Dziwne zachowanie krewetek

Moderator: =Fresz=

Dziwne zachowanie krewetek

Postprzez Synthia » Śr 06 lut, 2019 10:57

Witam, mam akwarium 30l a w nim ok 15 krewetek Red Cherry. Samice noszą jajeczka, krewetki są aktywne, w akwarium znajdują się korzenie red moor wood, gałęzatki, pistia rozetkowa i roślina a drobnych liściach ułożonych w rozetkę.. zabijcie nie pamiętam nazwy. Temperatura 25 *C. Filtr 250l/h raz w tygodniu 20 % podmiany wody, regularnie robione testy , wszystko w porządku. Parametry Kh-8 Ph 7,3 Gh-12 ..
Zauważyłam dzisiaj jak ok. 3-4 krewetki ganiały jedną z nich nagle wszystkie się "zlepiły" i jakby zaczęły walczyć, ale potem zostały tylko dwie tak zlepione. Jedna się próbowała uwolnić,ale nie dała rady. One tak zlepione jedna na drugiej leżały bokiem na dnie w bezruchu. Nie wiem co się dzieje, teraz zauważyłam że najprawdopodobniej pokrzywdzona krewetka ma uszkodzoną nóżkę.
pomocy czy ktoś wie co może być przyczyną? Czy to walka czy zaloty? :(

Obserwuje krewetkę, w ogóle przednie nóżki nie pracują, biedna lata po akwarium, chowa się, a inne krewetki ją atakują, ma takie jakby mleczne bąble na przednich nóżkach, wstawiam zdjęcie --> https://www.fotosik.pl/zdjecie/293e8f4ee27066d4
Synthia
Potencjalny Maniak
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr 06 lut, 2019 10:50

Re: Dziwne zachowanie krewetek

Postprzez Mateusz10251986 » Śr 06 lut, 2019 12:40

To orgia:) jedna samice dopadlo kilka samcow mogli ja zameczyc.
Avatar użytkownika
Mateusz10251986
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 227
Dołączył(a): N 16 gru, 2018 15:50
Lokalizacja: Lubań


Powrót do CHOROBY KREWETEK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości