Morskie-kilka pytań

Moderator: =Fresz=

Morskie-kilka pytań

Postprzez 1kubus » Cz 18 sie, 2016 22:26

Hej super koledzy. Likwiduję 1 krewetkarium i myślę o nowym projekcie (sulawesi w toku także..). Myślę o morszczaku. Oczywiście oglądałem szopenka i innych na jutubie. Moje pytanko, czy jest ktoś ogarnięty w solance, by porozmawiać, poradzić, instruować jak zacząć i prowadzić morskie? Może ktoś zrobić temat ze startem morszczaka? Nie wiem dlatego pytam. W necie tysiące sposobów, ja chciałbym od kogoś od Nas :)
Avatar użytkownika
1kubus
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 407
Dołączył(a): Cz 19 lut, 2015 09:58
Lokalizacja: DGL

Re: Morskie-kilka pytań

Postprzez yuri1986 » Pt 19 sie, 2016 10:00

Podlacze się pod Temat. Też zastanawiam się nad morskim wielkości około 60litrów. Chyba że żonę namowie to i na koło 120l. Akwa by miało byc bez sumpa(brak miejsca) za filtracje w obu przypadkach u mnie odpowiadała by kaskada fzn3 + odpieniacz diy lub resun sk-300.
yuri1986
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 103
Dołączył(a): So 18 lip, 2015 09:28
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Morskie-kilka pytań

Postprzez 1kubus » Pt 19 sie, 2016 10:36

Cześć, filtracja ala szopen, też takiego patentu chciałbym użyć. Podobno w mniejszych akwa (poniżej 200l) odpieniacz nie jest potrzebny. Regularne podmianki i jest dobrze-już kilka osób mi to mówiło plus wczoraj na yutubie filmik widziałem (gość także wspominał). U mnie rozbija się o miejsce w domu ;/ Moja mnie zje jeśli postawie większe niż 30l, a takiego nie chcę. Znowu pertraktacje.
Avatar użytkownika
1kubus
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 407
Dołączył(a): Cz 19 lut, 2015 09:58
Lokalizacja: DGL

Re: Morskie-kilka pytań

Postprzez =Fresz= » Pt 19 sie, 2016 11:13

Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Morskie-kilka pytań

Postprzez Deletor » Pn 29 sie, 2016 21:18

Jeśli chodzi o odpieniacz to tu bardziej chodzi jaka obsada jest w zbiorniku. Możesz prowadzić i 1000l bez odpieniacza.
1kubus uważaj na te rady z internetu... Ja zakładałem niecały rok temu 450l słodkie, myślałem o słonym z tego co wyczytałem na necie to za takie porządne akwarium trzeba by było dać ok 30-40tys...
Minął rok, zacząłem odróżniać co musi być, a co może, do jakiej obsady i jakich koralowców. Po przeliczeniu teraz takie akwarium postawił bym w granicy 4-5 tys czyli tyle mniej więcej co wyszło mnie słodkie...
Jeśli nie masz od kogo wziąć wody z podmianki itd. Kup piasek, nie dużo więcej z nim problemów, najlepiej żywa skalę zrób wodę RO/DI i posol :p
Jakiej wielkości masz to krewetkarium tzn pusty zbiornik?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Deletor
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 103
Dołączył(a): Wt 09 gru, 2014 21:53


Powrót do AKWARIUM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości