Duża przewodność po Ro3 75gpd.

Moderator: =Fresz=

Duża przewodność po Ro3 75gpd.

Postprzez Peteypee » Cz 15 lip, 2021 21:36

Cześć.
Jak w temacie.
Membrana nowa, przeplukana jak i wstępne filtry. Leżała 2-3 miesiące ale fabrycznie zamknięta- szczelnie. Po przepuszczeniu w sumie to i że 20l wody przewodność na poziomie 26ppm/56us.

Membrana miała być na odpad pierwszej podłączona żeby trochę szybciej wodę robić, bo męczy mnie trochę 2h pilnowania żeby 10l zrobić i pomijam tu koszta(pierwsza ma 4 miesiące i robi wodę na 8ppm/16us) ale najpierw podpiąłem zamiast starej. Trochę byłem zmieszany ta wartością. Najlepsze że czy membrana jest podpięta pod prefiltry czy na odpad pierwszej (bo też już sprawdzałem ile w takim wypadku tam osiągnie) to przewodność taka sama. Kropelkowe testy po jednej zmieniają kolor (kh/gh).

Teraz pytanie czy mając ro 56us i załóżmy 1gh/1kh mogę spokojnie robić na tym wodę dla caridiny? Zakładając że mineralizatora będę dawał tyle żeby łącznie było np 7gh.

Czy to już za dużo dla ro?

Zastanawiam się czy może próbować reklamować te membranę bo kupiona u tego samego sprzedawcy (miesiąc później kupiona, bo ojciec miał sobie zakładać akwa ale stan zdrowia zweryfikował plany)
Obie vontron, takie same zestawy itp. Starsza od początku dawała 6-7ppm a ta druga 26-27ppm.

Co poradzicie?
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Duża przewodność po Ro3 75gpd.

Postprzez Mr.Kreweta » Pt 16 lip, 2021 06:47

Spróbował bym zareklamować, to za dużo jest, 1 GH to sporo, tam już różne cuda mogą być, bez badań wody w laboratorium jakimś to ciężko stwierdzić co jest w wodzie i jak wpłynie na krewetki.Czy nawet rośliny, bo w solach bywa zachowany przyzwoity stosunek magnezu do wapnia, i pewnie inne rzeczy..
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Duża przewodność po Ro3 75gpd.

Postprzez Peteypee » Pt 16 lip, 2021 09:45

Chyba tak zrobię. Kropelkami wiadomo że po pierwszej jest kolor, ale przewodność taka że aquaartem miałbym gh2. Napiszę do nich i zobaczę co oni na to, tym bardziej że druga membrana jest też od nich. Plukalem prefiltry do wiadra 10l a potem pierwsze 10l wody też do kanału. Co dziwne to stara membrana przez pierwsze pół szklanki idzie około 100us a potem jak zleci idzie na 16us. Za każdym odpaleniem po tygodniu tak jest. Druga praktycznie od razu idzie te 56us.
Zobaczymy co mi odpiszą.
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34

Re: Duża przewodność po Ro3 75gpd.

Postprzez Peteypee » N 01 sie, 2021 23:10

Niestety finał taki ze membrana w kosz [emoji1005] [emoji3525] po jednej(pierwszej) odpowiedzi sprzedający zamilkł i olał sprawę. Nie chcę mi się dochodzić bo gra nie warta świeczki. Wydaje mi się że dostałem membranę 100gpd i w tym był problem
Zakupiłem inną membranę vontron, na razie nie miałem czasu ale może w tygodniu ja założę i zobaczę co z tego wyjdzie.

Wysłane z mojego M2011K2C przy użyciu Tapatalka
Peteypee
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 298
Dołączył(a): N 14 lut, 2021 02:34


Powrót do CHEMIA WODY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości