Padające RC i Babaulti

Moderator: =Fresz=

Padające RC i Babaulti

Postprzez niKecs » N 28 gru, 2014 13:09

Witam
Jestem szczęśliwym posiadaczem akwarium, lecz, od długiego czasu obserwuję coś dziwnego, a mianowicie co raz widzę nad ranem martwe krewetki 1-3 ;/ Rzadko widzę trupy, zazwyczaj są już same pancerzyki z pozostałościami barwika (spore stadko helenek) U krewetek nie zauważyłem żadnych niepokojących zachowań czy coś... Chyba że raz na jakiś czas zauważę że spora liczba krewetek "szaleje" po całym akwarium, ale zazwyczaj po podaniu pokarmu większość się uspokaja :)
Opis baniaka:
54L, podmiany co 2 tyg jakieś 5L jednorazowo, dolewam tetra water safe czy coś takiego, filtracja to Tetratec ex 600 (kubełek) filtr funkcjonuje już 4 miesiące, akwarium rok, temp 25*
Obsada :
xx- Krewetki Red Cherry, xx- Krewetki Babuletii, 6x Gupik Endlera, 4x Otos, 3x Molinezja ( Jeszcze młode ok 3 cm ale dzisiaj się ich pozbywam)
Parametry nieznane. Ogólnie w zbiorniku jest dużo krewetek, ale 80% to młode, średnie, a dużych zbyt dużo nie widzę, i najczęściej to właśnie dorosłe, duże osobniki padają. Sytuacja trwa już w zasadzie od początku przygody z krewetkami, ale krewetek ogólnie jest sporo, rozmnażają się ładnie ( rok temu kupiłem 20 sztuk i od tamtej pory dokupiłem tylko 8 w celu zmieszania krwi) nie pada ich tyle by gatunek w akwa wymierał, ale mnie to zaczyna niepokoić, tak jakby krewetki dorastały do wieku płodnego, ale niedługo po padały... proszę o pomoc :)
Pozdrawiam
niKecs
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 23
Dołączył(a): N 02 lut, 2014 15:30

Re: Padające RC i Babaulti

Postprzez wbchgkv » Śr 28 sty, 2015 09:48

xx- Krewetki Red Cherry, xx- Krewetki Babuletii, 6x Gupik Endlera, 4x Otos, 3x Molinezja ( Jeszcze młode ok 3 cm ale dzisiaj się ich pozbywam)

Parametry nieznane.


OK... Według mnie masz zbyt dużo stworzeń w zbyt małym akwarium.
Jeśli parametry masz nieznane, to warto je poznać :)
No i proponuję podmianki co tydzień przy takiej obsadzie, nawet do 20% (czyli 10l). Z dużym prawdopodobieństwem masz wysoki poziom azotanów i fosforanów (dużo rybek dużo je i dużo robi kupek).
120x50x60h - skalary, endlerki, brygada się leniąco-sprzątająca (zbrojnik niebieski, kosiarki, świderki)
Shrimp Set Smart 25x25x30h - w planach Yellowki.
Avatar użytkownika
wbchgkv
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 48
Dołączył(a): So 01 cze, 2013 07:26

Re: Padające RC i Babaulti

Postprzez niKecs » N 01 lut, 2015 09:32

Ostatnio liczyłem tak mniej więcej to mam jakieś 20-25 krewetek 8 gupików i 4 otosy, molinezje już oddałem ;) To za duża obsada do 54l? Tak myślałem i myślałem i doszedłem do wniosku że to przez tlen :) Mam bardzo gęsto zarośnięte akwarium i sporo roślin pływających, wiec tafla wody przy wylocie z filtra ma duży ruch, ale tylko w obrębie kilku cm, bo dalej są rośliny, a zgony zazwyczaj następują w nocy, więc może to się nakłada na siebie, brak tlenu i wysoki poziom azotanów i fosforanów? I faktycznie walczę długi, długi czas z plagą glonów, z tym że zadomowiły się z nowymi roślinkami, z tego co widziałem to mam krasnorosty, zielenice, sinice i jakieś cieniutkie zieloniutkie niteczki które zwijają się w takie kłębki, taka plontanina :) Patrząc na glony które mam i je znam to faktycznie, możesz mieć rację :)
Coś trzeba z tym zrobić i liczę na pomoc :) Testy będę mógł kupić dopiero za tydzień ;/ Jakie polecacie? Coś ze średniej półki dobre i w miarę tanie i to co będzie niezbędne, czyli najważniejsze parametry :)
niKecs
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 23
Dołączył(a): N 02 lut, 2014 15:30

Re: Padające RC i Babaulti

Postprzez Inc0gnit0 » N 01 lut, 2015 10:51

Z podstawowych polecam ci to co sam używam PH 6,0-7,6 ,GH, KH kropelkowe od jbl żeby kase zaoszczedzic kupujesz cały test ph i tylko uzupełnienia do testów gh i kh wszystkie testy przeprowadzisz w naczynku z kompletnego testu PH ofc przed kazdym pomiarem płukane musi byc conajmniej 3-4razy .testy na no2 i no3 sa sporo drozsze wiec nie namawiam na jbl a ktos poleci moze innej firmy tańsze a w miare dokładne
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima


Powrót do CHOROBY KREWETEK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości