Jak uzdatniać wodę?

Moderator: =Fresz=

Jak uzdatniać wodę?

Postprzez pszemoo » Cz 12 mar, 2009 20:42

Jak uzdatniacie wodę RO? Ja dodaję do wody uzdatniacz zakupiony na allegro (oczywiście rozrobiony w wodzie RO). Parametry wody są OK po uzdatnieniu. Zanim woda spłynie wężykiem do akwarium w wiaderku robi sie osad z uzdatniacza i nie zawsze spływa wszystko do akwarium. Trzeba przepłukiwać itp. Czy można nalać wodę RO do akwarium a następnie uzdatniacz bezpośrednio do akwarium? A może macie jakiś inny sposób na uzdatnianie wody, tak żeby się ten osad nie robił? ;)
Avatar użytkownika
pszemoo
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 46
Dołączył(a): Śr 23 sty, 2008 02:00
Lokalizacja: Łódź

Postprzez batman-ka » Cz 12 mar, 2009 21:37

Jak RO uzdatniałam aqua artem hydromineral to zdechły mi w końcu krewetki,tak więc osmozę mam tak zrobioną ,że do 60-70% RO dolewam kranówkę po samych prefiltrach i leje crystalom,na razie nie narzekają,a robię tak już ze 4 miesiące.
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak uzdatniać wodę?

Postprzez pawelekmaluch » Pn 25 lut, 2019 17:42

Witam. Chciałem zapytać o właściwe przygotowanie wody do podmian dla krewetek CARIDINA za pomocą produktów które już posiadam:
1) QualDrop GH+ LC Shrimp 125ml mineralizator wody RO
2) QualDrop TRACE ONE Shrimp 125ml mikroelementy
3) Pure Colour Shrimp 100ml minerały
4) AZOO Vita Plus 120ml witaminy
5) MOSURA OLD SEA MUD POWDER minerały
6) EBITAI Gold Water - (jak Mosura Rich Water)
7) EBITAI MINERAL minerały dla krewetek
8) QualDrop Mironekuton super powder
9) Shrimp Nature Werwa 25g
10)Shrimp Nature Fulvo
11)Shrimp Nature Bakterie
12)SEACHEM STABILITY 100ml
Które z tych produktów maja takie samo działanie i co dodać w jakich ilościach aby była duza przeżywalność dorosłych i
maluchów. Troche w tych wszystkich produktach juz sie pogubilem. Z gory dziekuje za pomoc.
pawelekmaluch
Potencjalny Maniak
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn 25 lut, 2019 13:38

Re: Jak uzdatniać wodę?

Postprzez Tasior » Wt 26 lut, 2019 08:53

Masz ich tyle więc się pogubiłeś...
Ja akurat nie używam produktów tych firm, ale do dobrego funkcjonowania akwarium wystarczy mineralizator wody Gh+ - w akwarium ustaw sobie tak aby gh było 5-6, proponuję 6. A w wodzie do podmian tak aby miała ona gh 5.
Do tego starczy Azoo vita plus - połowa zalecanej dawki raz na tydzień przy podmianie.
Oraz Seachem stability - tak samo jak wyżej.

Na start bakterie nitryfikacyjne i tyle.
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów


Powrót do CHEMIA WODY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron