woda demineralizowana

Moderator: =Fresz=

woda demineralizowana

Postprzez brs93 » N 30 lis, 2014 12:18

Witam wszystkich !

Chce założyć krewetkarium 20l z crystal red ale jest problem - brak filtra ro.
Dużo czytam i może pomóc woda demineralizowana która jest bardzo tania ale jakie minerały do tego polecacie ? Bo trzeba podnieść GH tak ?
Dodam, że chce użyć podłoża aktywnego benibachi.

Byłbym wdzięczny za pomoc i nakierowanie mnie co i jak.
Avatar użytkownika
brs93
Potencjalny Maniak
 
Posty: 6
Dołączył(a): N 30 lis, 2014 12:03

Re: woda demineralizowana

Postprzez Pethro » N 30 lis, 2014 12:59

Na początek kup skałkę benibachi i np shrimp mineral aquaartu, jak podłoze masz w wersji normal dokup jeszcze jakiś preparat typu black water, możesz też kupić torf granulowany i wymieszać go z podłożem, bedziesz miał coś a'la benibachi fulvic.
Pethro
 

Re: woda demineralizowana

Postprzez SUHY » N 30 lis, 2014 13:29

SALTY SHRIMP BEE MINERAL GH+ , + szyszki olchy , liście dębu , torf lub/i jakiś tani black Water np AZOO . wsio w małych ilościach może od kogoś bo np: torf to dwie małe pałeczki raz na miesiąc dwa wrzucasz .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: woda demineralizowana

Postprzez Inc0gnit0 » N 30 lis, 2014 17:39

Do podniesienia gh Salty mineral gh+ obecnie chyba najpopularniejszy mineralizator wody Ro ( ja stosuje jeszcze V6 i nie moge narzekac wczesniej stosowałem aqua artu shrimp mineral i u mnie sie niesprawdził a tu i ówdzie pojawia sie w problematycznych tematach wiec coś jest na rzeczy ) prócz torfu/specyfików typu black water poleciłbym ci jeszcze jako dodatkowy suplement tanie ,od azoo mineral plus i witaminki azoo vita plus lub ich odpowiedniki innych marek . No i warto sie zaopatrzyc w miernik tds/przewodności to jest wydatek nie mały ( około 100pln )na gadżet który sie naprawde przydaje.btw filtr RO3 taki z allegro za 100pln w supełności wystarczy na twoje potrzeby może warto nad tym sie zastanowić.
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: woda demineralizowana

Postprzez brs93 » N 30 lis, 2014 18:47

Dzięki bardzo wszystkim za odpowiedź i pomoc. Już wszystkie specyfiki zobaczyłem na pewno coś wybiorę i zobaczymy co z tego będzie :)
Avatar użytkownika
brs93
Potencjalny Maniak
 
Posty: 6
Dołączył(a): N 30 lis, 2014 12:03

Re: woda demineralizowana

Postprzez SUHY » N 30 lis, 2014 22:39

Inc0gnit0 No tak czasem zapominam co na półce stoi . :D


AZOO mineral plus
AZOO vita plus
SALTY SHRIMP BEE MINERAL GH+
AZOO black Water
JBL TORMEC ACTIV
AZOO-PLUS SUPREME BIOGUARD

To taki podstawowy zestaw leniucha ułatwiający przychówek i długie życie zbiornika .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: woda demineralizowana

Postprzez brs93 » Cz 04 gru, 2014 20:40

Wszystko już wybrałem to co poleciliście zobaczymy jak to wyjdzie :)

Mam pytanie jeszcze jedno. Czy ktoś z was uzdatnia jakoś wodę kranową ? można użyć SUPREME BIOGUARD czy to jest tylko do wody miękkiej ?
Avatar użytkownika
brs93
Potencjalny Maniak
 
Posty: 6
Dołączył(a): N 30 lis, 2014 12:03

Re: woda demineralizowana

Postprzez Inc0gnit0 » Cz 04 gru, 2014 21:00

azoo black water i torf w granulkach to tak naprawde to samo - garbniki tylko w innej postaci jedno jest w płynie ( pewnie wyciag z torfu) a drugie w postaci surowej czyli torf granulowany ja bym stosował jedno z tych rozwiązań a ty zrobisz co chcesz mozesz wybrac opcje a lub b lub ab :)
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima


Powrót do CHEMIA WODY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości