Proszę o pomoc w założeniu akwarium :)

Z jakimi stworzeniami nasze pociechy są bezpieczne, a jakich powinny się bać.

Moderator: =Fresz=

Proszę o pomoc w założeniu akwarium :)

Postprzez madziora » Wt 17 mar, 2009 15:33

Witam serdecznie, jestem osobą początkującą jeżeli chodzi o temat krewetek także bardzo proszę o pomoc i wyrozumiałość bo na pewno będę zadawać pytania dla których będą wręcz banalne :) Posiadam akwarium 18L i 30L , chciałabym w większym zrobić krewetką wspaniały domek, będą narazie zamieszkiwać z prętnikiem karłowatym i dwoma platkami, jak narazie wszystko jest ok i rybki ich nie męczą. Więc zaczne od kilku pytań:
Czy krewetki wychodzą z akwarium? - może to głupie ale na jakimś forum przeczytałam że tak...? Jakie roślinki mogłabym zamieścić przy oświetleniu 40W? Czy przed nowym uruchomieniem akwa, dokładniej chodzi o podłoże muszę odczekać dwa tyg? Czy mogę trzymać ze sobą red cherry i crystal red?? Z góry dziękuję za odpowiedzi i wyrozumiałość :)
Avatar użytkownika
madziora
Potencjalny Maniak
 
Posty: 13
Dołączył(a): Pn 16 mar, 2009 16:07

Postprzez batman-ka » Wt 17 mar, 2009 16:49

Crystal red wymagają niskiego pH co za tym idzie większość osób kupuje odpowiednie podłoże typu ADA lub AQUA SUBSTRATE II+,które samo obniża ph,oczywiście dobrze jest mieć też dostęp do wody RO(demineralizowanej wody o kh i gh=0)w celu mieszania jej z wodą z kranu,dla zapewnienia im większego komfortu.Można też użyć CO2 jak ktoś się na tym zna,bo skoki pH też nie wpływają dobrze na krewetki.
Jeżeli chodzi o red cherry i crystale -tak mogą być razem,ale redkę trzeba dostosować do crystala a nie na odwrót,generalnie red cherry woli wodę o pH 7,5 zwykłą i w takiej najlepiej się czuje ,a crystal pH 6-6,5 i niską twardość wody
Jeżeli się nie ma zbytnio kasy na inwestycje,to lepiej kupić żwir bazaltowy i kupić red cherry,babaulti lub yellow,white pearl lub red nose.Na forum jest tabelka co z czym się krzyżuje warto do niej zajrzeć.
Krewetki nie wychodzą z akwarium,jak się o nie dba ,a jak coś to wychodzi amano,jest zdolna jeżeli chodzi o wychodzenie,ale tylko jak parametry są do niczego.
Oświetlenie 40W ale jakie oświetlenie?Ja mam w 30l 3x8W świetlówki liniowe i takie starczają.Co do roślin wybór należy do Ciebie,mogą to być mchy lub zwykłe rośliny.

Jeżeli chodzi o wymianę podłoża a pozostawienie starej wody i filtra to z tydzien powinno odstać ,jeżeli o całkowity restart akwarium to 3 tygodnie minimum+dodatek bakterii np sera nitrivec
Ostatnio edytowano Wt 17 mar, 2009 16:51 przez batman-ka, łącznie edytowano 1 raz
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez madziora » Wt 17 mar, 2009 17:06

oświetlenie to w tej chwili tylko zwykła żarówka, właśnie gotuje kokosa :D czy 30min z sola i 30min bez soli wystarczy?
Avatar użytkownika
madziora
Potencjalny Maniak
 
Posty: 13
Dołączył(a): Pn 16 mar, 2009 16:07

Postprzez nevis » Wt 17 mar, 2009 17:22

zdecydowanie wystarczy, wiem że niektórzy stosują też patent z mikrofalówką i tylko tak przygotowują kokosa przed włożeniem do akwarium ale nie wiem co i jak dokładnie bo sam nie stosuje kokosów jako ozdoby więc nie praktykowałem ;-)

a co do żarówki to dużo lepiej (i taniej) wyjdzie zainwestowanie w zestawik ze świetlówką :)
Avatar użytkownika
nevis
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 57
Dołączył(a): Pn 08 gru, 2008 11:14
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez madziora » Wt 17 mar, 2009 17:34

za chwilkę przejdę się do sklepu w którym podobno można uzyskać dużo informacji i pracują tam osoby które się na tym znają, więc mam nadzieję że doradzą mi co do żwirku grzałki, roślinek, karmy itp. :)
Avatar użytkownika
madziora
Potencjalny Maniak
 
Posty: 13
Dołączył(a): Pn 16 mar, 2009 16:07

Postprzez nevis » Wt 17 mar, 2009 18:07

ok daj sprawozdanie, ale najlepiej kup ciemny żwirek typu bazalt, z roslinek to bym polecal mchy ale to najlepiej na allegro poszukac tanio, w zoologu mozna nabyc korzonek z amazonii one fajnie sie prezentuja w akwa po przymocowaniu takich mchów, o karmy to sie nie martw narazie proponuje tylko jakas mała saszetke spiruliny a od czasu do czasu warzywko i powinny być szcześliwe, z reguły w dojrzałym baniaczku krewetki z głodu raczej nie padną nawet jakbys zapomniała że one cos przecież jedzą :-P pozniej mozesz oczywiście inwestowac w lepsze specjały dla kreweci, najczesniej dedykowanych pod CR :->
Avatar użytkownika
nevis
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 57
Dołączył(a): Pn 08 gru, 2008 11:14
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Bard » Wt 17 mar, 2009 18:10

Zasada nr1:
NIE SŁUCHAMY SPRZEDAWCÓW :roll: tyle z mojej strony
Ahh no i czy prętnik karłowaty nie jest za duży na 30L ??
FU O_o 4chan
Avatar użytkownika
Bard
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 818
Dołączył(a): So 07 cze, 2008 15:46
Lokalizacja: Katowice

Postprzez madziora » Wt 17 mar, 2009 23:24

Prętnik będzie za duży, niestety dostałam go na urodziny (taki nieudany prezent). Narazie jest maleńki, zapewne niedługo go sprzedam. W jaki sposób powinny się zachowywać krewetki, czy powinny raczej przesiadywać w jedym miejscu czy szaleć po całym akwarium?? zauważyłam że jedna z moich RC ma jakąś taka żółtą plame na plecach, co jej może być czy mam się martwić??
Ostatnio edytowano Wt 17 mar, 2009 23:26 przez madziora, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
madziora
Potencjalny Maniak
 
Posty: 13
Dołączył(a): Pn 16 mar, 2009 16:07

Postprzez batiUNW » Śr 18 mar, 2009 00:08

madziora ta plama to siodełko :mrgreen: nic się nie martw ... tylko się ciesz ... bo niedługo będziesz mogła mieć młode krewecie :mrgreen:
Avatar użytkownika
batiUNW
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 134
Dołączył(a): Cz 27 lis, 2008 16:18
Lokalizacja: Uniejów

Postprzez madziora » Śr 18 mar, 2009 00:35

<szok> :D:D no to ładnie :) a czy to już pewne czy są jakieś sytuacje w których nie dojdzie do narodzin?
Avatar użytkownika
madziora
Potencjalny Maniak
 
Posty: 13
Dołączył(a): Pn 16 mar, 2009 16:07

Postprzez nevis » Śr 18 mar, 2009 06:35

samiec musi taką samice 'dosiąść' :-D wtedy będą jajeczka, z których po ok 3tyg na świat przyjdą małe krewecie :-P
Avatar użytkownika
nevis
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 57
Dołączył(a): Pn 08 gru, 2008 11:14
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez andrzej » Śr 18 mar, 2009 07:53

zabezpiecz tylko wlot filtra gęstą gąbką lub czymś takim, żeby w środku nie mieć koktailu z małych krewetek, bo tylko Batmanka hoduje krewetki w filtrze :mrgreen:
andrzej
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 43
Dołączył(a): So 31 sty, 2009 19:55
Lokalizacja: Łódź

Postprzez madziora » Śr 18 mar, 2009 10:52

hm hm jak tu go zabezpieczyć, sama nie wiem :D no wczoraj jakaś krewetka na niej siedziała przez jakieś 3-4 sekundy, czy to było to ?:D:D:D
Avatar użytkownika
madziora
Potencjalny Maniak
 
Posty: 13
Dołączył(a): Pn 16 mar, 2009 16:07

Postprzez batiUNW » Śr 18 mar, 2009 13:32

Najlepiej zabezpieczyć wlot filtra rajstopą ;-) pamietej żeby co jakiś czazs ją czyścić bo szybko sie zaoycha :mrgreen:
Avatar użytkownika
batiUNW
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 134
Dołączył(a): Cz 27 lis, 2008 16:18
Lokalizacja: Uniejów

Postprzez madziora » Cz 19 mar, 2009 10:44

Ok właśnie mam zamiar, ale to może jeszcze nie teraz. Wczoraj zobaczyłam pierwszy pancerzyk pozostawiony przez jakaś krewetke :D Nie myślałam że to tak ciekawe zwierzątka :D
Avatar użytkownika
madziora
Potencjalny Maniak
 
Posty: 13
Dołączył(a): Pn 16 mar, 2009 16:07

Następna strona

Powrót do KREWETKI I ICH WSPÓŁLOKATORZY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron