Identyfikacja taiwana.

Nie wiesz co pływa w akwarium lub jakiej klasy jest krewetka - napisz

Moderator: =Fresz=

Re: Identyfikacja taiwana.

Postprzez tomek.b » Cz 28 sty, 2016 10:52

Rafał, rozumiem że interesują Cię krewetki na poziomie mistrzowskim.
Ale daj nam trochę luzu. Jesteśmy hobbystami i cieszymy się z tego co mamy.
Jeśli miałbym pełno kasy oczywiście, że znalazłbym super jakości krewetki a wszystko z młodzieży co odbiegałoby od normy leciałoby do kibla. Ale niestety tak nie jest.
To forum amatorskie, więc dajmy sobie szersze widełki "profesjonalizmu".

Co to te "prawdziwki"?
Avatar użytkownika
tomek.b
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 898
Dołączył(a): So 05 lis, 2011 08:59
Lokalizacja: Gostynin

Re: Identyfikacja taiwana.

Postprzez sQun49 » Cz 28 sty, 2016 17:50

Tomek, to co mnie interesuje jest już napisane... Wkurza mnie jak ktoś wprowadza ludzi w błąd. Kiedy to robi taki laik jak ja, nieświadomie, który krewetkami zajmuje się stosunkowo krótko to luz, każdy ma prawo do błędu.
Jeśli jednak nie wiem co wyskoczyło z moich krewet, robię zdjęcie i wrzucam na forum w poszukiwaniu pomocy a w zamian otrzymuję błędne informacje bądź wcale to już chyba nie jest ok. Nieświadomie powielam bzdury i tak kółko się kręci... Do tego ma służyć forum?
Życzę Ci dużo kasy, pięknych krewet a to co z nimi będziesz robił to już Twoja sprawa - one są Twoje. Nie wierzę żebyś miał problem z identyfikacją więc tym bardziej zastanawia mnie skąd ten styl wypowiedzi :mrgreen:
Komu jest na rękę to, że ktoś nie będzie potrafił odróżnić KK czy RR odpowiedz sobie sam - na pewno nie amatorowi, takiemu jak ja... Ludzie przychodzą się tu również czegoś dowiedzieć. Forum jest amatorskie i większość z nas ma wielką radość z osiąganych sukcesów i mniejszą z porażek ale dzięki tym doświadczeniom zdobywamy wiedzę... Wiedzę, po którą ludzie przychodzą na fora tematyczne - jeśli jestem w błędzie to mnie z niego wyprowadź...
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Identyfikacja taiwana.

Postprzez Dakota » Cz 28 sty, 2016 18:16

sQun, jak się dorobisz Taiwanów, które dają zawsze ten sam wzór i będziesz ja umiał nazwać, to się zgłoś, pogadamy ;-)

sQun49 napisał(a):Forum jest amatorskie i większość z nas ma wielką radość z osiąganych sukcesów i mniejszą z porażek ale dzięki tym doświadczeniom zdobywamy wiedzę... Wiedzę, po którą ludzie przychodzą na fora tematyczne - jeśli jestem w błędzie to mnie z niego wyprowadź...
Forum jest amatorskie i taką wiedzę użytkownicy otrzymują (mniej lub bardziej amatorską). Jeśli ktoś potrzebuje bardzo precyzyjnej, 100% pewnej odpowiedzi i nazwania przodków do 5 pokoleń na podstawie rozkładu pasków i kropek, to niech się uśmiechnie do profesjonalistów. A i tak myślę, że ci "profesorkowie" nie odpowiedzą i że się tak nie spinają, jak Ty tutaj :-P
viewtopic.php?f=5&t=7538 - 31,5l - hybrydy
Avatar użytkownika
Dakota
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1202
Dołączył(a): Cz 10 kwi, 2014 11:46

Re: Identyfikacja taiwana.

Postprzez sQun49 » Cz 28 sty, 2016 19:30

Dakota napisał(a):sQun, jak się dorobisz Taiwanów, które dają zawsze ten sam wzór i będziesz ja umiał nazwać, to się zgłoś, pogadamy ;-)
- jaki to ma związek z clou tematu?

Dakota napisał(a):Forum jest amatorskie i taką wiedzę użytkownicy otrzymują (mniej lub bardziej amatorską). Jeśli ktoś potrzebuje bardzo precyzyjnej, 100% pewnej odpowiedzi i nazwania przodków do 5 pokoleń na podstawie rozkładu pasków i kropek, to niech się uśmiechnie do profesjonalistów. A i tak myślę, że ci "profesorkowie" nie odpowiedzą i że się tak nie spinają, jak Ty tutaj :-P
- przywołałem tabelkę często "używaną" przez Ciebie więc zamiast offtopic prościej będzie na jej podstawie wskazać, zakreślić odpowiedniego King Konga - jeśli potrafisz, ja się poddałem :)

Jestem daleki od Spinania ale skoro znów interweniujesz to chyba jest już ogólna Spinka w obozie :mrgreen: wyluzuj Daria, dla mnie to tylko krewety nie sposób na życie...
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Identyfikacja taiwana.

Postprzez =Fresz= » Cz 28 sty, 2016 19:49

Squn diable Ty:P uparłeś się czy co?heh zrozum że jest to king kong z odchyleniem od normy i to że ktoś sobie zrobił kiedyś tabelę wzorów to nie znaczy że to tylko te krewetki można zaliczyć do king kongów i żadne inne z delikatnie innym wzorkiem:P to pewnie przez ten łuk starasz się być taki dokładny i jestem w stanie to zrozumieć :P a teraz Twoje zdrowie (przechylam buteleczkę) ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Identyfikacja taiwana.

Postprzez sQun49 » Cz 28 sty, 2016 20:07

Najlepszego Freszu, pij bo ja "zaszyty" jestem :mrgreen:
Nie zrozumiem do momentu kiedy nie narysujesz mi na odwrocie paragonu takiej krewety, nie podpiszesz jej KK multi, tribal, tricolore, tristripes czy co tam sobie wymyślisz - wtedy będzie nowa klasyfikacja by Fresz :) Wtedy będę szukał u siebie w bańkach takich krewet :) ponoć tak się da, chyba że znów "mam problem ze zrozumieniem" :mrgreen:
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Identyfikacja taiwana.

Postprzez =Fresz= » Cz 28 sty, 2016 20:25

Hehe swego czasu "związek krewetkarski" chciał etykietować swoje krewetki na rostrum własnym logiem, więc wiesz wszystko jest możliwe :P

My tu sobie tak o różnych ubarwieniach a czy komuś przeszło przez głowę że bawimy się w Boga i tworzymy nowe formy barwne?:P w przyrodzie znajdziemy tylko caridine black a cała reszta to kombinacja ludzka.

Ale jestem wylewny:P

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Identyfikacja taiwana.

Postprzez Dakota » Cz 28 sty, 2016 20:33

sQun49 napisał(a):
Dakota napisał(a):sQun, jak się dorobisz Taiwanów, które dają zawsze ten sam wzór i będziesz ja umiał nazwać, to się zgłoś, pogadamy ;-)
- jaki to ma związek z clou tematu?

Taki, jak napisał np. Fresz w poście pod Twoim.

sQun49 napisał(a):
Dakota napisał(a):Forum jest amatorskie i taką wiedzę użytkownicy otrzymują (mniej lub bardziej amatorską). Jeśli ktoś potrzebuje bardzo precyzyjnej, 100% pewnej odpowiedzi i nazwania przodków do 5 pokoleń na podstawie rozkładu pasków i kropek, to niech się uśmiechnie do profesjonalistów. A i tak myślę, że ci "profesorkowie" nie odpowiedzą i że się tak nie spinają, jak Ty tutaj :-P
- przywołałem tabelkę często "używaną" przez Ciebie więc zamiast offtopic prościej będzie na jej podstawie wskazać, zakreślić odpowiedniego King Konga - jeśli potrafisz, ja się poddałem :)

Jestem daleki od Spinania ale skoro znów interweniujesz to chyba jest już ogólna Spinka w obozie :mrgreen: wyluzuj Daria, dla mnie to tylko krewety nie sposób na życie...

Jaką tabelkę? W kwestii Taiwanów specem nie jestem i nigdy tego nie ukrywałam, ale nie trzeba być specem, by wiedzieć, że w tej materii nic nie jest czarno-białe na tyle, by wydawać jednoznaczne osądy, i ta dyskusja doskonale to pokazuje (a żeby się nie rozpisywać, to znowu odsyłam do wypowiedzi Fresza, moim zdaniem dobrze napisał i się z tym zgadzam).
Co do ostatniego Twojego zdania - mi to lotto, już Ci pisałam, że nie jestem stroną w Twojej zabawie i nie wciągaj mnie do niej. Odpisałam tylko dlatego, że zarzucasz ludziom, że wprowadzają innych w błąd, że się nie znają, po czym sam przyznajesz, że masz małą wiedzę i "sam się poddajesz". Ciężko mówić komuś, że wprowadza w błąd a jednocześnie napisać, że samemu się nie zna ;-)
viewtopic.php?f=5&t=7538 - 31,5l - hybrydy
Avatar użytkownika
Dakota
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1202
Dołączył(a): Cz 10 kwi, 2014 11:46

Re: Identyfikacja taiwana.

Postprzez sQun49 » Cz 28 sty, 2016 21:02

Daria, jak widzisz po moim liczniku postów, pisze tylko w tematach w których jestem pewien - nie teoretyzuje, nie gdybam, ... Potrafię porównać dwa obrazki i na ich podstawie ocenić w kategorii zero-jedynkowej - moja ocena 0 - brak odpowiednika - nie szukam dalej - poddaję się i nie porównuję dwóch obrazków. Potwierdzam moja wiedza jest mała - opiera się w dużej mierze na doświadczeniach własnych oraz kolegów ale wystarczająca aby powoli uzupełniać regały krewetkami...

To że nie jesteś stroną pisałem ja - nie zapraszałem Cię, sama do mnie napisałaś....
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Identyfikacja taiwana.

Postprzez Inc0gnit0 » Cz 28 sty, 2016 21:04

Widze ze nie tylko ja kumam o co naprawde chodzi z ta burza w szklance wody ;P . Fresz trafniej nie mogłes jak Wilhelm Tell w jabłko;P

sQun49 napisał(a):.... Potwierdzam moja wiedza jest mała - opiera się w dużej mierze na doświadczeniach własnych oraz kolegów ale wystarczająca aby powoli uzupełniać regały krewetkami....
do tego to akurat wystarczy wiedziec jak przelac kase za krewetki z allegro :p
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Identyfikacja taiwana.

Postprzez =Fresz= » Cz 28 sty, 2016 21:07

Już nie zaczynajmy znowu z tymi regałami i ilością zbiorników :P swego też czasu jedna osoba stwierdziła że wiedza mierzona jest w ilości zbiorników a ja się z tym całkowicie nie zgadzam heh zgodzę się z tym że im więcej zbiorników tym człowiek bardziej gwiazdorzy :P

No to chlup w ten dziub:P

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Identyfikacja taiwana.

Postprzez Inc0gnit0 » Cz 28 sty, 2016 21:10

=Fresz= napisał(a):..... im więcej zbiorników tym człowiek bardziej gwiazdorzy :P

No to chlup w ten dziub:P

Złota myśl XD .. nie to żeby mi zalezało na tym zeby skarb państwa zbił fortune na akcyzie ale pij czesciej XD
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Identyfikacja taiwana.

Postprzez sQun49 » Cz 28 sty, 2016 21:29

=Fresz= napisał(a):Już nie zaczynajmy znowu z tymi regałami i ilością zbiorników :P swego też czasu jedna osoba stwierdziła że wiedza mierzona jest w ilości zbiorników a ja się z tym całkowicie nie zgadzam heh zgodzę się z tym że im więcej zbiorników tym człowiek bardziej gwiazdorzy :P

No to chlup w ten dziub:P

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


Fresz zgadzam się, dlatego nie gwiazdorzę a piszę jedynie że kolor czarny jest czarny a nie troszkę czarny czy delikatnie czarny i mam z tego niezły ubaw :mrgreen:

Inc0gnit0 napisał(a):do tego to akurat wystarczy wiedziec jak przelac kase za krewetki z allegro :p


Tak, to prawda, moja żona nie potrafi urodzić jeszcze krewetek mimo mojej "korby krewetkowej" więc czasem kupuję ciekawe krewety ale nie z allegro...
Moje krewetkowo viewtopic.php?t=8331
Avatar użytkownika
sQun49
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr 29 paź, 2014 13:53
Lokalizacja: Szewce k/Kielc

Re: Identyfikacja taiwana.

Postprzez Inc0gnit0 » Cz 28 sty, 2016 22:54

Skoro cie tak "to" bawi to masz "cukierka " :P
sQun49 napisał(a):.....

..... czasem kupuję ciekawe krewety ale nie z allegro...
to podpada pod " 3 stopien " w 4 stopniowej skali wiesz której ;) kto by pomyslał a ty udawał że taki skromny:P uprzedze ciata riposte ...albo nie nie bede ci psuc zabawy ;P
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Identyfikacja taiwana.

Postprzez Tasior » Cz 28 sty, 2016 23:43

3 strony o niczym :) A ja juz pisałem i napiszę jeszcze raz., abyście nie pisali że nikt nie potrafi sklasyfikować krewetki :D
Niechaj będzie burza, a co :D :D :D
Ja krewetę z pierwszego posta uważam za King Konga multi strip. I możecie tą klasyfikacje uznać jak By Tasior. :)
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do KLASYFIKACJA KREWETEK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości