Małe robaczki

Z jakimi stworzeniami nasze pociechy są bezpieczne, a jakich powinny się bać.

Moderator: =Fresz=

Małe robaczki

Postprzez Anka » Pt 28 lut, 2020 21:15

Witam wszystkich :-D
Mam krewetkarium - kostka 30l. Zalane 30 stycznia, kupa roślin, low tech. Od zeszłego wtorku mam krewetki Amano, kupiłam 10 szt. od polskiego hodowcy. Generalnie jeszcze ich nie karmiłam. Wczoraj wrzuciłam płatek pokarmu dla ryb, którego nie tknęły. Zauważyłam 2 rodzaje robaczków w akwarium mniejszych niż milimetr. Pierwsze są podłużne białe, wyglądają jak pyłki kurzu. Drugie mikro, okrągłe, poruszają się płynnie. Co to jest i czy groźne? Na korzeniu są jakieś białe kropki.
Anka
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): N 09 lut, 2020 20:20

Re: Małe robaczki

Postprzez =Fresz= » Pt 28 lut, 2020 22:29

Wygoogluj sobie małżoraczki, przytuliki, nicienie, wypławki, oczliki i dopasujdo tego co Ty widzisz u siebie.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Małe robaczki

Postprzez Anka » So 29 lut, 2020 07:59

Już szukałam, ale nic mi nie pasowało. Dziś te jedne są chyba najedzone i trochę utyły. Teraz wyglądają jak wypławki :( Ale te mikro okrągłe dalej nie wiem. Na korzeniu jest dziś dużo więcej białych kropek. Doczytałam, że to pleśń. Wcześniej była tylko galaretka. Zaraz go wyciągnę.
Planuję założyć ok. 100 L akwarium roślinne + krewetki. Jak tego nie zawlec do nowego zbiornika? Da się odkazić rośliny?
Anka
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): N 09 lut, 2020 20:20

Re: Małe robaczki

Postprzez Pawel M » N 01 mar, 2020 11:28

to nie muszą być szkodliwe żyjątka i mogą tak samo szybko zniknąć jak się pojawiły
czasem te żyjątka określają nam w jakim stanie biologicznym jest zbiornik

musisz określić co to jest - jak nie potrafisz to daj foty
pomożemy, podpowiemy czy jest sens z tym walczyć i ewentualnie jak
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola


Powrót do KREWETKI I ICH WSPÓŁLOKATORZY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron