co to za stwór?

Z jakimi stworzeniami nasze pociechy są bezpieczne, a jakich powinny się bać.

Moderator: =Fresz=

Postprzez batman-ka » Pt 20 mar, 2009 19:49

Nie polecam helenek z sulawesi:P,na pewno helenki zjadają młode sulawesi,natomiast dorosłego ślimaka trudno im będzie zjeść,jeżeli chodzi o pijawki,to faktycznie mamy problem,tyle osób kupiło ślimaki sulawesi,większość nawet nie zagłębia się w pijawki i obserwację,potem się rozniosą z roślinami,a uwierz,że jedna sztuka była z jajkami i to taka duża,że jak pomyślę,że to nadal mam w akwarium to aż się boję.Fakt,że zwinie się od soli i cytryny ale zabić tego się nie da nawet snail ex sera na wypławki,poza tym podobno pijawka może być bez żywiciela 2 lata!
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Nerw » Pt 20 mar, 2009 21:55

Podobały mi się bardzo te ślimaki z sulawesi... ale teraz to na pewno ich nie kupię :mrgreen: przeraziliście mnie tymi pijawkami... U mnie helenka (jest tylko jedna) żwawo przekopuje i żwir i piasek, ale na ślimaczki nie zwraca jakoś uwagi :) Pewnie żarcie krewetkom podbiera skubana. Krewetki ją uwielbiają, ostatnio 3 maluchy na niej siedziały i ją skubały.
"Myśli są niczym maleńki prozaiczny ziemniak w kępie psychodelicznych chryzantem" :)
Magda
Avatar użytkownika
Nerw
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 141
Dołączył(a): Cz 05 mar, 2009 21:25
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez batman-ka » So 21 mar, 2009 21:53

U mnie heleny po 3 pod podłoże wchodzą,jedna za drugą :-D pewnie resztki pokarmu tam spadają ale to chyba dobrze,są lepsze od świderków ,a co do sulawesi to fakt,dziwne,że wszystkie mają robale i chyba nikt by o tym nie mówił,gdyby nie post który napisałam na dwóch forach i nagle jest epidemia :-D ,ale może dzięki temu ktoś znajdzie skuteczny preparat "made in home" ;-)
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez kabubba » So 28 mar, 2009 10:21

Ja nie chcę nikogo straszyć, ale mi na pijawki pomógł dopiero restart z odkażaniem, gotowaniem itp. Żadne Catipoxy, wybieranie ręcznie nie pomogło. Zajrzyjcie do filtrów i w różne ciasne miejsca, pod kamienie, tam zazwyczaj siedzą (chyba że te wasze mają inne zwyczaje :P); zastanawiam się czym żywiły się moje, bo nigdy ich nie widziałam ani na rybach, ani na ślimakach... Cóż.
Powodzenia w walce ;)
Avatar użytkownika
kabubba
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 40
Dołączył(a): Wt 16 wrz, 2008 18:56
Lokalizacja: Legnica

Postprzez batman-ka » So 28 mar, 2009 10:36

U mnie nie wiem gdzie mogłyby siedzieć,szczególnie,że przyszły ze ślimakami.Ale wiedząc ,że wyciągnęłam już ok 40 robali nawet nie chcę myśleć ile 3 ślimaki mogły przenieść na sobie.......miały w muszli gniazdo czy jak?Samo akwarium miało odmulone dno bardzo porządnie z pół restartem niedawno i zawsze sprawdzam,bo pijawki i wypławki zalegają zaraz na dnie.Trudno mi będzie wygotować podłoże ASII więc bankrut
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Bard » So 28 mar, 2009 12:23

ja pijawki u siebie zauważyłem raz w życiu, w filtrze u żółwia w akwarium, op restarcie zbiornika i świeżutkiej wodzie wszystkie wygineły
FU O_o 4chan
Avatar użytkownika
Bard
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 818
Dołączył(a): So 07 cze, 2008 15:46
Lokalizacja: Katowice

Postprzez batman-ka » So 28 mar, 2009 15:21

Ja już raz miałam robale,myślałam ,że to wypławek a to było podobne do tych,no może te są bardziej pancerne,mieszkały w korzeniu,3 worki soli straciłam żeby je wybić a i tak łaziły w wiadrze.
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia strona

Powrót do KREWETKI I ICH WSPÓŁLOKATORZY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron