Pompa do osmozy

Moderator: =Fresz=

Re: Pompa do osmozy

Postprzez Vlad » Cz 01 sie, 2019 14:55

Do tej pory myślałem, że u mnie wolno filtruje ale porównując to z waszymi wynikami to mam super wydajność, przy RO3 i membranie 75 Gpd 10l uzyskuję w 60-70min, odpadu 3 x tyle
Vlad
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 62
Dołączył(a): N 09 sty, 2011 11:29
Lokalizacja: Białystok

Re: Pompa do osmozy

Postprzez eXrat » Cz 01 sie, 2019 20:44

Bez pompy ?
To musi być dobre ciśnienie w sieci :)
U mnie RO3 z pompą, 10 l leci jakieś 45min.
Mój skromny zbiorniczek
                                     i ... coś innego
                                                            >>YouTubeContent...subscribe<<<
Avatar użytkownika
eXrat
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 570
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 19:25

Re: Pompa do osmozy

Postprzez Agnieszk » Cz 01 sie, 2019 21:44

Witajcie, u mnie podobnie filtr osmozy 75 robi 5 litrów w 25 minut baz pompy, jak dla mnie to jest w zupełności wystarczające i nie widzę potrzeby zakładania pompy. Pozdrawiam Agnieszka
Agnieszk
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 223
Dołączył(a): Cz 13 paź, 2016 14:07
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka

Re: Pompa do osmozy

Postprzez Raffy » Cz 01 sie, 2019 22:07

U mnie też było wystarczająco, do momentu kiedy baniaki się nagle namnożyły :-D i pompa okazała się dla mnie zbawieniem, nie dość, że odcieku mniej to woda dużo szybciej się zbiera, a tygodniowo potrzebuję -/+ 200L
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Pompa do osmozy

Postprzez Vlad » Pt 02 sie, 2019 05:48

eXrat napisał(a):Bez pompy ?
To musi być dobre ciśnienie w sieci :)
U mnie RO3 z pompą, 10 l leci jakieś 45min.


Bez pompy :) zależy kiedy filtruje, w weekendy jest wolniej (mieszkam na wsi i wzrasta zapotrzebowanie i zużycie wody :) ) Najczęściej zostawiam na noc

Raffy napisał(a):U mnie też było wystarczająco, do momentu kiedy baniaki się nagle namnożyły :-D i pompa okazała się dla mnie zbawieniem, nie dość, że odcieku mniej to woda dużo szybciej się zbiera, a tygodniowo potrzebuję -/+ 200L


U mnie też się namnożyły i zapotrzebowanie wzrosło do +/- 130l tygodniowo, póki co jest ok ale zastanawiałem się nad pompą, dużo szybciej ? ile mniej odcieku ?
Vlad
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 62
Dołączył(a): N 09 sty, 2011 11:29
Lokalizacja: Białystok

Re: Pompa do osmozy

Postprzez eXrat » Pt 02 sie, 2019 08:09

Raffy napisał(a):U mnie też było wystarczająco, do momentu kiedy baniaki się nagle namnożyły :-D i pompa okazała się dla mnie zbawieniem, nie dość, że odcieku mniej to woda dużo szybciej się zbiera, a tygodniowo potrzebuję -/+ 200L

No jak się ma sporą hodowlę to zrozumiałe, że wody potrzeba dużo i taka pompa oszczędza sporo czasu.
Ja mam zaledwie dwa zbiorniki po 30 l, podmianka 10% co około 3 tygodnie no i plus dolewki w między czasie.
Ale pompa i tak zamontowana :)
Mój skromny zbiorniczek
                                     i ... coś innego
                                                            >>YouTubeContent...subscribe<<<
Avatar użytkownika
eXrat
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 570
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 19:25

Re: Pompa do osmozy

Postprzez Raffy » Pt 02 sie, 2019 10:08

Pojechałeś ze sporą hodowlą :-D bez przesady, krewety u mnie to dodatek :-P
Przy dwóch zbiornikach nie montowałbym pompy ;-) ale jej obecność to same plusy tak czy siak

Vlad, żebym ja liczył... :-P nie pamiętam już jak wcześniej było. Na YT jest chyba filmik Szopena jak pokazuje pracę z pompą RO i bez pompy, zerknij :-)
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Pompa do osmozy

Postprzez Vlad » Pt 02 sie, 2019 18:13

Raffy napisał(a):Pojechałeś ze sporą hodowlą :-D bez przesady, krewety u mnie to dodatek :-P
Przy dwóch zbiornikach nie montowałbym pompy ;-) ale jej obecność to same plusy tak czy siak

Vlad, żebym ja liczył... :-P nie pamiętam już jak wcześniej było. Na YT jest chyba filmik Szopena jak pokazuje pracę z pompą RO i bez pompy, zerknij :-)


Zerknąłem, ciężko się ogląda jak ktoś cały czas mówi membraMa :P wyniki testów pokazują że z pompą leci 2 x szybciej. Warto przemyśleć chociaż nie wiem czy przy moich wynikach warto. Na wyjściu uzyskuje wodę 7us, membrana ma 6 miesięcy
Vlad
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 62
Dołączył(a): N 09 sty, 2011 11:29
Lokalizacja: Białystok

Poprzednia strona

Powrót do CHEMIA WODY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości