ogromne GH przy niskiej przewodności

Moderator: =Fresz=

Re: ogromne GH przy niskiej przewodności

Postprzez tomek.b » N 07 gru, 2014 02:04

U mnie również przy Salty GH+, dodatkowa mineralizacja daje lepsze efekty.
Avatar użytkownika
tomek.b
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 898
Dołączył(a): So 05 lis, 2011 08:59
Lokalizacja: Gostynin

Re: ogromne GH przy niskiej przewodności

Postprzez batman-ka » N 07 gru, 2014 11:28

We wrocławiu na 100% dolewają teraz czegoś do kranówy gdyby ktoś lał takową to uważajcie.
U mnie jest bieda z dodatkami ale szarpnęłam się na mosura brood care i najwidoczniej im przypasował skład albo wyrównał braki żywieniowe bo nigdy nie miałam tylu zajajczonych samic pomimo problemów z filtrem który jak się okazało nie filtrował wcale i no3 powyżej 15.
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: ogromne GH przy niskiej przewodności

Postprzez =Fresz= » Wt 06 gru, 2016 16:34

Dawno i ja nie dostałem złotej łopatki za odkop :-P

A mianowicie czy od 2014 coś się zmieniło? I pytanie to kieruję do osób które mają więcej jak 5 zbiorników z różnymi podłożami (żeby nie było że pisze ktoś kto nie ma o czymś pojęcia :P ). Czym mineralizujecie aktualnie? Czy jest to samo salty gh+ ,czy salty i np azoo mineral plus lub mosura mineral. Czy Ci co stosowali samo salty mieli jakieś problemy z wylinkami? i jak ogólnie wyglądała przeżywalność młodych krewetek.

P.s. Od razu dodam że nie zakładam że tylko to ma wpływ na przeżywalność bo są minimum 3 powody do osiągnięcia sukcesu.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: ogromne GH przy niskiej przewodności

Postprzez batman-ka » Wt 06 gru, 2016 21:54

Od kiedy przeszłam na salty jest lipa ,crystale 2szt bez oka ,nigdy nie miały problemów z wylinką a teraz są ,o taiwanach nie wspomne,młode są zaprawione w boju ale starsze nie bardzo.Nie używam dodatków jedynie jakiś płyn humusowy
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: ogromne GH przy niskiej przewodności

Postprzez SUHY » Wt 06 gru, 2016 22:59

Od kiedy przeszłem na salty wszystko w normie .Lejąc /sypiąc wszelkie inności , od wersji budżetowych po najdroższe nie zauważyłem żadnych zmian.( po tym jak nauczyłem się hodować krewetki )
A czy może być lepiej , noo tylko w czym jak by co.
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: ogromne GH przy niskiej przewodności

Postprzez perwersja. » Śr 07 gru, 2016 00:34

Ja ufam tylko teraz Azoo GH + lub swoim solom.
--> http://www.schangri.pl <-- no kici kici :3 taś taś
Avatar użytkownika
perwersja.
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 207
Dołączył(a): Pn 01 sie, 2016 18:28

Re: ogromne GH przy niskiej przewodności

Postprzez batman-ka » Śr 07 gru, 2016 16:34

SUHY napisał(a):Od kiedy przeszłem na salty wszystko w normie .Lejąc /sypiąc wszelkie inności , od wersji budżetowych po najdroższe nie zauważyłem żadnych zmian.( po tym jak nauczyłem się hodować krewetki )
A czy może być lepiej , noo tylko w czym jak by co.


Tak ,tylko,że Ty poza salty dodajesz jeszcze X produktów ,jakich nie napisałeś.
I tak jak na aqua arcie wystarczyło mieć rzuconą czasem skałkę na dno i nie było problemów tak w tym wypadku sam goły mineralizator nie wystarcza,szczególnie,jeżeli się karmi krewetki "monotematycznie" w wersji ubogiej.
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: ogromne GH przy niskiej przewodności

Postprzez SUHY » Śr 07 gru, 2016 18:33

batman-ka napisał(a):
SUHY napisał(a):Od kiedy przeszłem na salty wszystko w normie .Lejąc /sypiąc wszelkie inności , od wersji budżetowych po najdroższe nie zauważyłem żadnych zmian.( po tym jak nauczyłem się hodować krewetki )
A czy może być lepiej , noo tylko w czym jak by co.


Tak ,tylko,że Ty poza salty dodajesz jeszcze X produktów ,jakich nie napisałeś.
I tak jak na aqua arcie wystarczyło mieć rzuconą czasem skałkę na dno i nie było problemów tak w tym wypadku sam goły mineralizator nie wystarcza,szczególnie,jeżeli się karmi krewetki "monotematycznie" w wersji ubogiej.


E psze pani ja nic nie dodaję ,( nie licząc , szychę czasem ,liścia , torf ) .A w pokarmach tylko naturalne składniki jadalne .
Znam naturę człowieka sam się często łapę ( nie przyznam się co do morskiego lałem :-P ) .
Ale niech mi ktoś łopatologicznie wytłumaczy :
Na jakiej podstawie stwierdza że są potrzebne jak to nazywają mikroelementy .Ktoś to sprawdził , jak to zrobił .Czy ktoś badał sole i sprawdzał czy tam cos jest a czego może nie ma .
Temat ...mam dwa szkiełka i wsypałem i jesus teraz to wypas się nie liczy :-P .
Sprawa następna , w gh + w płynie to już nawet nie ma jak upchać cokolwiek .(poczytać o roztworach nasyconych itd ) .Mamy przykład przy rozpuszczaniu Salty , robimy geste nie wszystko się rozpuszcza .To już plus że są różne składniki i można mieć nadzieję ze sie postarali .
Z drugiej strony krewetki w 100% wszystkie elementy pobierają z pokarmu i woda nic ma tu do tego .

Ale to wszystko H.... Wystarczy spojrzeć na forum .Kto co stosuje i co ma w bańkach jakie przyrosty ilości i wygląd .Komu co zdycha i kto ma jakie problemy .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: ogromne GH przy niskiej przewodności

Postprzez batman-ka » Śr 07 gru, 2016 19:31

SUHY napisał(a):
batman-ka napisał(a):
SUHY napisał(a):Od kiedy przeszłem na salty wszystko w normie .Lejąc /sypiąc wszelkie inności , od wersji budżetowych po najdroższe nie zauważyłem żadnych zmian.( po tym jak nauczyłem się hodować krewetki )
A czy może być lepiej , noo tylko w czym jak by co.


Tak ,tylko,że Ty poza salty dodajesz jeszcze X produktów ,jakich nie napisałeś.
I tak jak na aqua arcie wystarczyło mieć rzuconą czasem skałkę na dno i nie było problemów tak w tym wypadku sam goły mineralizator nie wystarcza,szczególnie,jeżeli się karmi krewetki "monotematycznie" w wersji ubogiej.


E psze pani ja nic nie dodaję ,( nie licząc , szychę czasem ,liścia , torf ) .A w pokarmach tylko naturalne składniki jadalne .
Znam naturę człowieka sam się często łapę ( nie przyznam się co do morskiego lałem :-P ) .
Ale niech mi ktoś łopatologicznie wytłumaczy :
Na jakiej podstawie stwierdza że są potrzebne jak to nazywają mikroelementy .Ktoś to sprawdził , jak to zrobił .Czy ktoś badał sole i sprawdzał czy tam cos jest a czego może nie ma .
Temat ...mam dwa szkiełka i wsypałem i jesus teraz to wypas się nie liczy :-P .
Sprawa następna , w gh + w płynie to już nawet nie ma jak upchać cokolwiek .(poczytać o roztworach nasyconych itd ) .Mamy przykład przy rozpuszczaniu Salty , robimy geste nie wszystko się rozpuszcza .To już plus że są różne składniki i można mieć nadzieję ze sie postarali .
Z drugiej strony krewetki w 100% wszystkie elementy pobierają z pokarmu i woda nic ma tu do tego .

Ale to wszystko H.... Wystarczy spojrzeć na forum .Kto co stosuje i co ma w bańkach jakie przyrosty ilości i wygląd .Komu co zdycha i kto ma jakie problemy .



Ja psze pana się kierowałam ostatnią wypowiedzią pana na gg :p

Moje mają ubogą dietę ,bo bieda w kraju :p ,małe nie mają ze sobą problemów ,taiwany urosły młode,ale nigdy tak nie miałam,żeby crystal stracił oko po wylince :p ,no i na to dostałam od razu kilka privów ,że salty to za mało ,więc czekam na mądre głowy co by im pomóc :p

p.s
dodam ,że wczoraj się wkurzyłam i dałam im salty z aquaartem 2w1 i wrypałam tam skałę beni i dzisiaj 2 wylinki normalne na dnie i nie ma kalek ani trupów :p
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: ogromne GH przy niskiej przewodności

Postprzez SUHY » Śr 07 gru, 2016 19:38

E to było 4 miechy temu , kufa skasowałem rozmowę :-D .Musiałaś coś źle zrozumieć :lol: .U mnie problemy z wylinkami zawsze jak zaniedbałem podmiany lub podłoże .

A bo ty to za sterylne masz te bańki :-P .Wyczyszczone dopieszczone :lol: .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: ogromne GH przy niskiej przewodności

Postprzez batman-ka » Śr 07 gru, 2016 20:15

SUHY napisał(a):E to było 4 miechy temu , kufa skasowałem rozmowę :-D .Musiałaś coś źle zrozumieć :lol: .U mnie problemy z wylinkami zawsze jak zaniedbałem podmiany lub podłoże .

A bo ty to za sterylne masz te bańki :-P .Wyczyszczone dopieszczone :lol: .


Jak po targach ekipa wpadła to zamiast zacząć od flachy to najpierw wyczyścili mi bańki bo nie było widać krewetek :D Czasy steryla minęły,raczej w drugą stronę ,a u taiwanów nie odmulę bo małe są czarne i za H ich nie widzę :p A szkoda jak lecą do wiadra ...
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia strona

Powrót do CHEMIA WODY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości