Pijawki u krewetek

Moderator: =Fresz=

Re: Pijawki u krewetek

Postprzez Dakota » Pn 22 wrz, 2014 14:59

To może zdradź w końcu, jaka filtracja jest w baniaku ;-)
Roślin wcale nie jest bardzo dużo, ale spokojnie powinno wystarczyć. Ciekawe, czemu rogatek nie rośnie.
Ile masz w sumie tych krewetek?

Krewetki są wszystkożerne, same nie polują, ale nie gardzą padliną (zdechłymi ślimakami, krewetkami, rybami).
viewtopic.php?f=5&t=7538 - 31,5l - hybrydy
Avatar użytkownika
Dakota
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1202
Dołączył(a): Cz 10 kwi, 2014 11:46

Re: Pijawki u krewetek

Postprzez batman-ka » Pn 22 wrz, 2014 15:10

To że jest filtr to widzę ale pytanie jaki bo jeżeli orginalny pat mini czy jak mu tam to kiepska filtracja ,ale trudno tu gdybać. Winą może być sama kranówka ,za wysokie pH ,skoki temp. No chyba że ten wypławek miał rozmiary tego na filmie to wezmę pod uwagę atak robala :-)
Rozumiem że to był pojedyńczy zgon i pozostałe krewetki żyją i przechodzą wylinkę normalnie ?
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pijawki u krewetek

Postprzez Piaskowyludek » Pn 22 wrz, 2014 15:19

W prawym górnym rogu widać filtr. To pat mini tylko że "przyklejony" przyssawkami poziomo. Z drugiej strony, na wprost wylotu jest druga gąbka (drobniejsza) którą założę za jakieś 2 tygodnie. Na razie "dojrzewa".
Krewetek jest:
Babaulti stripes 7 sztuk
Red sherry 5 sztuk
Blue Rili 7 sztuki
Sakura red 5 sztuk
Widzę że koleżanki Batmanki nie przekonam. Zresztą nie jest to moim celem. Szanuję zdanie każdego. Często w takich dyskusjach wyklaruje się coś wartościowego. Pozdrawiam
Piaskowyludek
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 136
Dołączył(a): Pn 25 sie, 2014 20:07

Re: Pijawki u krewetek

Postprzez batman-ka » Pn 22 wrz, 2014 15:47

Mam nadzieję naprawdę że to wina wypławka ,ale przeżyłam kilkadziesiąt startów i setki robali i tylko mówię że chemia w świeżym baniaku będzie gorsza niż 1 zgon przez wypławka,ja bym sprawdziła parametry ,dała im prawdziwy filtr.U niektórych kranówa jest spoko ,u mnie kranówa powali każdą krewetkę od ręki :-)
Spirulina 36% jest bardzo kaloryczna ale opinie są podzielone,ja nie daję moim czystej spiruliny ,wolę chlorellę ,kup im po prostu hikari crab ,redki to lubią i jest sprawdzone. Sprawdz jakie parametry ma kranówa ,każde miasto ma podane na stronach www w stacjach uzdatniania ,no chyba że to jakaś woda ze studni ;-)
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pijawki u krewetek

Postprzez Pethro » Pn 22 wrz, 2014 16:54

Piaskowyludek napisał(a):To że czegoś nie widać nie oznacza że tego nie ma. Potraktuję to jako komplement że udało mi się go dobrze zakamuflować.
Krewetki dostają jeszcze Spirulinę 36% Tropicala ale słabo ją jedzą. Z białkiem staram się być ostrożny. Jeśli dobrze rosną to chyba im go nie brakuje. W końcu są roślinożerne. Na pewno pomyślę o czymś dla maluszków, bo uważam że dobry start jest bardzo ważny.
Przy heteropodach nigdy nie bawiłem się w badanie parametrów, a z poprzednim baniakiem mieszkałem w 4 różnych miejscach i zawsze lałem kranówkę. Pozdrawiam

to że dzikie caridiny cantonensis są roślinożerne to jakiś mit, są one wszystkożerne i ich główny pokarm to mikroorganizmy i glony, jakieś szczątki roslinne typu opadłe liście to tylko dodatek. Z resztą jak nie chcesz bazować na pokarmie dzikich krewetek to zauważ że pokarmy markowe mają 40% białka ;) Też kiedyś krewetek nie dokarmiałem, jechały na glonie i śmieciach z akwarium ale było ich w tedy o wiele mniej. Możesz nawet nie dokarmiać ale będzie ich mało.
Pethro
 

Re: Pijawki u krewetek

Postprzez Piaskowyludek » Pn 22 wrz, 2014 20:31

Czyli są tak samo roślinożerne jak krowy :mrgreen:
Piaskowyludek
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 136
Dołączył(a): Pn 25 sie, 2014 20:07

Re: Pijawki u krewetek

Postprzez Pethro » Pn 22 wrz, 2014 20:49

Ciekawe porównanie :lol: ale karmić można nawet tym samym, wczoraj zrobiłem kiszonkę z lucerny mlecza i pokrzywy dla krewetek.. pewnie nie zdajesz sobie z tego sprawy ale benibachi MK bred czy mosura też robią wiele pokarmów z kiszonki .. :lol:
Pethro
 

Re: Pijawki u krewetek

Postprzez mwlo » Pn 22 wrz, 2014 20:58

.
Ostatnio edytowano So 29 lis, 2014 20:53 przez mwlo, łącznie edytowano 2 razy
mwlo
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 47
Dołączył(a): Śr 08 sty, 2014 20:59

Re: Pijawki u krewetek

Postprzez Piaskowyludek » Pn 22 wrz, 2014 21:09

Czytałem że w niektórych pokarmach są drożdże. Pewnie zakiszone młóto browarniane było by ok. Krowy dają po tym po 12 tyś litrów mleka rocznie. Gorzej jak krewetkom powysiadają wątróbki jak tym krowom. :mrgreen:
Chyba najlepiej wykorzystywane było by mięsko krewetek bo ma identyczny skład aminokwasowy.
Piaskowyludek
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 136
Dołączył(a): Pn 25 sie, 2014 20:07

Re: Pijawki u krewetek

Postprzez Pethro » Wt 23 wrz, 2014 06:34

W którym pokarmie widziałeś drozdze ? akurat w kiszonce to one są niepożądane więc mogły być dodane dopiero po takim procesie produkcji. Kiszonka to tam gdzie są bakterie mlekowe, i to co powstaje jest zdrowe, wątroba nie wysiadzie ;p
Pethro
 

Re: Pijawki u krewetek

Postprzez spining133 » Wt 23 wrz, 2014 07:29

Wypławki generalnie nie zaatakują zdrowej krewetki , ale nie zapominajcie o momencie po wylince , chociaż największe spustoszenie robią w śród maluchów , a i krewetki to raczej padlinożercy dobrze co jakiś czas rozgnieść ślimaczka . Pethro pozwolisz że się nie zgodzę , do naturalnego zwalczania wypławek kapitalnie nadaje się bojownik i labiryntowce .
spining133
 

Re: Pijawki u krewetek

Postprzez Pethro » Wt 23 wrz, 2014 08:13

Piszę tylko na podstawie własnych doświadczeń, różnych labiryntowców nie miałem, miałem tylko bojowniki i widać nie wszystkie jedzą.
Pethro
 

Re: Pijawki u krewetek

Postprzez spining133 » Wt 23 wrz, 2014 08:43

Bo za dużo żarcia mu sypałeś :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Wielkopłetw jest smakoszem robactwa :-)
spining133
 

Re: Pijawki u krewetek

Postprzez Piaskowyludek » Wt 23 wrz, 2014 09:15

Pethro napisał(a):W którym pokarmie widziałeś drozdze ? akurat w kiszonce to one są niepożądane więc mogły być dodane dopiero po takim procesie produkcji. Kiszonka to tam gdzie są bakterie mlekowe, i to co powstaje jest zdrowe, wątroba nie wysiadzie ;p


Drożdże na pewno są w Spirulinie 36% Tropicala. Ale fakt ten pokarm nie jest ściśle dedykowany krewetkom. Drożdze zawierają dużo białka i witamin z grupy B.
Wątroba wysiada u bydła przy niezbilansowanym żywieniu dużą ilością białka i przy niedoborze energii.
Nie neguję tego że krewetki wymagają dużo białka, ale uważam też że lepszy jest lekki niedobór niż nadmiar.
W kiszonce są różne szczepy bakteryjne, bardzo pożądane są też propionibakterie.
Z kiszonką też pomyślę parę słoiczków może jeszcze dało by sie zrobić na zimę.
A karmił ktoś może krewetki świerzymi roślinami motylkowymi (lucerna, koniczyna)? Mają dużo białka.
Piaskowyludek
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 136
Dołączył(a): Pn 25 sie, 2014 20:07

Re: Pijawki u krewetek

Postprzez batman-ka » Wt 23 wrz, 2014 11:26

Jak już o spirulinie mówimy to przekładając to na człowieka znam kilka osób które jadły spirulinę i twierdziły że to zdrowe,po czym dostawały skrętu bebechów ,karmiąc spiruliną można zobaczyć jak u krewetki zatyka się "jelito" przy odwłoku ,dlatego dawno nie używam tej 36% a zamieniłam to na chlorellę. Zmieszana z innym pokarmem już tak nie działa.

Co do baniaka to ja bym zlikwidowała przyczynę a nie skutek,czyli filtr a raczej atrapę bo ja tego filtrem nie nazwę ,na cokolwiek co działa ,wtedy resztki nie będą osiadać na dnie a robaków nie będzie.Bo jeżeli tak młode akwarium ma już robale to coś jest nie halo ;-)
W tych zestawach i filtr i grzałka były porażką :p
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do CHOROBY KREWETEK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości