Co to za krewetka?

Nie wiesz co pływa w akwarium lub jakiej klasy jest krewetka - napisz

Moderator: =Fresz=

Co to za krewetka?

Postprzez jrembiasz » So 10 sie, 2013 15:44

Jestem tu nowy i nie wiem czy w odpowiednim dziale zamieszczam ten temat. Proszę o wybaczenie i przeniesienie go w razie potrzeby.
Otóż nabyłem miesiąc temu krewetki. Sprzedawca powiedział mi, że to Caridina cf. propinqua "Orange", ale gdy przyjrzałem się im bliżej zobaczyłem brązowe paski na ich ciałach. Obecnie dwie krewetki nie są w ogóle pomarańczowe i wyglądają prawie jak Amano, z tym, że posiadają owe paski oraz lekko brązowy pancerz. Poza tym jedna z nich posiada białe "wnętrze". Czy to na pewno Caridina cf. propinqua "Orange"? A może tej z białym "wnętrzem" coś dolega, a tamte dwa to całkiem inne krewetki?
Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.
Wybaczcie też jakość (albo raczej rozmiar) zdjęć.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
jrembiasz
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): So 10 sie, 2013 15:03

Re: Odp: Co to za krewetka?

Postprzez =Fresz= » So 10 sie, 2013 15:56

Caridina propinqua i do tego jedna z nich jest chora ( choroba porcelanowa ) jak padnie i ją inne zjedzą to tez to będą miały.




Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Co to za krewetka?

Postprzez jrembiasz » So 10 sie, 2013 20:18

A co jeśli jedna z nich ma białą plamę, tyle, że nieco mniejszą? Czy to może być początek choroby porcelanowej?
Ostatnio edytowano Wt 13 sie, 2013 17:17 przez jrembiasz, łącznie edytowano 1 raz
jrembiasz
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): So 10 sie, 2013 15:03

Re: Co to za krewetka?

Postprzez jrembiasz » N 11 sie, 2013 09:44

Oto jedna z Caridina propinqua, która ma białą plamę na głowotułowiu. Czytałem, że to może być początek, ale czy na pewno?
Obrazek
jrembiasz
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): So 10 sie, 2013 15:03


Powrót do KLASYFIKACJA KREWETEK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość