nawet one sobie zapolują na małą krewetkę , a dorosłe rybcie maja niecałe dwa cm.
spining133
 

Postprzez SUHY » So 07 kwi, 2012 23:01

heh , może moderator napisze "gdzieś" na widoku że albo krewetki albo rybki bo widzę ze raz w tygodniu pada to samo pytanie .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Postprzez wolan91 » N 08 kwi, 2012 00:09

Polecam Otoski xD tu pewność że nie zjedzą krewetek ;)
Avatar użytkownika
wolan91
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 114
Dołączył(a): N 05 lut, 2012 23:15
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez grzegorz.mar » N 08 kwi, 2012 13:56

Witam
teraz już wiem że trzeba mieć 2 akwa :)
w jednym trawnik z krewetkami a drugie holender :)
nie wiem czy mnie to cieszy ale Wy wiecie to najlepiej :)

dzięki i pozdrawiam

PS widzę że to częste pytanie skoro każdy raz w tygodniu pyta się o to samo :)
grzegorz.mar
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): So 07 kwi, 2012 07:07
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez pellepil » N 08 kwi, 2012 14:06

każdy nowy pyta bo akwa z rybami i krewetkami ładnie się prezentuje, jednak po czasie każdy dochodzi do tego samego stwierdzenia " albo , albo"
BT0,DBT,Tiger,CRS-SSSS,RC,Y,BP,Hummel,Tibee,Taiwan,Green,Cardinal,Amano,Macrobrachium
Avatar użytkownika
pellepil
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 237
Dołączył(a): N 23 sty, 2011 19:53
Lokalizacja: Dublin

Postprzez asz32 » Pn 23 kwi, 2012 14:00

bezpieczne dla kreweci będą wspomniane już wcześniej otoski, kiryski, ale za pewne nie o takie ryby tu chodzi, mój znajomy trzyma z krewetkami razbory galaxy- wyglądają pięknie w krewetkariach, ale i im od czasu do czasu zdarza się zapolować na jakieś maleństwo, wiadomo im baniak bardziej zarośnięty szanse udanych połowów mniejsze ;-)
Avatar użytkownika
asz32
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 67
Dołączył(a): N 22 kwi, 2012 13:15
Lokalizacja: Otwock

Postprzez =Fresz= » Pn 23 kwi, 2012 14:06

asz32 napisał(a):mój znajomy trzyma z krewetkami razbory galaxy- wyglądają pięknie w krewetkariach, ale i im od czasu do czasu zdarza się zapolować na jakieś maleństwo, wiadomo im baniak bardziej zarośnięty szanse udanych połowów mniejsze



Też je miałem kiedy tylko pojawiła się jako nowość z odłowu. Udało się nawet rozmnożyć 2 razy ale właśnie rybki te lubią bardzo buszować po mchach w poszukiwaniu za malutkimi krewetkami. U mnie elegancko wycięły wszystkie podrostki crystali. Rybki są ładne ale ja wolałem mieć krewetki i od tamtego momentu rybki jeżeli mam to w oddzielnym baniaku. Dodam że w akwarium 112l miałem ładny busz...
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez asz32 » Pn 23 kwi, 2012 14:48

to może u mojego znajomego są jakieś inne, ma stałą parkę, która co jakiś czas się trze (młode sprzedaje do zoologików) parka pływa z sacurami i xx cr, są naprawdę ładne, ale to, że buszują w mchach faktycznie zauważyłam...
Avatar użytkownika
asz32
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 67
Dołączył(a): N 22 kwi, 2012 13:15
Lokalizacja: Otwock


Powrót do AKWARIUM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości