Rozmnażanie Clithon Corona

Z jakimi stworzeniami nasze pociechy są bezpieczne, a jakich powinny się bać.

Moderator: =Fresz=

Rozmnażanie Clithon Corona

Postprzez Xiao Lohan » So 27 wrz, 2008 21:43

Czy ktoś wie jak rozmnożyć Clithon Corona?? Mam na szybach chyba ich jaja, na 85% ich... Są to 2mm dł. białe jajeczka, składane pojedyńczo, na wcześniej starannie wyczyszczonej szybie (normalnie żerując nie czyszczą tak dokładnie), najwięcej jajek jest w rogu akwarium. Naliczyłem ok 30 jajeczek. Czy jest to możliwe?? Czy młode potrzebują słonej wody? [Choć, jakoś mi nie pasuje, aby ślimaki porywał prąd rzeki i wpadały do morza... :roll:

Z góry dzięki za porady. ;-)
Ostatnio edytowano So 27 wrz, 2008 21:44 przez Xiao Lohan, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Xiao Lohan
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 187
Dołączył(a): So 05 lip, 2008 08:37
Lokalizacja: Tychy

Re: Rozmnażanie Clithon Corona

Postprzez Allex » N 28 wrz, 2008 16:25

Xiao Lohan napisał(a): [Choć, jakoś mi nie pasuje, aby ślimaki porywał prąd rzeki i wpadały do morza... :roll:

A co jest w tym takiego niezwykłego? Przecież z jaj nie wylęgają się gotowe ślimaki, ale pływające larwy. W pewnym sensie rozmnażanie clithonów, neritin i vittin niczym nie różni się od rozmnażania amanek czy innych filtrujących.

Jajko -> pływająca larwa -> zwiększenie zasolenia -> "przeobrażenie -> powrót do wody słodkiej. Te rodzaje, które wyeliminowały (a raczej skróciły do rozwoju embrionalnego) etap słonej wody zasiedlają jeziora. Reszta wciąż zamieszkuje tylko rzeki i strumienie i czeka aż ewolucja dokończy swoje dzieło przystosowania.

W każdym razie rozmnożyć clithony jest trudniej niż rozmnożyć amano, choć teoretycznie możliwe.
Avatar użytkownika
Allex
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 280
Dołączył(a): Pt 23 lis, 2007 19:21
Lokalizacja: Poznań


Powrót do KREWETKI I ICH WSPÓŁLOKATORZY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron