Dorosły okaz red cherry, problem.

Moderator: =Fresz=

Dorosły okaz red cherry, problem.

Postprzez witaminek » Pn 01 wrz, 2014 07:37

Witam,

Mam problem u dorosłego osobnika red cherry. Jest to jedna z najstarszych krewetek w moim krewetkarium.
Już jakiś czas temu zauważyłem u niej zanikanie pigmentu, na początku był to pas przez cały grzbiet, ale teraz wygląda jakby "farba" odrywała się po bokach. Nie wiem czy to jest preludium wylinki, czy objaw jakiejś choroby, ale inne krewetki nie mają takiego problemu.

Na zdjęciach starałem się uchwycić miejsca w których jest wyraźna różnica między partiami ciała krewetki, a ich kolorem. (słaba jakość zdjęć telefon)

Link do zdjęć https://imageshack.com/a/N3wz/1

Proszę o pomoc z tematem.
witaminek
Potencjalny Maniak
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn 01 wrz, 2014 07:24

Re: Dorosły okaz red cherry, problem.

Postprzez =Fresz= » Pn 01 wrz, 2014 08:07

Żadna choroba tylko taki urok ;-) gdzieś kiedyś pisano o tym ze to powód małej puli genów i krzyżowanie wsteczne. Ponizej filmik na którym widać także krewetki o takim ubarwieniu.

Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Dorosły okaz red cherry, problem.

Postprzez Dakota » Pn 01 wrz, 2014 09:12

Fresz, jeśli to regres pigmentu, to czemu niektórzy nazywają tę "odmianę" Painted? Ściema? :-P

U moich starszych krewetek raz pancerz jest całkiem czerwony, a kiedy indziej u tych samych pojawia się pas na grzbiecie. Nie wiem, czy to wpływ np. pożywienia, czy po wylince potrzebują trochę czasu, by wrócić do dawnego koloru.
Teraz mam jedną dorosłą samicę Sakury, która traci pigment w różnych miejscach ciała (pancerz robi się bardziej przezroczysty a kolor bledszy, zwłaszcza na bokach). Może ze starości, bo u mnie krewetki do tej pory często liniały a ta sztuka ma już kilka miesięcy.
viewtopic.php?f=5&t=7538 - 31,5l - hybrydy
Avatar użytkownika
Dakota
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1202
Dołączył(a): Cz 10 kwi, 2014 11:46

Re: Dorosły okaz red cherry, problem.

Postprzez mirkocis » Wt 02 wrz, 2014 12:16

Moje też tak mają. Dieta tu dużo ma do czynienia ale też czas oświetlania akwarium. Zauważyłem że przy długich dniach pigment u sakur ładnieje. Odkryłem to podczas niedawnej kombinacji czasem oświetlania u nich właśnie.
Avatar użytkownika
mirkocis
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 326
Dołączył(a): N 23 lut, 2014 14:24
Lokalizacja: Zielona Góra


Powrót do CHOROBY KREWETEK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości