CO TO ZA KREWETKA??

Nie wiesz co pływa w akwarium lub jakiej klasy jest krewetka - napisz

Moderator: =Fresz=

CO TO ZA KREWETKA??

Postprzez yelloww » Pt 08 sty, 2010 00:10

Witam
mam pytanie co to za odmiana krewetki??
ogolnie dodam ze trzymam w tym zbiorniku babaulti, red cherry i yellowki wiem ze nie mozna tych ostatnich razem trzymac ale bylem zmuszony (niedlugo je rozdziele)
yelloww
Potencjalny Maniak
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pt 08 sty, 2010 00:02

Postprzez tutusik » Pt 08 sty, 2010 08:23

pewnie zmutantowana krewetka :) lub chora.

P.S piękne red cherry masz:)
tutusik
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 95
Dołączył(a): Pt 10 paź, 2008 14:31

Postprzez yelloww » Pt 08 sty, 2010 08:29

Chora??
jak moge jej pomoc??
yelloww
Potencjalny Maniak
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pt 08 sty, 2010 00:02

Postprzez batman-ka » Pt 08 sty, 2010 22:40

obserwuj czy nie jest mleczna w środku,apatyczna,czy nie chowa się w cień i czy nie ma drgawek łapek ,jak tak to zaraz jak by się jej zeszło wyłów i wywal,a może to być faktycznie mix przed wylinką albo zaraz po,zauważyłam,że bywają wtedy bardziej mleczne
A może to po prostu yellow wyszła z pancerza i jest mleczna z odcieniem zieleni,one tak mają ,po wylince są czasem zielone i mleczne
Ostatnio edytowano Pt 08 sty, 2010 22:44 przez batman-ka, łącznie edytowano 1 raz
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez yelloww » Pt 08 sty, 2010 23:08

batman-ka napisał(a):obserwuj czy nie jest mleczna w środku,apatyczna,czy nie chowa się w cień i czy nie ma drgawek łapek ,jak tak to zaraz jak by się jej zeszło wyłów i wywal,a może to być faktycznie mix przed wylinką albo zaraz po,zauważyłam,że bywają wtedy bardziej mleczne
A może to po prostu yellow wyszła z pancerza i jest mleczna z odcieniem zieleni,one tak mają ,po wylince są czasem zielone i mleczne


dzieki za odpowiedz
ogolne zachowanie krewetki nie wskazuje na to zeby byla chora tylko jest zielona, bede ja obserwowal... jeszcze raz dzieki za odpowiedz ;)
yelloww
Potencjalny Maniak
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pt 08 sty, 2010 00:02

Postprzez batman-ka » Pt 08 sty, 2010 23:49

Jak jest tylko zielona to nie przejmuj się,za jakiś czas jej przejdzie,albo po następnej wylince będzie żółta,one tak mają,niektórzy uważają ,że da się je selekcjonować na zielony kolor,ale to jej barwa ochronna raczej,tak jak u bluepearl zauważam identyczne odchyły,potrafią być żółte,białe a potem znowu niebieskie,nie ma się co stresować :-D
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez aquahobby1 » N 10 sty, 2010 13:33

tutusik napisał(a):lub chora.
Na pewno nie jest chora. Nie musisz się obawiać. Też w populacji yellowek mam takie, z tym, że nie mogę stwierdzić (bo jest dużo krewetek) czy są to te same, czy zmieniają kolor w zależności od parametrów wody, czy też pokarmu. Odłożyłem kilka zielonych osobno, i nie zmieniły koloru na żółty pomimo kilku wylinek, mam już po nich młode. Zobaczę jak się będą wybarwiać.
Wiedza jest osiągnięta dzięki ciężkiej pracy. Bądź pokorny, i słuchaj tych, którzy szli ścieżką przed Tobą.
aquahobby1
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 616
Dołączył(a): So 22 lis, 2008 23:44
Lokalizacja: Szczecin


Powrót do KLASYFIKACJA KREWETEK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości