Red Cherry - pleśniawka?

Moderator: =Fresz=

Red Cherry - pleśniawka?

Postprzez sputnix » Pt 19 kwi, 2019 10:06

Cześć,
W pewnym akwarystycznym kupiłem 20 szt. Red Cherry. Sprzedawca powiedział mi, ze dał mi dwie sztuki z jajeczkami - miały coś zielonego pod odwłokiem. Jako że zaczynam dopiero przygodę z krewetkami, ucieszyło mnie to nawet :) Po głębszym zapoznaniu się z tematem - w mojej ocenie nie wydaje mi się, aby to były jajeczka, tylko delikatne jasnozielone nitki. Zacząłem szukać zagadnień oraz objawy chorób u krewetek i na podstawie zdjęcia z tematu tego forum tutaj wywnioskowałem, że może być to pleśniawka. Byłem zatem u drugiego sprzedawcy, a ten natomiast powiedział, że to są już larwy które nosi krewetka. Kompletnie zgłupiałem i tutaj bardzo proszę Was o poradę i ocenę, z czym mam do czynienia.
Poniżej zdjęcia jednej z moich krewetek:
https://drive.google.com/file/d/1KPP0iJRnnlapzJN0akn3d4NwHh4zvgXm/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1urKONIOrFp3fm3CFiuNG2A4m43UHa1y9/view?usp=sharing
sputnix
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pt 19 kwi, 2019 09:35

Re: Red Cherry - pleśniawka?

Postprzez =Fresz= » Pt 19 kwi, 2019 10:16

Tak to jest pleśniawka. Na forum znajdziesz temat o chorobach ze zdjęciami.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Red Cherry - pleśniawka?

Postprzez sputnix » Pt 19 kwi, 2019 11:02

Dziękuję za potwierdzenie. Czytałem wątek o chorobach z tego forum, dlatego wywnioskowałem, że to pleśniawka. Jeśli chodzi o leczenie - szukałem JBL Fungol, ale nie ma już na allegro, a tym bardziej w sklepach w których byłem. Na dziś mogę kupić jeszcze Tropical CMF, lecz trudno mi znaleźć skład tego leku, a tym bardziej potencjalne działania niepożądane dla krewetek. Czy istnieją jeszcze jakieś dobre i sprawdzone zamienniki?
sputnix
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pt 19 kwi, 2019 09:35


Powrót do CHOROBY KREWETEK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości