Pomocy - padły mi krewetki

Moderator: =Fresz=

Pomocy - padły mi krewetki

Postprzez kisxray » Wt 28 maja, 2019 19:35

Proszę o pomoc dopiero startuje z krewetkami i wybrałem na start RED CHERRY
Posiadam gotowy set z serii aquael shrimp set 30 litrów
Założyłem akwarium miesiąc temu zastosowałem gotowe podłoże : H.E.L.P. ADVANCED SOIL - niby dedykowane do krewetek , mam tam kilka roślinek ale to tylko tzw mały heniek i troche małej trawy .
Całość zalana wodą ( i tu niestety nie wiem czy dobrze zrobiłem) zalałem wodą przepuszczoną przez taki standardowy dzbanek filtrujący po którym żekomo można pić kranówke.
Akwarium przez miesiąc sobie dojrzewało - wszystko szło super , roślinki rosną woda kryształ , temperatura stała ok 25 stopni , filterek ten z zestawu pat mini ,
W niedziele zakupiłem 10 krewetek z normalnej domowej hodowli w różnym stadium wzrostu od maleńkich do całkiem wielkich, powolutku wpuszczone do akwarium , po kilku godzinach super się czułu , goniły zjadały co popadnie .
Wraz z nimi zakupiłem kilka maleńkich neonków
Na drugi dzień rano krewetki w większści się nie ruszały , zaczeły się przewracać i powoli umierać po 24 godzinach wszystkie padły....:((((((
Neonki trzymają się super , a krewetek już nie ma - co robić gdzie problem - pomocy
kisxray
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt 28 maja, 2019 19:25

Re: Pomocy - padły mi krewetki

Postprzez qwas4321 » Wt 28 maja, 2019 20:02

Zalałeś podłoże aktywne kranówką i zaczęły świrować ci parametry, a krewetki neocaridina generalnie nie powinny być trzymane na aktywnym, bo potrzebują inne parametry
qwas4321
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 78
Dołączył(a): Wt 25 gru, 2018 17:41

Re: Pomocy - padły mi krewetki

Postprzez Inc0gnit0 » Wt 28 maja, 2019 21:09

zacznij od czytania viewtopic.php?f=18&t=7874
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Pomocy - padły mi krewetki

Postprzez kisxray » Pn 03 cze, 2019 07:36

Dzieki za pomoc , już coś wiem
kisxray
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt 28 maja, 2019 19:25


Powrót do CHOROBY KREWETEK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość