Red cherry/orange/sakura - plamy

Moderator: =Fresz=

Red cherry/orange/sakura - plamy

Postprzez Sheut » Wt 16 kwi, 2019 19:18

Cześć.
Od jakiegoś czasu zauważyłam, że krewety niektóre dostały plamy przy głowie. Pomarańczowe robią się bardziej przeźroczyste/ciemne, a u czerwonej ta plama jest wręcz ciemniejsza. Zdecydowanie też przestało mi przybywać krewetek, myślałam, że może to wina pijawek które też jak się okazało widziałam kilka dni temu w zbiorniku (na tę chwilę żadnej nie widziałam, ale jeśli jest jakiś środek który jest w stanie mi je wybić, to również proszę o podpowiedź). Zbiornik ciągle prowadzony jest tak samo, pH około 7, gh6, kh3, azot nisko, fosfor też, widać po roślinach, akwarium nawożone jedynie CO2 i podmianami. Prócz tego w zbiorniku posiadam kirysy i otosy. Kirysom zdarza się nagle zacząć strasznie ocierać i latać po zbiorniku ocierając się o wszystko. Dodatkowo mam wrażenie, że są troszeczkę bledsze niż być powinny i trochę zbyt intensywnie przekopują ten piach (może tak intensywnie czyszczą skrzela?). Będę wdzięczna za każdą radę.
https://www.fotosik.pl/zdjecie/3fa9bdf39de003a4
https://www.fotosik.pl/zdjecie/d757dd27f1c919b9
Sheut
Potencjalny Maniak
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt 16 kwi, 2019 19:04

Re: Red cherry/orange/sakura - plamy

Postprzez =Fresz= » Śr 17 kwi, 2019 13:23

Na pewno są to samiczki i mają siodełka więc niedługo będą śmigać z jajeczkami.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Red cherry/orange/sakura - plamy

Postprzez Sheut » Śr 17 kwi, 2019 14:13

Co jakiś czas mają jajka, tylko młodych nie przybywa, więc wydaje mi się, że zrzucają. Raz byłam świadkiem, chyba się przestraszyła jak ktoś gwałtownie podszedł do zbiornika.
Sheut
Potencjalny Maniak
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt 16 kwi, 2019 19:04

Re: Red cherry/orange/sakura - plamy

Postprzez =Fresz= » Śr 17 kwi, 2019 14:44

Teraz doczytałem parametry. Przy tych krewetkach powinnaś mieć wyższe.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Red cherry/orange/sakura - plamy

Postprzez Sheut » Śr 17 kwi, 2019 14:57

Z tym, że krewetki żyły tak od miesięcy i się mnożyły, nie było najmniejszego problemu, wręcz za szybko ich przybywało. Więc nie chce mi się wierzyć, że to wynika z parametrów, bo te są na stałym poziomie, od samego początku.
Sheut
Potencjalny Maniak
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt 16 kwi, 2019 19:04

Re: Red cherry/orange/sakura - plamy

Postprzez Sheut » Wt 23 kwi, 2019 12:50

I jak? Nikt nie ma pomysłu czym są te ciemne plamy? Jak to przeleczyć ewentualnie?
Sheut
Potencjalny Maniak
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt 16 kwi, 2019 19:04


Powrót do CHOROBY KREWETEK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron