Taiwan czy ufo ?

Nie wiesz co pływa w akwarium lub jakiej klasy jest krewetka - napisz

Moderator: =Fresz=

Taiwan czy ufo ?

Postprzez batman-ka » Cz 30 maja, 2013 14:37

https://plus.google.com/photos/10474514 ... banner=pwa

postanowiłam zasięgnąć opinii na forum hehe,bo są podzielone opinie co jest na zdjęciu ,6 fotek -mała krewetka z czarną głową przechodzącą w dziwny brąz
w baniaku od początku są tylko czerwone crystale S od dawna ,nawet bardzo dawna,nie kupuję krewetek więc wszystkie były moje,w końcu postanowiłam dokupić 5szt smileheadów i bzyknęły większość stada ,no i tu zaczęły się schody bo rodzą się bardzo białe lepsze klasy ale z dziwnym kolorem na głowie :p
Łatwo przewidzieć kto jest ojcem bo z niskich klas nie powstanie lepsza ;-)
Ponieważ nie zajmowałam się taiwanami i nigdy ich nie miałam to trudno mi powiedzieć co to jest
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Taiwan czy ufo ?

Postprzez MarSz » Cz 30 maja, 2013 16:55

Jak zobaczę na kompie to Ci powiem, bo na komórce to mało widać. Może to być ładnie ubarwiona mosura a może być słaby taiwan.
Możliwe że, to były jakieś hybrydy.

Ja z taiwanow i hybryd mam mnóstwo takich. Niestety jak są małe tu jest trudno czasem (z czarnymi nie ma najmniejszego problemu bo pandy świecą na niebiesko jak ufoki).
W przypadku czerwonych, niektóre od razu są aż rudobrązowe to widać że to wine red. Jednak niektóre są takie "wątpliwe" - za ładne na cr a jeszcze nie ewidentne taiwany. Cześć z nich się potem wybarwia i jest taiwanem, a cześć piękną ale nadal niestety hybrydą.
Życzę tej pierwszej opcji.
MarSz
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 520
Dołączył(a): Śr 12 maja, 2010 20:11

Re: Taiwan czy ufo ?

Postprzez batman-ka » Cz 30 maja, 2013 18:05

Włożyłam głowę do baniaka i jest tego więcej i wzięło się ze smileheada bo tylko te miały wzory dziwne w kolorze,ale przy smile tego nie widać bo wzór jest mały ,teraz jak patrzę to niektóre mosury crown alias smilehead mają całkiem inny kolor i są bardziej wybarwione,może mają jakieś inne geny ,jak to mówią się okaże ,jak mi się uda to pstryknę ale aparat ma 3mpix :p

dla mnie w sumie nie ma różnicy czy taiwan czy hybryda,zastanawiało mnie dlaczego nagle moje piękne czerwone krewetki zmieniają kolor na rudy :p ,te 5 nowych (rocznych) krewetek zamotało mój baniak crystalków :p
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Taiwan czy ufo ?

Postprzez MarSz » Cz 30 maja, 2013 21:57

Szczerze mówiąc to trudno mi określić.
Sam - jeśli chodzi o Taiwany - to zbyt wiele nie wiem (nawet ostatnio na innym forum musiałem dopytywać się o red bolty).
Jeśli rozpoznanie młodej pandy czy blue bolta to żaden problem, to rozpoznawania wine redów ciągle jeszcze nie ogarniam na 100%.
Postaram się pokazać na przykładach.
W moim stadku dorosłych większość samców to wine red.
Domyślam się, że interesują Cię te charakterystyczne dla nich wzorki na pancerzu - jakby naczynia, nitki (przy odrobinie wyobraźni można skojarzyć z wyglądam jakiegoś czerwonego kamienia szlachetnego z żyłkowaniem w środku) - niestety moje fotki nie oddadzą tego w stu procentach jak w rzeczywistości ale będzie wiadomo o co chodzi. Oto dorosły samiec wine red:
Obrazek

Obrazek

Żeby nie było wątpliwości - tutaj udało mi się go uchwycić na jednym zdjęciu z samicą hybrydą (nie mającą tych przebarwień - jak pisałaś u siebie - ładna czerwień):
Obrazek

Tutaj w towarzystwie młodej krewetki, którą jak do tej pory uważałem za hybrydę jakich mam dziesiątki (jeśli nie więcej niż 100 nawet). Jednak zaciekawiło mnie to, że na jej czerwieni również widać takie przebarwienia więc przeł owiłem ją z porodówki nie do zbiornika z hybrydami a do zbiornika z taiwnami wraz z inną podobną by móc je obserwować jak będą rosły:
Obrazek

Na powyższym zdjęciu (i w rzeczywistości też) wygląda ona jak miniatura tej dorosłej - identyczna biel i czerwień z charakterystycznymi przebarwieniami.

Tutaj ten sam maluch już nieco lepiej ukazany:
Obrazek

Czyżby więc taiwan?

Dlaczego w to wątpię (lub dlaczego mnie ten przypadek zaciekawił) pokażą kolejne zdjęcia.
Tutaj zdjęcie z porodówki.
Obrazek

Taiwana znaleźć chyba nie trudno.I to jest dla mnie ewidentny 100% wine red. Wszystkie inne na tej fotce to wg mnie hybrydy.

I kolejne zdjęcie:
Obrazek

Od razu w oczy rzucają się trzy taiwany - 2x wine red i 1 blue bolt (na ślimaku).
Wszystkie inne to wg mnie do niedawna były zwykłe hybrydy.

Co więc w tym dziwnego? Otóż młoda krewetka z pierwszych fotek (która teraz wygląda jak dorosły wine red) była jakiś czas temu identyczna jak niektóre z ostatnich dwóch zdjęć, które nie są ewidentnymi taiwanami.

Jak się im dobrze przyjrzeć, to znaczna część z nich ma już widoczne takie przebarwienia mimo iż kolor nie jest taki ciemny jak tych kilku wyraźnych sztuk.

Więc - podsumowując - jeśli optymistyczny dla Ciebie wariant jest prawdziwy to masz młode taiwany. Dla mnie tym bardziej optymistyczny bo okaże się, że mam o wiele więcej taiwanów niż zakładałem na początku.
Pytanie więc do kogoś, kto ma większe doświadczenie w taiwanach - jak to jest tak na prawdę?
Bo już gdzieś padła kwestia rozróżniania młodych wine redów i nawet doświadczeni hodowcy pisali, że nie jest to tak łatwe jak z pandami (king kongami) i blue boltami - ale czy ktoś może się do tego odnieść? Choćby na przykładzie pokazanych przeze mnie zdjęć?
MarSz
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 520
Dołączył(a): Śr 12 maja, 2010 20:11

Re: Taiwan czy ufo ?

Postprzez Adam_Jasiński » Cz 30 maja, 2013 22:29

Obrazek
Obrazek

Zaznaczyłem na zdjeciach Marsza , krewety ktore mogą być Wine redami. U Wine redów widać zupełnie inną czerwien. Chociaz trudno okreslic do konca , z tego wzgeldu ze flesz zrobil swoje ;)
Adam_Jasiński
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 121
Dołączył(a): Śr 31 gru, 2008 16:05
Lokalizacja: Ozorków

Re: Taiwan czy ufo ?

Postprzez MarSz » Cz 30 maja, 2013 22:41

No widzisz - nawet na zdjęciu zaznaczyłeś te, które wine redami nie są.
Na tej fotce ze ślimakiem dwie zaznaczyłeś dobrze, a trzecia (po prawo) to hybryda (wg mnie - czyli taka jak ta młoda na pierwszych fotkach).

Na drugiej fotce zaznaczyłeś u góry zwykłą hybrydę o kolorze bienki i to małe coś to na pewno nie wine red (no chyba, że znów się wybarwi).

Ale jak widzisz - da się od razu stwierdzić te, które mają wybitnie mocniejszy (wchodzący w rudobrązowy) kolor. Natomiast nie wiem co z tymi wszystkimi pośrednimi.
Masz rację - fotki przekłamują - w rzeczywistości łatwiej to zobaczyć.
MarSz
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 520
Dołączył(a): Śr 12 maja, 2010 20:11

Re: Taiwan czy ufo ?

Postprzez batman-ka » Pt 31 maja, 2013 00:05

Jestem jedyną osobą,która odrzucała od siebie myśl o taiwanach i nawet się nie wgłębiałam co jest co hehe,a teraz się okazuje,że mam tego sporo,mam na myśli hybrydy,nie liczę na taiwany z prawdziwego zdarzenia ,dziwiło mnie,że mam właśnie te "kamienie szlachetne" dziwne żyłki ,czy zwał jak zwał zupełnie inne krewetki niż do tej pory miałam ,co lepsze ,bez problemu widzę,które są "rude" u mnie z "żyłkami" ,po prostu wcześniej nie przyglądałam się pod tym kątem
Część tej krzyżówki po smileheadach wyszła naprawdę ładna ,mosury crown u których wzór jest bordowo -brązowy,coś w kolorze brudnego porto,trudno określić,nie ma tam przebarwień,kolor jest głęboki i te mi się najbardziej podobają ,zobaczymy jak będą dorosłe

Szkoda tylko ,że się pomieszały bo miałam śliczne czerwone krewetki a teraz już takie nie są ,ale takie są skutki zakupów u hodowców na allegro :p
Widziałam też te ,które mają 10 dni i też czerwone nie będą ,od razu widać różnicę,wystarczy sobie kupić "dopalacze" belkę azoo :pppppppp
Pod tą lampą nawet cosmopogona znalazłam ,którego nie było widać w misce :-D
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Taiwan czy ufo ?

Postprzez Tasior » Pt 31 maja, 2013 06:38

Zakładając, że samicą jest Twoja CR która jak piszesz masz od dawien dawna, i dokupiłaś smileheady na allegro od "hodowcy" i te smileheady są ojcami maluchów które urodziła Twoja CRka która jest w 100% Crystalem to te młode są jak już to ładnie wybarwionymi hybrydami. Z czystego Crystala Taiwana nie otrzymasz.
Wygląda na to, że owy hodowca sprzedaje na allegro hybrydy jako crystale bądź trzyma wszystko razem w akwarium łącznie z Taiwanami w celu poprawienia bieli u krewetek... No ale teraz to popularny zabieg. Coraz ciężej będzie kupić "czyste" Crystale.
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Taiwan czy ufo ?

Postprzez batman-ka » Pt 31 maja, 2013 08:55

Jak na złość te 2 samce z 5 ,które kupiłam bzykają 90% moich samic ,więc to co mam w baniaku z młodych to wszystko bzyknięte przez smilea,chyba,że rodzą się w paski ,to wiem,że to jeszcze moje,co się z tym dalej robi?
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Taiwan czy ufo ?

Postprzez Tasior » Pt 31 maja, 2013 09:15

Jak chcesz mieć same CR to hybrydy odławiaj do innego akwa :) Może kiedyś będą z nich Taiwany ;)
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Taiwan czy ufo ?

Postprzez Haze » Pt 31 maja, 2013 09:22

batman-ka napisał(a):co się z tym dalej robi?

Nie za bardz orozumiem pytanie :P ale... Powstanie Ci hybryda, czyli w połowie CR i Taiwan, a będzie z tym tak:
Obrazek
Czyli masz małą szansę na taiwana.
Obrazek
Avatar użytkownika
Haze
Moderator
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 15:39
Lokalizacja: Gdynia

Re: Taiwan czy ufo ?

Postprzez batman-ka » Pt 31 maja, 2013 09:40

:-) dzięki ,już wszystko kumam
po przeglądzie w baniaku wszystkie najmniejsze mosury są rude,przynajmniej te co widzę,w tym z tego miotu to coś ze zdjęcia z kropką na plecach,jest szansa ,że mosura crown bzyknęła smileheada ,a oba były z jednej paczki(może 2 hybrydy) ,całkiem zapomniałam o tym samcu a on miał inny kolor,w sumie biorąc pod uwagę,że mam te "hybrydy" rok to każda krewetka w baniaku może być upalumpą :p

hybrydy zawsze wyglądają jak niedorobiony biene(mówię o zwykłych wyglądających jak crystal S-SS) czy są inne wariacje ? :p
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Taiwan czy ufo ?

Postprzez drink20 » Wt 04 cze, 2013 06:12

Są i ładne hybrydy. Czarny bardzo mocny, czasem wpada w niebieskie, biały też mają ładny. Co do krewetki na zdjeciu może to być hybryda. U mnie z krewetki która była u mnie rok jako CR urodziły sie 3 taiwany, jak? Albo informacje na temat taiwanów nie są do końca znane i z krzyzówki taiwan/hybryda + CR może wyjść taiwan, albo po prostu jakims cudem udało się mieć hybryde która zapyliłą mi CR, bo to mój maluch był.
Avatar użytkownika
drink20
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn 17 maja, 2010 13:34
Lokalizacja: Nowy Targ/Krempachy

Re: Taiwan czy ufo ?

Postprzez barus9 » Wt 04 cze, 2013 07:34

batman-ka napisał(a)::-) dzięki ,już wszystko kumam
po przeglądzie w baniaku wszystkie najmniejsze mosury są rude,przynajmniej te co widzę,w tym z tego miotu to coś ze zdjęcia z kropką na plecach,jest szansa ,że mosura crown bzyknęła smileheada ,a oba były z jednej paczki(może 2 hybrydy) ,całkiem zapomniałam o tym samcu a on miał inny kolor,w sumie biorąc pod uwagę,że mam te "hybrydy" rok to każda krewetka w baniaku może być upalumpą :p

hybrydy zawsze wyglądają jak niedorobiony biene(mówię o zwykłych wyglądających jak crystal S-SS) czy są inne wariacje ? :p


Wg mnie to crystal, który może być hybrydą. Ja zawszę patrze krewetce w "pysk" taiwany w większości mają ciemne "pyski" crystale i hybrydy są w tym miejscu przeźroczyste.

Patrząc na moje SSSS i SSS wychodzą różne wynalazki ale to tylko dlatego że są to krewetki które oddzieliłem z hybryd np:
snow z niebiesko czerwonym policzkiem
brązowo białe SS
red bolty
blue bolty
Teraz jest ciężko kupić prawdziwe CR no chyba że PRL z dobrego źródła :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
barus9
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 469
Dołączył(a): Cz 23 lut, 2012 12:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Taiwan czy ufo ?

Postprzez batman-ka » Wt 04 cze, 2013 09:15

niebawem kupno prawdziwego crystala będzie niewykonalne :p ,moje były jeszcze czyste rasowo ,ale po zakupach już nie poznam ,które jest które bo smileheady bzykały co drugą przez rok ,teraz najmniejsze są w ogóle jakieś brązowe ,a po akwarium chodzą najdziwniejsze warianty kolorystyczne,jak wystartuję baniak to za miesiąc przerzucę wysokie klasy i spróbuję odsiać te hybrydy od crystalków
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do KLASYFIKACJA KREWETEK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości