Kosiarki,danio,neony innesa i brzanki wysmukle

Z jakimi stworzeniami nasze pociechy są bezpieczne, a jakich powinny się bać.

Moderator: =Fresz=

Kosiarki,danio,neony innesa i brzanki wysmukle

Postprzez nicram » Pt 13 lis, 2009 15:05

Na wstepie napisze ze posiadam Red Cherry, po miesiacu okolo od ich wpuszczenia zaczely czuc sie swobodnie w akwarium, plywaja sobie, laza po wszystkim, sa wybarwione, zauwazylem takze jedna z jajeczkami ostatnio, czyli jest dobrze).

Kosiarka (na chwile obecna rozmiar 4-7cm):
drapieznosc wzgledem krewetek: nie zauwazono
odzywianie: glownie glony, czasami podgryzie jakas roslinke, co nie najlepiej wyglada (szczegolnie jak dziabnie ja w polowie :S)
relacje z krewetkami: przez wiekszosc czasu nie zwracaja na siebie uwagi, ale jest wyjatek - pora karmienia. Jezeli krewecia zlapie wiekszy kawalek i kosiarka ma na niego ochote, to sploszy krewetki, i bedzie plynac za nia az ta nie zostawi jedzenia, po czym sploszy ja troche dalej, i wroci by sie posilic. Stad w niedlugim czasie, bede mial kolejne 2 kosiarki do oddania:P

Danio pregowany (ok 3-4cm):
drapieznosc wzgledem krewetek: potrafi zaczepic krewetke, ktora co prawda szybko ucieknie, natomiast mlode stanowily by swietny, ale drogi, zywy pokarm dla danio
odzywianie: jedza wszystko, zywe i martwe, chyba wola miesko :P
relacje z krewetkami: nie specjalnie sie lubieja, chyba ze w kwestii smaku, wtedy danio mozna powiedziec, lubia krewetki od czasu do czasu, nie polecam trzymania razem, u mnie danio wyczuwajac krewetki dokladnie ogladaly mchy, czasami zagladaly do nich co niestandardowe, bo to rybka mieszkajaca w wyzszych partiach wody

Neon innesa (2-3cm):
drapieznosc wzgledem krewetek: nie zauwazono
odzywianie: jedza wszystko, do pokarmu podawanego dla rybek, po to co "chodzi" po szybie akwarium (w stylu oczlikow, czy wyplawek, czy nicieni), czasami pewnie tez skubna cos zielonego
relacje z krewetkami: w moim wypadku wyglada to najczesciej tak, ze neonek jest zainteresowany krewetka, wielokrotnie widzialem jak spokojnie podplywa do krewetki obserwujac ja, przy czym ta zwykle na widok rybki odplywa, ale neon nie goni jej, odplywa zwykle w innym kierunku, pewnie tez lekko sploszony. Raz udalo mi sie zauwazyc kiedy krewetka nie zauwazyla neonka, ktory podplynal naprawde blisko i, zatrzymal sie na chwile, po czym odplynal, nie nastapil atak czy cos podobnego.

Brzanka wysmukla (3-5cm):
drapieznosc wzgledem krewetek: nie zauwazono
odzywianie: jedza wszystko
relacje z krewetkami: nie stwierdzono zadnych relacji, jedne kompletnie olewaja drugich. Samce tej brzanki zajmuja terytoria, jedna z brzanek to zrobila, i odganiala ryby wszystkie z tego miejsca, lazacych jednak krewetek nie ruszala, zupelnie na nie nie zwracajac uwagi.

Najbardziej jednak z powyzszych polecam neony innesa, jak dla mnei najciekawsze, najbardziej lubia sie bawic, sa zywe, i maja swietne tance godowe - to sie dopiero nazywa "szybki" numerek :P

Nie posiadalem bardzo mlodych krewetek, stad nie wiem jak powyzsze rybki reaguja na mlode, nie zdziwil bym sie, gdyby wszystkie, no moze poza kosiarka, zjadaly mlode, gdyz lubia male ruchome mieska. W efekcie postanowilem w akwa zostawic tylko neonki innesa, i dokupic moze 4 otoski.
nicram
Potencjalny Maniak
 
Posty: 9
Dołączył(a): Śr 04 lis, 2009 22:16

Postprzez Kamil921023 » Pt 13 lis, 2009 18:13

No,no,no bardzo ciekawe.świetny pomysł i wykonanie :-)
Obrazek
Avatar użytkownika
Kamil921023
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 222
Dołączył(a): N 16 sie, 2009 12:27
Lokalizacja: Nowe

Postprzez kuban » Pt 02 kwi, 2010 07:39

U mnie brzanki wysmukłe zjadają małe krewetki a takie juz podrosniete ganiaja po akwarium
kuban
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 43
Dołączył(a): Pn 09 lis, 2009 23:06
Lokalizacja: Radom

Postprzez Piotr Stępień » Pn 05 kwi, 2010 18:14

każda tyba będzie się częstować krewetkami a w szczególności małymi. Ja jestem zwolennikiem trzymania krewetek zupełnie osobno.

Pozdrawiam
Hodowla Crystal Red - www.mosuraCRS.pl
Ebi-Gold Polska - www.ebi-gold.pl
Avatar użytkownika
Piotr Stępień
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 38
Dołączył(a): Śr 17 lut, 2010 15:25
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez KiT » Pn 05 kwi, 2010 23:07

właśnie od niedawna podzielam to zdanie. Wcześniej jak pływały różne bezpieczne i wymieniane tu gatunki to krewetki chowały się po kątach a z małych przeżywały 1-2.
Nawet złapałem ślimaka Anentome Helena na próbie konsumpcji krewetki.
Od tamtej pory krewetki mieszkają same
Serdecznie Pozdrawiam,
Robert
KiT
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 43
Dołączył(a): Cz 22 sty, 2009 20:31

Postprzez kuban » Wt 06 kwi, 2010 15:38

Też jestem tego zdania i w 90L bede trzymał tylko gupiki z krewetkami
kuban
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 43
Dołączył(a): Pn 09 lis, 2009 23:06
Lokalizacja: Radom

Postprzez Haszczuś » Wt 06 kwi, 2010 17:17

kuban napisał(a):Też jestem tego zdania i w 90L bede trzymał tylko gupiki z krewetkami


Jesteś niekonsekwentny, gupik to też ryba i wcinać młode będzie.
Avatar użytkownika
Haszczuś
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 97
Dołączył(a): So 13 lut, 2010 19:51

Postprzez Torilion » Śr 07 lip, 2010 15:13

Witam wszystkich serdecznie.

Ponieważ piszę na forum pierwszy raz, chciałbym napisać parę słów o sobie. Mam na imię Paweł i podobnie jak większość z Was moją pasją stała się akwarystyka. Choć akwarium zawsze stało u nas w domu, dopiero od jakiś 3 lat, gdy akwarium trafiło wyłącznie pod moją opiekę, zacząłem swoje hobby traktować naprawdę poważnie.

W chwili obecnej jestem posiadaczem akwarium o pojemności 54l. Zbiornik jest założony na bazie ziemi ogrodowej i jest gęsto zarośnięty roślinami. Żyją w nim: 3x Danio Pręgowany, 4x Otosek i XXx krewetka Red Cherry. Niestety Danio Pręgowane zostały tylko 3, gdyż umierają już ze starości. Z tego powodu rozglądam się za rybkami, które mogą bezkonfliktowo zamieszkać z krewetkami. W ten sposób odnalazłem forum i trafiłem na ten wątek.

Chciałbym się podzielić moimi spostrzeżeniami na temat połączenia Danio Pręgowanego z krewetkami Red Cherry i wprowadzić coś nowego do wątku. Mam nadzieję, że komuś te informacje się przydadzą. U mnie krewetki i Danio mieszkają razem już prawie pół roku. Nigdy nie zauważyłem, żadnej agresji Danio skierowanej przeciwko krewetkom, choć często tak mogło się wydawać. Ale od początku:

Moje Danio to bardzo sympatyczne rybki, są bardzo ruchliwe i niesamowicie ciekawskie. Polecam każdemu tę rybkę. Ilekroć zdejmuję pokrywę od razu w akwarium wielkie poruszenie i czekanie na jedzonko. Zawsze jak coś robię w akwarium, to wszystkie rybki się chowają, a Danio przeciwnie, muszą być pierwsze i wszystko kąsać. To bardzo przyjemne uczucie. Nie inaczej było przy wprowadzaniu do akwarium krewetek. Zadbałem aby Danio były najedzone, mając nadzieję, że nie będą interesowały się krewetkami. W pierwszym tygodniu krewetki były bardzo speszone, kryły się się w najgęstszych zaroślach akwarium, jedynie w nocy wychodziły odważniej. Duża ilość kryjówek zwłaszcza wśród gęstwin Nadwódki zmiennej (Synema) odegrała kluczową rolę. Danio bardzo interesowały się krewetkami, jak dzieci uganiały się za nowością, często wpływały nawet w gęstwiny roślin. Bacznie obserwowałem ten pierwszy tydzień, gdyż Danio zaczepiały krewetki jednak nigdy nie czyniły im krzywdy. Po mniej więcej tygodniu rybki w pełni przyzwyczaiły się do nowych współlokatorów i zupełnie przestały się nimi interesować. W chwili obecnej doczekałem się licznego potomstwa ze strony krewetek. Po całym akwarium pływają maluteńkie krewetki i nie zauważyłem, aby Danio się nimi interesowały. Często wieczorami widzę jak poczciwe staruszki Danio odpoczywają na liściach lub dnie akwarium, a malutkie krewecie czyszczą wszystko dookoła nich. Podejrzewam, że dużo zależy od charakteru ryb, odpowiedniego ich karmienia i stworzenia odpowiednich warunków w tym dużej ilości kryjówek dla krewetek.

Dziękuję i pozdrawiam wszystkich
Avatar użytkownika
Torilion
Potencjalny Maniak
 
Posty: 13
Dołączył(a): Śr 07 lip, 2010 14:19
Lokalizacja: Kraków


Powrót do KREWETKI I ICH WSPÓŁLOKATORZY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości