Problem z wodą niebieski nalot na powierzchni.

Moderator: =Fresz=

Problem z wodą niebieski nalot na powierzchni.

Postprzez joke00 » Wt 05 cze, 2012 06:25

Mam problem w akwarium 27 litrowym. Po 1,5 roku czyściłem je porządnie razem z filtrem ( w odlanej wodzie z akwa ), gąbki tylko przepłukałem w starej wodzie wymieniłem na nową włókninę, odmuliłem trochę podłoże i zmieniłem aranż. Niestety przy tym wszystkim zbił mi się dyfuzor co2 i najpierw mieszałem przez podłączenie do filtra narurowego bez wkładu i krewetki się pochowały, a ślimaki zaczęły masowo uciekać z akwa. Odpiąłem ten filtr narurowy i wsadziłem kostkę z drewna brzozowego do akwa i po jakimś czasie na powierzchni wody mam niebieski nalot (taki jak się robi w kałuży na plamie oleju. Ale krewetki w miarę normalnie się zachowują, rybki też pływają i jedzą, a ślimaki już nie uciekają. Dzisiaj podmieniłem parę litrów wody i nie wiem co dalej. Może kupić nowy wkład węglowy? Aby woda się oczyściła.
"I w akwarium małej rybie
Świat nie kończy się na szybie."

Roman Gorzelski

43l - Nature
43l - Krewetkowe Iwagumi
43l - Nature 2
Avatar użytkownika
joke00
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 421
Dołączył(a): Wt 29 lis, 2011 19:12
Lokalizacja: Poznań

Postprzez SUHY » Wt 05 cze, 2012 06:34

białka i tłuszcze zapewne , wystarczy ze napowietrzanie albo strumień z filtra będzie przebijał tafle wody i samo zniknie .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Postprzez joke00 » Wt 05 cze, 2012 06:40

mam nadzieje też o tym pomyślałem i uniosłem wylot z filtra.
"I w akwarium małej rybie
Świat nie kończy się na szybie."

Roman Gorzelski

43l - Nature
43l - Krewetkowe Iwagumi
43l - Nature 2
Avatar użytkownika
joke00
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 421
Dołączył(a): Wt 29 lis, 2011 19:12
Lokalizacja: Poznań


Powrót do AKWARIUM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości