Kewetki a pielęgniczki

Z jakimi stworzeniami nasze pociechy są bezpieczne, a jakich powinny się bać.

Moderator: =Fresz=

Kewetki a pielęgniczki

Postprzez Faux Pass » Cz 11 kwi, 2019 11:59

Hejho! Zakładam nowy zbiornik po paru latach przerwy (125l, oświetlenie LED, HELP advanced soil; lekko kwaśna, miękka woda, 25-26C) Stawianym przez narzeczoną warunkiem jego zaistnienia jest obecność krewetek. Wiem że pielęgniczki kochają podżerać wszelkiego rodzaju robale, a nie wyobrażam sobie akwarium bez parki czy trójkąta z własnym terytorium. Stąd moje pytanie - czy jest jakiś gatunek pielęgniczek, który wzgardzi krewetkami i nie wyskubie ich co do jednej?
Faux Pass
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz 11 kwi, 2019 11:44

Re: Kewetki a pielęgniczki

Postprzez Mateusz10251986 » Cz 11 kwi, 2019 12:26

Niestety ale nic z tego nie bedzie u mnie nawet gupiki wyjadaja krewetki oczywiscie male tak ze jak to mowia albo rybki albo krewetki:)
Avatar użytkownika
Mateusz10251986
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 227
Dołączył(a): N 16 gru, 2018 15:50
Lokalizacja: Lubań

Re: Kewetki a pielęgniczki

Postprzez deviles » Cz 11 kwi, 2019 20:10

Możesz dać krewetki filtracyjne. Żyją dlugo i dadzą radę z małymi pielęgniczkami.
deviles
Potencjalny Maniak
 
Posty: 14
Dołączył(a): So 13 lip, 2013 09:49

Re: Kewetki a pielęgniczki

Postprzez Faux Pass » Pt 12 kwi, 2019 13:33

Tego się obawiałem, szkoda. Liczyłem na jakieś opowieści w stylu "młoda Kakudu wychowywana z krewetkami na tyle dużymi, że nie może ich zjeść, jako dorosła też nie je krewetek" ;p

Jedną dużą krewetę filtrującą też chcemy mieć, ale negocjacje opierają się głównie o jaskrawe, "urocze" krewetki w stylu Red Cherry czy Blue Tiger.

Rezygnujemy więc z pielegniczek, ale mam nowe pytanie: czytam w internetach o relacjach krewetek z cierniooczkami Kuhla i zdania są bardzo podzielone. Pewnie tak jak i inne ryby pałaszują malutkie krewetki, ale dorosłe zostawiają. Ale niektórzy narzekają, że taki szybko pływający piskorek stresuje krewetki lub nawet bezmyslnie wpada na nie w nocy, wywraca i ogólnie nie daje sobie spokojnie podjeść. Ile w tym prawdy, warto próbować?
Faux Pass
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz 11 kwi, 2019 11:44

Re: Kewetki a pielęgniczki

Postprzez Mateusz10251986 » Pt 12 kwi, 2019 14:12

Wyjedza male mapewno a te krewerki dorosle co sie uchowaja padna ze starosci:) tak naprawde pewnie w mocno zarosnietym cos sie uchowa przetrwa najszybsza krewetka:)
Avatar użytkownika
Mateusz10251986
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 227
Dołączył(a): N 16 gru, 2018 15:50
Lokalizacja: Lubań


Powrót do KREWETKI I ICH WSPÓŁLOKATORZY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości