Dziwne plamy u krewetek

Moderator: =Fresz=

Re: Dziwne plamy u krewetek

Postprzez Inc0gnit0 » Wt 18 lut, 2020 22:36

tak same liście wystarcza żadnych cudów na kiju w płynie czy w tabletkach nie potrzebują ich krewetki tych prepitetów wiele bardziej potrzebuja sprzedawcy tobie sprzedac niz krewetki
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Dziwne plamy u krewetek

Postprzez Mieciu121 » Śr 19 lut, 2020 15:12

Inc0gnit0 napisał(a):tak same liście wystarcza żadnych cudów na kiju w płynie czy w tabletkach nie potrzebują ich krewetki tych prepitetów wiele bardziej potrzebuja sprzedawcy tobie sprzedac niz krewetki


Zrobiłem jak kazałeś tylko nie dałem liści dębu,a ketapangu. Woda fajnie zbrązowiała od garbników
Avatar użytkownika
Mieciu121
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 233
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 15:10
Lokalizacja: Mielec

Re: Dziwne plamy u krewetek

Postprzez Pawel M » Śr 19 lut, 2020 16:38

Mieciu121 napisał(a):
Inc0gnit0 napisał(a):tak same liście wystarcza żadnych cudów na kiju w płynie czy w tabletkach nie potrzebują ich krewetki tych prepitetów wiele bardziej potrzebuja sprzedawcy tobie sprzedac niz krewetki


Zrobiłem jak kazałeś tylko nie dałem liści dębu,a ketapangu. Woda fajnie zbrązowiała od garbników


więc zrobiłeś zupełnie inaczej niż kolega doradził, z ketapangiem bym uważał z ilością................
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Dziwne plamy u krewetek

Postprzez Mieciu121 » Śr 19 lut, 2020 18:06

Pawel M napisał(a):
Mieciu121 napisał(a):
Inc0gnit0 napisał(a):tak same liście wystarcza żadnych cudów na kiju w płynie czy w tabletkach nie potrzebują ich krewetki tych prepitetów wiele bardziej potrzebuja sprzedawcy tobie sprzedac niz krewetki


Zrobiłem jak kazałeś tylko nie dałem liści dębu,a ketapangu. Woda fajnie zbrązowiała od garbników


więc zrobiłeś zupełnie inaczej niż kolega doradził, z ketapangiem bym uważał z ilością................


Na szczęście nie wrzuciłem 10 liści bo nie miałem na tyle aby w każdym krewetkarium po tyle wrzucać więc dałem po 2-3 liścia . Myślałem że to bez różnicy czy dębu czy ketapangu
Avatar użytkownika
Mieciu121
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 233
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 15:10
Lokalizacja: Mielec

Re: Dziwne plamy u krewetek

Postprzez Inc0gnit0 » Cz 20 lut, 2020 19:47

:roll: ..zazwyczaj mówie włacz myślenie ale ty mieciu chyba lepiej wyjdziesz gdy przestaniesz:P
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Dziwne plamy u krewetek

Postprzez Mieciu121 » So 22 lut, 2020 20:18

Inc0gnit0 napisał(a)::roll: ..zazwyczaj mówie włacz myślenie ale ty mieciu chyba lepiej wyjdziesz gdy przestaniesz:P


Chyba masz rację ... Przed włożeniem liści chciałbym zadać pytanie . Czy liście dębu mają podobne właściwości jak liście orzecha włoskiego ? Pytam ponieważ posiadam i takie i takie .
Avatar użytkownika
Mieciu121
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 233
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 15:10
Lokalizacja: Mielec

Re: Dziwne plamy u krewetek

Postprzez Inc0gnit0 » N 23 lut, 2020 15:11

napisałem debu to maja byc debu chodzi o to że one długo leza w wodzie zapewniajac powolne oddaanie garbników do wody oraz miejsce do rozwoju bakterii które sa wazne dla zdrowego odżywiania sie krewetek . orzech ma nieco inne właściwości bardziej zbliżone do katepangu ,działa leczniczo ze wzgledu na zawartosc olejków eterycznych podaje go po 1szt raz na jakis czas zamiennie z katepangiem
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Dziwne plamy u krewetek

Postprzez Mieciu121 » N 19 kwi, 2020 19:39

Niestety zabieg biologiczny również nie zaskoczył ... Podejrzewam więc albo bakterię w kranie albo podłoże dziwne ... Może jakbym spróbował na podłożu aktywnym z wodą RO + mineralizacja to rozwiązałbym problem ? Co sądzicie ? Spróbowałbym założyć eksperymentalny zbiornik 50x30x30 ( większa tolerancja ewentualnego błędu jak w kostce 30l) podłoże myślałem,albo platinum soil , albo dark soil wersja normal ( akurat mam w domu worek 9l mógłby się nadać ) . Tylko teraz pytanie jaki mineralizator pod neocaridiny warty uwagi ?

Ps tak wiem,że kombinuje niepotrzebnie,ale zalatuję ode mnie desperacją i bezradnością :(
Avatar użytkownika
Mieciu121
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 233
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 15:10
Lokalizacja: Mielec

Poprzednia strona

Powrót do CHOROBY KREWETEK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość