Prośba o pomoc w skompletowaniu sprzętu

Moderator: =Fresz=

Re: Prośba o pomoc w skompletowaniu sprzętu

Postprzez związkowiec » Cz 09 lut, 2017 00:05

przeczytałem z dużą uwagą wszystkie uwagi sprzętowe, ale dla mnie to i tak czarna magia (częściowo).
Zabawę z akwarium chcę zacząć po 25 latach przerwy. Zainteresowały mnie krewetki, a tak naprawdę wrażenie na mnie zrobił zbiornik z blue velvet.
Mam pytanie, czy na rynku jest firma oferująca gotowe zestawy pod zbiornik dla krewetek? Możecie coś polecić?
związkowiec
Potencjalny Maniak
 
Posty: 5
Dołączył(a): Śr 08 lut, 2017 23:28

Re: Prośba o pomoc w skompletowaniu sprzętu

Postprzez ReqImrik » Cz 09 lut, 2017 06:55

Jest i to dużo. Np. aquael shrimp set w 3 wielkościach-10,20 i 30l. Albo Diversa nano led, również w 3 wielkościach. Ogólnie nie są to jakieś złe opcje ale z kompletując samodzielnie elementy wyjdzie taniej.
ReqImrik
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 29
Dołączył(a): Pn 16 sty, 2017 09:08
Lokalizacja: Kraków

Re: Prośba o pomoc w skompletowaniu sprzętu

Postprzez kaboom » Pt 10 lut, 2017 11:04

ReqImrik napisał(a):Jest i to dużo. Np. aquael shrimp set w 3 wielkościach-10,20 i 30l. Albo Diversa nano led, również w 3 wielkościach. Ogólnie nie są to jakieś złe opcje ale z kompletując samodzielnie elementy wyjdzie taniej.

Nie wyjdzie taniej. Skompletów mi zestaw taki jak Shrimp Set 30 za 200 PLN. Bez szans. Jedynie co to należy wymienić filtrację, np. dodać U-jet 3 i na górę założyć głowicę od Pata mini.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Prośba o pomoc w skompletowaniu sprzętu

Postprzez ReqImrik » Pt 10 lut, 2017 11:56

W sklepie aquela 30l normalnie kosztuje 249zł więc złożysz taniej. Na święta była promka i 30l była u nich wystawiona za 189 o ile mnie pamięć nie myli więc zgadzam się, nie złoży się. Teraz mają po 219 czyli tyle ile byś zapłacił kupując osobno. Przy czym grzałki nie potrzebujesz-chyba, że masz zimno w domu więc jesteśmy poniżej 200 :-P
ReqImrik
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 29
Dołączył(a): Pn 16 sty, 2017 09:08
Lokalizacja: Kraków

Re: Prośba o pomoc w skompletowaniu sprzętu

Postprzez =Fresz= » Pt 10 lut, 2017 12:20

Akwarium 30l można kupić u szklarza za grosze. Teraz na giełdzie forumowej ktoś sprzedaje lampki ledowe aquaela za 50-60zł do tego filterek i mamy zestaw za około 130-150zł. Dochodzą wysyłki ale jak się dobrze poszuka to można znaleźć gdzieś blisko i osobiście odebrać.

Akwarium
https://www.olx.pl/oferta/akwarium-30l- ... 74f6357e2f

Lampka
viewtopic.php?f=11&t=10014

Gąbka
https://www.olx.pl/oferta/filtr-gabkowy ... c1b934222c

Napowietrzacz
https://www.olx.pl/oferta/napowietrzacz ... 813ac05937

Na upartego grzałka
https://www.olx.pl/oferta/grzalka-akwar ... 2e279353f2
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Prośba o pomoc w skompletowaniu sprzętu

Postprzez perwersja. » So 11 lut, 2017 11:03

Jeśli mieszkasz w duzym miescie lub masz mozliwosc dojazdu np do Łodzi, Krakowa, Katowic czy wiele innych miast, gdzie sa gieldy, to tam polecam sie udac.

Przykladowo na gieldzie na balickiej w Krakowie we wtorki
akwarium 20zł - 25l
napowietrzacz z gwarancja - 15 - 25 z hapetu
grzałka z termostatem 20zł
roslinki za grosze
mata pod akwarium za grosze
podłoze na poczatek poleciłabym neutralne kwarcowe - piasek jasny - kwota groszowa
korzonki tez na gieldzie kupisz po taniosci

lub polecam opcje olx jak Fresz, jednak tu najlepiej upolowac komplet niz sie rozdrabniac, bo duzo stracisz na wysylkach

uwazaj na akwaria, nie polecam firmy wromak, rozklejaja sie nagminnie nie ma gwarancji na nie
uwazac na akwaria z gruboscia szkla mniejsza od 4mm
uwazac na klejenie, czy nie ma pecherzy, czy cos gdzie nie odstaje, czy silikonu nie jest multum (jeśli zalezy Ci na jakosci, polecam firme myciok, mozna dogadac sie do dostawy, w Krk dlatego, ze jezdza na gielde, to dowoza mi do domu za 20zł a nie za 60) .

co do filtracji, jesli myslisz o jednym akwarium, to polecam pata mini z dokupiona gabka o drobnej ziarnistosci. Tylko ze akwarium musi miec min 25l, bo gdy bedziesz miał mniej, bedziesz miał wirówke...
jesli myslisz o wiekszej ilosci, np 4, warto poszukac napowietrzacza, ktory uciagnie min 2 akwaria przyszlosciowo :) chyba, ze nie chcesz miec brzeczenia, to polecam wiecej patów mini abo np fzn mini z dokupionym prefiltrem czytaj gabka o rowniez drobnej granulacji.


Powodzenia :) ;-)
--> http://www.schangri.pl <-- no kici kici :3 taś taś
Avatar użytkownika
perwersja.
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 207
Dołączył(a): Pn 01 sie, 2016 18:28

Re: Prośba o pomoc w skompletowaniu sprzętu

Postprzez Tasior » So 11 lut, 2017 11:32

Myciok jest wyjebany :-)
Ja mam od niego wszystkie akwaria i jestem zadowolony :-)

Wysłane przez Tasiora z Honor 8 za pomocą Tapatalka :-)
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Prośba o pomoc w skompletowaniu sprzętu

Postprzez perwersja. » So 11 lut, 2017 11:43

Tasior napisał(a):Myciok jest wyjebany :-)
Ja mam od niego wszystkie akwaria i jestem zadowolony :-)

Wysłane przez Tasiora z Honor 8 za pomocą Tapatalka :-)



Zgadzam się, pierwsze erybka, ktora ma szklarzy z ADY, drugi jest myciok. Pełna profesja, reszta to popelina.
--> http://www.schangri.pl <-- no kici kici :3 taś taś
Avatar użytkownika
perwersja.
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 207
Dołączył(a): Pn 01 sie, 2016 18:28

Re: Prośba o pomoc w skompletowaniu sprzętu

Postprzez Tasior » So 11 lut, 2017 11:58

Kiedyś nawet jak tam byłem po odbiór to tak patrzę.. akwaria są suche.. Pytam się czy sprawdzali szczelność a babka do mnie -ale po co? Mówię no po by sprawdzić czy akwa nie cieknie. A ona - nasze akwaria nie ciekna :-D
No i w sumie to ma rację :-)

Wysłane przez Tasiora z Honor 8 za pomocą Tapatalka :-)
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Poprzednia strona

Powrót do AKWARIUM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość