45l - krewetki, raczki i ślimaki

Moderator: =Fresz=

45l - krewetki, raczki i ślimaki

Postprzez ARHIZ » N 05 lip, 2015 23:33

Chciałbym poznać Wasze opinie o mojej obsadzie:

45 litrów z hydroponiką (korzenie roślin lądowych zanurzone w wodzie)

podłoże: piasek
temperatura: 22 stopnie (grzałka z termostatem)

Obsada:
Ok 20 red cherry
2 amano
1 Atya gaboniensis
2 raczki Cambarellus texanus
kilka tylomelanii yellow rabbit
kilka ślimaków Brotia pagodula
kilka rozdepek rzecznych, błotniarek stawowych (czerwonawa muszla i żółte ciałko - natknąłem się na nie podczas badań) i rozdętek

Karmię gotowanymi warzywami, płatkami dla ryb, owocami itd., nawet twarogiem (raczki uwielbiają).

1. Czy taki litraż nie jest za mały dla filtrującej? Bo chciałbym docelowo dwie...
2. Amano i red cherry... jakie są wasze doświadczenia jeśli chodzi o ich agresywność względem RC? (u mnie na razie nie zaobserwowałem żadnych agresywnych zachowań względem redek, ale w pogotowiu czeka inne akwarium).
3. Czekam także na inne uwagi.
4. Czy jest sens, żeby dodawać do tego otoski lub kiryski panda? Ewentualnie bojownik?

Zdjęcia... obecnie walczę z aparatem, jeżeli uda mi się zrobić coś porządnego, to z chęcią się podzielę :)

Pozdrawiam :mrgreen:
ARHIZ
Potencjalny Maniak
 
Posty: 11
Dołączył(a): N 05 lip, 2015 23:15
Lokalizacja: Toruń

Re: Odp: 45l - krewetki, raczki i ślimaki

Postprzez Ssanczo » Pn 06 lip, 2015 15:08

Mialem 1amano w 30l z red cherry i 0agresji, tylko byl problem...
Czesto "wychodzila" po sylikonie i pewnego dnia znalazlem ja calkiem daleko od akwarium zaschnieta

A co do bojownikow to watpie, zeby nie pokusil sie takim kaskiem jak krewetka ;p
Ssanczo
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 35
Dołączył(a): N 21 cze, 2015 16:49

Re: 45l - krewetki, raczki i ślimaki

Postprzez ARHIZ » Pn 06 lip, 2015 15:33

Miałem amano kilka lat temu, dwie, i w przeciągu tygodnia obie wyszły i wyschły na śmierć nim je znalazłem. Z kolei te co mam teraz, już ponad rok, akwarium jest w 1/3 odsłonięte i nigdy ne było problemów z ucieczkami - nawet pod taflę wody nie podchodzą.
ARHIZ
Potencjalny Maniak
 
Posty: 11
Dołączył(a): N 05 lip, 2015 23:15
Lokalizacja: Toruń

Re: Odp: 45l - krewetki, raczki i ślimaki

Postprzez Ssanczo » Pn 06 lip, 2015 17:40

Wlasnie ciekaw jestem, co z nimi "nie tak" ze az tak lubia ucieczki z akwarium :idea::-|

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2
Ssanczo
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 35
Dołączył(a): N 21 cze, 2015 16:49

Re: 45l - krewetki, raczki i ślimaki

Postprzez leszek75 » Pn 06 lip, 2015 18:31

Krewetki uciekają z akwarium jak woda im nie odpowiada.Amano nie są zbyt wymagające co do warunków ale trzeba trzymać kilka osobników gdy miałem 3 chowały się jak dokupiłem 3 kolejne to śmigają aż miło i czyszczą glony.
Red Cherry nie kupuj 20 tylko z 6-8 i jak będą mieć dobre warunki zaraz doczekasz sie gromadki :->
leszek75
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 87
Dołączył(a): N 21 cze, 2015 19:35

Re: 45l - krewetki, raczki i ślimaki

Postprzez jasiud31 » Pn 06 lip, 2015 18:43

No ale do akwarium 45 l kupić 6-8 krewetek red cherry? Będzie święto lasu jak uda się je zobaczyć :mrgreen:
19 l Crystal Red
25 l Hybrydy+Taiwany
http://krewetki.org/forum/viewtopic.php?f=5&t=6978
Avatar użytkownika
jasiud31
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 431
Dołączył(a): N 09 lis, 2014 18:27
Lokalizacja: Kalisz

Re: 45l - krewetki, raczki i ślimaki

Postprzez leszek75 » Pn 06 lip, 2015 18:48

spoko u mnie po 2 miesiącach było czerwono w akwarium ale teraz kupując po 1 zecie to nie wydatek .
https://youtu.be/4UwVqBsXDQka po 2 miesiącach od zakupu było swięto malucha bo wydaje mi się ze nie sztuka nakupić 50 sztuk tylko liczy się satysfakcja jak się dochowasz maluchów ale może się mylę. :mrgreen:
leszek75
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 87
Dołączył(a): N 21 cze, 2015 19:35

Re: 45l - krewetki, raczki i ślimaki

Postprzez ARHIZ » Pn 06 lip, 2015 20:30

jasiud31 napisał(a):No ale do akwarium 45 l kupić 6-8 krewetek red cherry? Będzie święto lasu jak uda się je zobaczyć :mrgreen:

Kiedyś miałem 6, widywałem średnio jedną co dwa dni ;) Na szczęście obecnie posiadam konkretne stadko i jest o wiele lepiej (a jedna samica nosi już jajeczka). W dodatku dziś zauważyłem, że raczki także pracują nad zwiększeniem liczebności swego gatunku.

leszek75 napisał(a):Krewetki uciekają z akwarium jak woda im nie odpowiada.Amano nie są zbyt wymagające co do warunków ale trzeba trzymać kilka osobników gdy miałem 3 chowały się jak dokupiłem 3 kolejne to śmigają aż miło i czyszczą glony.
Red Cherry nie kupuj 20 tylko z 6-8 i jak będą mieć dobre warunki zaraz doczekasz sie gromadki :->

U mnie amano zaczęły chętniej podróżować po całym akwarium dopiero po tym jak dokupiłem redki. Wcześniej kryły się z tyłu za korzeniami, a teraz podchodzą ładne pod samą szybę i zdają się mniej płochliwe. Odnoszę wrażenie, jakby w moim przypadku redki "ośmieliły" amano - aczkolwiek może to być zwykły zbieg okoliczności.
ARHIZ
Potencjalny Maniak
 
Posty: 11
Dołączył(a): N 05 lip, 2015 23:15
Lokalizacja: Toruń

Re: 45l - krewetki, raczki i ślimaki

Postprzez ARHIZ » Cz 20 sie, 2015 10:23

Tak więc dzieciarnia biega wesoło po amano - tak raczki jak i krewetki. Agresji nie zauważyłem. Co ciekawe, na grzbiecie amano ulokowały się trębacze :)

Co do otosków i kirysków - raczej sobie odpuszczą, żeby nie było za ciasno.
ARHIZ
Potencjalny Maniak
 
Posty: 11
Dołączył(a): N 05 lip, 2015 23:15
Lokalizacja: Toruń

Re: 45l - krewetki, raczki i ślimaki

Postprzez przemekgda86 » Cz 20 sie, 2015 11:54

Właśnie zastanawiałem się jak by to było z otoskami, te przesympatyczne ryby w ogóle nie interesują się otoczeniem, absolutnie nie są agresywne, ale ciekaw jestem jak by to było w obecności młodziutkich krewetek, otoski poruszają się dość gwałtownie przeskakując po szybie, na pewno krewetek nie zjedzą, ale może mogą zgnieść podczas "lądowania" ? :mrgreen: Ktoś ma jakieś doświadczenia z tymi rybami w krewetkariach?
Avatar użytkownika
przemekgda86
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 166
Dołączył(a): Pn 27 kwi, 2015 17:56
Lokalizacja: Gdańsk

Re: 45l - krewetki, raczki i ślimaki

Postprzez Ent » Cz 20 sie, 2015 12:27

Ja swoje otoski musiałem ze smutkiem oddać bo odganiały mi krewetki od jedzenia, a jadły zawsze bardzo energicznie jak to one potrafią i dopóki żarcie było to otoski były do niego przypięte.
Pozdrawiam
Marcin
Avatar użytkownika
Ent
Potencjalny Maniak
 
Posty: 17
Dołączył(a): Pt 24 sty, 2014 09:01
Lokalizacja: Otwock

Re: 45l - krewetki, raczki i ślimaki

Postprzez ARHIZ » Cz 20 sie, 2015 22:34

A mi dziś raczki dopadły jedną krewetkę - niby te redki szybkie itd. a jednak zdarzają się wypadki :/
Co ciekawe zauważyłem kilka pustych muszelek po zatoczku rogowym (ot dziki lokator) - jeżeli raczki byłyby w stanie jakoś regulować jego liczebność, to nie stanowiłby poważniejszej konkurencji dla brotii i tilomelanii... zobaczymy jak to się rozwinie.

A wracając do otosków - nie można wrzucać jedzenia w kilku punktach akwarium?
ARHIZ
Potencjalny Maniak
 
Posty: 11
Dołączył(a): N 05 lip, 2015 23:15
Lokalizacja: Toruń

Re: 45l - krewetki, raczki i ślimaki

Postprzez amehtana » Pt 21 sie, 2015 10:19

U mnie pływają 3 otoski, pożarły mi okrzemki plus zapomniałam co to czyszczenie szyb. Złożyły nawet ikrę na szybach. Nie atakują krewetek, czasami je lekko przestraszą ;) ale prawdą jest, że odganiają krewetki od jedzenia dlatego wrzucam żarcie w dwóch rogach akwarium i wszyscy są szczęśliwi.
amehtana
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 21
Dołączył(a): Pn 08 cze, 2015 12:58
Lokalizacja: Poznań

Re: 45l - krewetki, raczki i ślimaki

Postprzez przemekgda86 » Pt 21 sie, 2015 10:48

W kwestii karmienia nie widzę problemów, wystarczy zanabyć karmę przyklejaną do szyb i po kłopocie, ja stosuję tetrę wafer mix, otoski w ogóle nie interesują się tym co leży na dnie, przyzwyczaiły się do pastylek na szybach. W dalszym ciągu frapuje mnie kwestia zgniatania świeżo narodzonych krewetek podczas przeskakiwania otosków po szybach, gniotą czy nie gniotą, oto jest pytanie :-P
Avatar użytkownika
przemekgda86
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 166
Dołączył(a): Pn 27 kwi, 2015 17:56
Lokalizacja: Gdańsk

Re: 45l - krewetki, raczki i ślimaki

Postprzez ARHIZ » Pt 21 sie, 2015 13:30

A mnie te otoski jednak męczą - tak z trójkę lub czwórkę bym sobie jednak sprawił. Jednak żal mi różnych drobnych żyjątek jak wypławki czy stentory na korzeniu. Czy po wpuszczeniu otosków muszę się liczyć z unicestwieniem tych drobnych stworzeń?

Ps: Czy otosek nie pokusi się o zjedzenie kokonów rozdętek?
ARHIZ
Potencjalny Maniak
 
Posty: 11
Dołączył(a): N 05 lip, 2015 23:15
Lokalizacja: Toruń

Następna strona

Powrót do AKWARIUM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości