Woda do podmian z filtra dzbankowego

Moderator: =Fresz=

Re: Woda do podmian z filtra dzbankowego

Postprzez Dakota » N 19 paź, 2014 20:27

Ja tam nie wiem, nie znam się :-)
viewtopic.php?f=5&t=7538 - 31,5l - hybrydy
Avatar użytkownika
Dakota
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1202
Dołączył(a): Cz 10 kwi, 2014 11:46

Re: Woda do podmian z filtra dzbankowego

Postprzez TitaniC » N 19 paź, 2014 20:30

I tego nie lubię w akwarystyce... Każdy ma swoją wyrobioną opinie o czymś i wszystko inne jest złe i fe. ;-) jedni karmią warzywami i owocami krewetki, inni odradzają.

WySwiftowane z Galaxy S4 na Tapatalk'u
Avatar użytkownika
TitaniC
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 128
Dołączył(a): Wt 07 paź, 2014 08:41
Lokalizacja: Suwałki

Re: Woda do podmian z filtra dzbankowego

Postprzez Piaskowyludek » N 19 paź, 2014 20:46

Dosis facit venenum jak mawiał Paracelsus. Większość pierwiastków niezbędnych do życia( pierwiastki śladowe) zarówno u człowieka jak i u krewetek przy przekroczeniu dawki staje się silnie trująca. Ktoś kiedyś w temacie o wypławkach wspomniał o cyjanku. Jakoś ludzie piją śliwowicę i żyją. Podobnie może być ze srebrem, w bardzo małej dawce jest nawet potrzebne, tak samo jak selen, miedź, kobalt i inne. Nie wiadomo natomiast, czy objawy zatrucia u twoich krewetek nie wystąpią w późniejszym czasie. Ja bym nie kombinował.
Piaskowyludek
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 136
Dołączył(a): Pn 25 sie, 2014 20:07

Re: Woda do podmian z filtra dzbankowego

Postprzez Inc0gnit0 » N 19 paź, 2014 20:51

Jak wyzej napisano istotna sprawa jest ilośc srebra w produkcie azoo i ilośc jaka do wody wrzuca filtr dzbankowy moze nic sie nie stanie a moze twoje krewetki odpłyna do krainy lepszych parametrów. jak zwykle ty wybierasz co zrobisz pytałes wiec ci ludzie odpowiedzieli ale to do ciebie nalezy decyzja :P
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Woda do podmian z filtra dzbankowego

Postprzez TitaniC » N 19 paź, 2014 20:54

Jasna sprawa. Przynajmniej będzie wiadomo co w akt zgonu wpisać...

WySwiftowane z Galaxy S4 na Tapatalk'u
Avatar użytkownika
TitaniC
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 128
Dołączył(a): Wt 07 paź, 2014 08:41
Lokalizacja: Suwałki

Re: Woda do podmian z filtra dzbankowego

Postprzez tomek.b » N 19 paź, 2014 22:03

Należy jeszcze zwrócić uwagę, że woda nie ma cały czas tych samych parametrów. Np przewodność wzrastała u mnie wraz z wiekiem wkładu.
Avatar użytkownika
tomek.b
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 898
Dołączył(a): So 05 lis, 2011 08:59
Lokalizacja: Gostynin

Re: Woda do podmian z filtra dzbankowego

Postprzez Pethro » N 19 paź, 2014 22:49

Dakota napisał(a):Nie wiem dokładnie, jak to działa, ale wątpię, by AZOO wypuszczało szkodliwego bubla (to w końcu nie byle jaka firma lepiąca coś w garażu, tylko "producent" transgenicznych rybek :P )

problem w tym że firma AZOO też nie wie jak to działa, a jak zna ten mechanizm dokładnie to jako jedyna firma na świecie :-P

Naukowcy dzisiaj spierają się o to czy wszechstronne wykorzystywanie jonów srebra nie jest niekorzystne dla naszego zdrowia a wiadomo jakie środki idą na badania produktów dla ludzi.. niewspółmierne w porównaniu z badaniami nad bezkręgowcami ;-)

Po za tym wystarczy pomyśleć logicznie, nie trzeba mieć wykształcenia biologicznego by powiązać 2 fakty:
produkt o charakterze filtracji biologicznej + produkt bakteriobójczy
( jony srebra nie mają wybiórczego działania, są zabójcze w stosunku do każdej komórki, a działają najskuteczniej na mikroorganizmy, w szeregu od najbardziej trujących pierwiastków są na samym przodzie - Ag>Hg>Cu>Cd>Pb>Co>Au>
Zn>Fe>Mn>Mo>Sn.
jony srebra w badaniach in vitro na ludzkich komórkach też były szkodliwe..).

TitaniC napisał(a):I tego nie lubię w akwarystyce... Każdy ma swoją wyrobioną opinie o czymś i wszystko inne jest złe i fe. jedni karmią warzywami i owocami krewetki, inni odradzają.

WySwiftowane z Galaxy S4 na Tapatalk'u
ja jestem skłonny do zmiany decyzji w myśl zasady "Tylko krowa nie zmienia zdania - jak mawiał Stefan Kisielewski - " :lol: ale najpierw musze mieć jakieś logiczne argumenty ku temu anie kogoś przekonanie :-P jak to często bywa na forach, ogólnie.
A co do owoców to są zbędne, nadmiar cukrów prostych dla nas też nie jest przydatny więcej witamin i antyoxydantów znajdziesz w warzywach, bez zbędnych cukrów prostych.
A to że niektórzy jedzą to czy tamto albo karmią tym czy tamtym. Lekarze kiedyś cukier traktowali jako lekarstwo teraz jako przyczynę wielu chorób.. po prostu coś może być źle zinterpretowane w obliczu niepełnych danych. A ludzie się tym nie przejmują że coś się w miedzyczasie zmieniło i część zwykłych ludzi będzie dalej trwało w starych przekonaniach albo prędzej stwierdzą że naukowcy stworzyli spisek by ich oszukać.

A ze srebrem nie ma co przeginać .. :lol: Obrazek
Pethro
 

Re: Woda do podmian z filtra dzbankowego

Postprzez TitaniC » Pn 20 paź, 2014 05:08

A teraz jeszcze jedno ale. Ciągle mowa o filtrach Brity. Pytanie, czy inne firmy też korzystają z tego srebra. Może tylko z węgla?

WySwiftowane z Galaxy S4 na Tapatalk'u
Avatar użytkownika
TitaniC
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 128
Dołączył(a): Wt 07 paź, 2014 08:41
Lokalizacja: Suwałki

Re: Woda do podmian z filtra dzbankowego

Postprzez Pethro » Pn 20 paź, 2014 11:21

Musisz zapytać tych co używają takich dzbanków, skoro podobno u kogoś to widziałeś, upewnij się że to nie była jednorazowa podmiana i później sami nie przeszli na RO bo sie crystale nie rozmnażały.
A ile masz kH w kranie? gotując wodę pozbędziesz się węglanów i będzie łatwo zbić pH niewielką ilością kwasów humusowych tudzież garbników.
Ewentualnie jak masz niskie kH zainstaluj sobie filtr propylenowy i węglowy, są dość tanie w porównaniu do pełnego filtra RO.
Ostatnio edytowano Pn 20 paź, 2014 11:50 przez Pethro, łącznie edytowano 1 raz
Pethro
 

Re: Woda do podmian z filtra dzbankowego

Postprzez TitaniC » Pn 20 paź, 2014 11:27

Dziś zamawiam dokładne testy. Teraz mam jbl paskowe. I ta z dzbanka miała lepsze wyniki (niższe) niż z kranu.

WySwiftowane z Galaxy S4 na Tapatalk'u
Avatar użytkownika
TitaniC
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 128
Dołączył(a): Wt 07 paź, 2014 08:41
Lokalizacja: Suwałki

Re: Woda do podmian z filtra dzbankowego

Postprzez Inc0gnit0 » Pn 20 paź, 2014 12:27

Kombinujesz, kombinujesz i przekombinujesz :P Nie czytasz ze zrozumieniem albo nie rozumiesz co chcemy ci powiedzieć powtórze filtr dzbankowy zawiera wegiel aktywny ( nie zmiekcza wody czyli nie wpływa na gh ani kh) oraz zywice jonowymienna ona wpłaywa na twardości GH i KH ale nic za darmo zabiera jony wapnia i magnezu a w zamian oddaje jony inne ( zgaduje że sodu i srebra moze jakies inne jeszcze) tak uzdatniona woda z załozenia ma być smaczna dla ludzi ze wzgledu na to że nie wiem co ani jak wpływa to co oddaje taki filtr wodzie wolałbym lać kranovite dla redek.
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Woda do podmian z filtra dzbankowego

Postprzez TitaniC » Pn 20 paź, 2014 12:33

dotarło ;-) będę lał kranovite ;-) podobno mamy taką dobrą u nas w mieście, że jest zdrowsza od wody butelkowej. ;-) szkoda że nie da się zmierzyć tych jonów :-P zamówiłem testy kropelkowe i w końcu będę wiedział co jest w kranie

WySwiftowane z Galaxy S4 na Tapatalk'u
Avatar użytkownika
TitaniC
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 128
Dołączył(a): Wt 07 paź, 2014 08:41
Lokalizacja: Suwałki

Re: Woda do podmian z filtra dzbankowego

Postprzez Pethro » Pn 20 paź, 2014 14:05

Piaskowyludek napisał(a):Dosis facit venenum jak mawiał Paracelsus. Większość pierwiastków niezbędnych do życia( pierwiastki śladowe) zarówno u człowieka jak i u krewetek przy przekroczeniu dawki staje się silnie trująca. Ktoś kiedyś w temacie o wypławkach wspomniał o cyjanku. Jakoś ludzie piją śliwowicę i żyją. Podobnie może być ze srebrem, w bardzo małej dawce jest nawet potrzebne, tak samo jak selen, miedź, kobalt i inne. Nie wiadomo natomiast, czy objawy zatrucia u twoich krewetek nie wystąpią w późniejszym czasie. Ja bym nie kombinował.

Ja bym tego tak nie mieszał, są mikro pierwiastki potrzebne w ścisle określonej dawce gdzie niedobór lub nadmiar wywołuje choroby np cynk, miedź, selen.. ale są też pierwiastki takie jak rtęć, kadm, uran, arsen, beryl .. szkodliwe w każdej dawce, zbędne organizmowi do życia. I osobicie srebro bez wachania umiesciłbym w liscie zbędnj toksycznej w kazdej dawce.
Pethro
 

Re: Woda do podmian z filtra dzbankowego

Postprzez stan_shrimps » Pn 20 paź, 2014 16:22

To może i ja się podepnę i dopisze coś od siebie, skoro krewetki ode mnie będą testerami dla tej wody ;)

Co do dzbanków to naprawdę, nie ma co kombinować, najtańszy jest filtr RO!! I nie ma bata na to, sam mam wodę w kranie która nie przekracza 240 us, odpad z filtra ok. 350, ale i tak wszystko leci przez RO.
Spróbuj poszukać na regionalnym forum akwarystycznym osób z filtrem, może odsprzedadzą Ci te 20l na miesiąc za powiedzmy 2 browarki, też wyjdzie tanio.

Jeśli Twoja woda ma smak, tzn. jak pijesz kranówkę i jest smaczna, może to oznaczać, że jest twarda. Z tego co mówiłeś to w czajniku nie masz kamienia, może nie jest najgorsza, jednak crystale to wymagające krewetki i o ile utrzymanie ich przy życiu wymaga niewiele, to dobre efekty wymagają wysiłku głowy, czasem mięśni i rzadziej ale też portfela ;)

Nie kupuj testów, to też jest duży wydatek. Dla mnie najtańszym rozwiązaniem dla kreweciarzy jest miernik EC. Przydaje się ewentualnie test na pH lub pHmetr.
Takiego testu użyjesz kilka razy i się przeterminuje, a wydasz 15-20 zł. No chyba że koniecznie chcesz eksperymentować z różnymi rodzajami wody to kup pH i Kh/Gh.
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: Odp: Woda do podmian z filtra dzbankowego

Postprzez =Fresz= » Pn 20 paź, 2014 17:10

Nie wiem o jakim dokładnie dzbanku mowa ale ja mam i według instrukcji filtr działa przez miesiąc i później trzeba wymienić na nowy, oczywiście przy maksymalnym wykorzystaniu iluś tam litrów. Więc nawet gdyby miał spełniać jakieś tam parametry po przefiltrowaniu to nie wiem czy jest sens bo koszt jednego wkładu to około 19zl. Matematyka jest łatwa :D 12x19=228zł filtr RO to wartość o połowę mniejsza. Wszystko pewnie rozchodzi się o montaż bo trzeba mieć miejsce i pozwolenie:P


Wysłane z mojego GT-I9505 za pomocą Tapatalk 2
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do AKWARIUM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość