Dziwne plamy u krewetek

Moderator: =Fresz=

Dziwne plamy u krewetek

Postprzez Mieciu121 » Wt 19 lis, 2019 21:43

Witam

Piszę post ponieważ mam pewien problem . Przeglądając internet nie mogłem zidentyfikować co ewentualnie mogło się krewetką stać - albo przedawnione linki do zdjęć albo brak zdjęć (stąd brak porównania choroby - a nie chciałem sam jej źle zdiagnozować tylko na podstawie objawów).

Co to może być ? (przepraszam za jakość zdjęcia robione telefonem ...)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Mieciu121
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 233
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 15:10
Lokalizacja: Mielec

Re: Dziwne plamy u krewetek

Postprzez =Fresz= » Wt 19 lis, 2019 22:34

Jakaś infekcja, a pokarmu to Ty chyba szuflą dajesz :-P widać że akwarium biologicznie zaniedbane. Sporo syfku.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Dziwne plamy u krewetek

Postprzez Mieciu121 » Wt 19 lis, 2019 23:17

Co proponujesz zrobić? Krewetki niby czekają na przeprowadzke ale zanim regał ogarne to jeszcze 2-3 miesięcy potrzebuje tylko pewnie do tego czasu krewetki nie wytrzymają. Ogólnie to akwarium hula już ponad 2 lata i wtedy nie miałem takiej wiedzy jak teraz i nie wiedziałem że podłoża nie można dużo dawać tutaj jest chyba warstwa 6-7 cm przód i tył...
Avatar użytkownika
Mieciu121
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 233
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 15:10
Lokalizacja: Mielec

Re: Dziwne plamy u krewetek

Postprzez Pawel M » Śr 20 lis, 2019 08:09

Freszowi nie o podłoże chodzi tylko o syf w na nim
jak krewety mają dobrze funkcjonować w takim syfku - zacząłbym od sporych podmian i sprzątania - porządnego sprzątania
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Dziwne plamy u krewetek

Postprzez SUHY » Śr 20 lis, 2019 11:14

O urwał ... Po co to żarcie jak wcale tego nie jedzą . Odessać i przestać karmić .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Dziwne plamy u krewetek

Postprzez Mieciu121 » N 16 lut, 2020 23:04

Zrobiłem krewetkom restart zbiornika bo okazało się,że syfu było zbyt dużo i nie widziałem innej opcji . Założyłem zbiornik, poczekałem miesiąc i wpuściłem velvety, a problem identyczny . Nie rozmnażają się i znajduje co jakieś 2-4 tygodnie 1 trupka . Nie mineralizuje daję im odstaną przez kilka dni kranówkę (ph 7,2 GH 12 KH 9 ) . Karmię raz w tygodniu bo zbiornik nie pokrywa się glonem-co mnie dziwi . Obrazek
Avatar użytkownika
Mieciu121
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 233
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 15:10
Lokalizacja: Mielec

Re: Dziwne plamy u krewetek

Postprzez =Fresz= » Pn 17 lut, 2020 07:26

Jedną "krewetką" można rzucić o ścianę. A kilku "krewetkom" zrobić piękne akwarium.

Co do zbiornika no to pewnie coś z parametrami. Wcześniej też były na podłożu neutralnym? Może w zimę dodają coś do kranówki.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Dziwne plamy u krewetek

Postprzez Mieciu121 » Pn 17 lut, 2020 09:02

Na tym samym podłożu neutralnym ( kwarc barwiony 1-2mm) oczywiście z nowej paczki,przepłukany i 1 raz dla pewności sparzony .
Avatar użytkownika
Mieciu121
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 233
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 15:10
Lokalizacja: Mielec

Re: Dziwne plamy u krewetek

Postprzez Pawel M » Pn 17 lut, 2020 10:03

Mieciu121 napisał(a):Na tym samym podłożu neutralnym ( kwarc barwiony 1-2mm) oczywiście z nowej paczki,przepłukany i 1 raz dla pewności sparzony .


skoro poprzednio był problem z rozmnażaniem i po restarcie jest dokładnie to samo to jaki problem Ci się sam naświetla ??
skoro był problem to trzeba było jakieś zmiany drobne zmiany przeprowadzić, może podłoże jest nie halo skoro na nim nie szło ??

a z innej beczki - zimą krewetki u mnie mniej się mnożą, o ile w ogóle się mnożą bo zbiornik potrafi "stanąć" w październiku i wegetować do marca

ale chyba idzie wiosna bo w tym roku już teraz mam sporo zajajczonych mamusiek :mrgreen:
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Dziwne plamy u krewetek

Postprzez Mieciu121 » Pn 17 lut, 2020 10:53

A u mnie jak makiem zasiał cisza,czy to przy PBL czy BB czy neo nie rozmnażają się i co kilka tygodni wyłapuje trupka . Najczęściej największe i najbardziej masywne samice-bardzo rzadko młode krewetki,ale jednak . Dla caridin mam podłoże benibachi normal mineralizuje saltby bee premium + i tak samo karmię raz w tygodniu

Edit podmiany wody co tydzień 10-20%
Avatar użytkownika
Mieciu121
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 233
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 15:10
Lokalizacja: Mielec

Re: Dziwne plamy u krewetek

Postprzez =Fresz= » Pn 17 lut, 2020 11:57

W takim razie jak Ci nie idzie to trzeba zmienić hobby ;)
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Dziwne plamy u krewetek

Postprzez Mieciu121 » Pn 17 lut, 2020 12:04

Zastanawiałem się nad tym ponieważ ciężkie pieniądze ładuje w krewetki i niestety bez efektu :/ . PBL co ostatnio kupiłem od suhego jak likwidował hodowle przynajmniej jako tako się trzymają,ale też marudzę na zastój w rozmnażaniu :/ . Z drugiej strony jak nie kochać tych malutkich skorupiaczków ?

Edit spróbuję podłoże zmienić dla neo ,ale wątpię żeby to było to skoro podobny problem mam u caridin ( też zbiorniki nowe 2-3 miesiące mają)
Avatar użytkownika
Mieciu121
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 233
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 15:10
Lokalizacja: Mielec

Re: Dziwne plamy u krewetek

Postprzez Eldur » Pn 17 lut, 2020 14:54

Mieciu121 napisał(a):Zastanawiałem się nad tym ponieważ ciężkie pieniądze ładuje w krewetki i niestety bez efektu...


Każde hobby pochlania pieniądze, dlatego nie każdego stać na hobby
Avatar użytkownika
Eldur
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 27
Dołączył(a): N 10 lis, 2019 16:48

Re: Dziwne plamy u krewetek

Postprzez Inc0gnit0 » Wt 18 lut, 2020 17:27

Mieciu , akwarium masz jałowe biologicznie a takie warunki to dla zbrojników nie dla krewetek one lubia butwiejące w wodzie drewno ,liście wiec :
1. wrzuć jednorazowo 10x liść dębu suchy potem raz w tygodniu dokładasz 1-2 liście (w pod mieleckich lasach nie brakuje tego specyfiku i teraz jest czas by się zaopatrzyć w to to :P)
2. puki krewetki nie zaczną się mnożyć nie karm ich wcale lub raz na kilka dni daj im jakiś maluśki habsik
3. wsadź ręce głęboko do kieszeni i wyciągaj je tylko gdy robisz co tygodniową podmiankę 10%
4. zaopatrz sie w dwie skrzynki cierpliwości bo bez tego ani rusz ;)
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Dziwne plamy u krewetek

Postprzez Mieciu121 » Wt 18 lut, 2020 17:55

Inc0gnit0 napisał(a):Mieciu , akwarium masz jałowe biologicznie a takie warunki to dla zbrojników nie dla krewetek one lubia butwiejące w wodzie drewno ,liście wiec :
1. wrzuć jednorazowo 10x liść dębu suchy potem raz w tygodniu dokładasz 1-2 liście (w pod mieleckich lasach nie brakuje tego specyfiku i teraz jest czas by się zaopatrzyć w to to :P)


Teoretycznie mają lignit,kokosy, a na nim zawiązane mchy . Co do liści to faktycznie mam mały zapas Dębu,ketapangu,szyszek olchy . Aż 10 liści ? Ja sądziłem że 1-2 liści to za dużo .
Oczliki,nicienie,małżoraczki są . Masz rację teraz jak tak na to patrzę to akwarium jest jałowe biologicznie ... Cornet jet 3 na pacie mini działa tutaj raczej jako mechanik :/ . Czy same liście wystarczą aby biologię rozruszać ? Czy dolewać jakiś bakterii ? Jeśli tak to polecasz jakieś sprawdzone ?

Inc0gnit0 napisał(a):2. puki krewetki nie zaczną się mnożyć nie karm ich wcale lub raz na kilka dni daj im jakiś maluśki habsik


Karmię raz w tygodniu 1/4 pałeczki z linii shrimp nature.

Inc0gnit0 napisał(a):3. wsadź ręce głęboko do kieszeni i wyciągaj je tylko gdy robisz co tygodniową podmiankę 10%


Do tej pory robiłem co tydzień 30%

Inc0gnit0 napisał(a):4. zaopatrz sie w dwie skrzynki cierpliwości bo bez tego ani rusz ;)


Masz na myśli ,,magiczny napój orzeźwiający po pracy ,, ? :D
Avatar użytkownika
Mieciu121
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 233
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 15:10
Lokalizacja: Mielec

Następna strona

Powrót do CHOROBY KREWETEK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości