Taiwan czy Hybryda?

Nie wiesz co pływa w akwarium lub jakiej klasy jest krewetka - napisz

Moderator: =Fresz=

Re: Taiwan czy Hybryda?

Postprzez Tasior » Śr 23 mar, 2016 13:28

Tylko z takim tokiem myślenia to ja bym nie wychodził nawet z domu, bo skąd moge wiedzieć czy się nie potknę i nie złamie nogi gdzieś na chodniku???

Ludzie nie popadajmy w paranoje... Jasne, że masz racje i tak może być, tylko z takim tokiem myślenia to ja bym nie kupował PRLek bo cholera wie co i z czym je trzymał hodowca, którego moje krewety to 157 pokolenie jego krewetek....

Ja swoje Crystale mam już ponad 6 lat. I nie rodzą mi się jak na razie z tego żadne Taiwany i inne dziwne krewetki.... I jestem pewien, że są to czyste Crystale.
Lecz z powyższym tokiem myślenia nie powinienem być, bo skąd mam wiedzieć, od kogo kupował je bądź co z nimi robił hodowca od którego ja je kupowałem?
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Taiwan czy Hybryda?

Postprzez pierwek » Śr 23 mar, 2016 13:50

Widzę, że załapałeś o co mi chodziło... ;-)
Dla Ciebie szklanka jest w połowie pełna a dla mnie w połowie pusta. Moje CR PRLe też nie wypuściły jak do tej pory nic dziwnego (w sensie black lub taiwan) ale co siedzi w ich genach? Może jak będę miał je 6 lat to jednak dojdę do wniosku, że : " kurcze, faktycznie są czyste...".
BTW - wzbogacasz czasem ich pulę genów jakimiś obcymi PRLkami? No własnie... i można tak w nieskończoność...
Nie chodzi mi o to żeby się kłócić. Ot jestem taki jakiś nieufny.
Avatar użytkownika
pierwek
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 164
Dołączył(a): Pt 27 mar, 2015 12:35
Lokalizacja: Żórawina/Wrocław

Re: Taiwan czy Hybryda?

Postprzez matu » Śr 23 mar, 2016 17:03

Taaak wzbogaca, po to są PRL by je wzbogacać.
Miłego dnia, i rozmowy.
Avatar użytkownika
matu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1089
Dołączył(a): Cz 07 sie, 2014 16:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Taiwan czy Hybryda?

Postprzez Tasior » Cz 24 mar, 2016 15:22

Nie wzbogacam :)
Ja nawet nie mam PRL :)
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Taiwan czy Hybryda?

Postprzez Inc0gnit0 » Cz 24 mar, 2016 18:23

Zanim skoczycie sobie do gardeł pamietac nalezy że czysty crystal nie jest jednoznaczny z PRL. Spokojnych i wesołych :)
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Taiwan czy Hybryda?

Postprzez pierwek » Cz 24 mar, 2016 22:11

Ja już sobie odpuściłem bo widzę, że koledzy podchodzą do tematu strasznie drażliwie. :->
Wesołych.
Avatar użytkownika
pierwek
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 164
Dołączył(a): Pt 27 mar, 2015 12:35
Lokalizacja: Żórawina/Wrocław

Re: Taiwan czy Hybryda?

Postprzez lwica79 » Pt 25 mar, 2016 16:13

Inc0gnit0 napisał(a):... czysty crystal nie jest jednoznaczny z PRL...


Rozwiniesz wypowiedź ? Ciekawi mnie to zagadnienie a do tej pory (jak widzę mylnie) sądziłam , że PRL można nazwać linię , która powiedzmy od kilku pokoleń daje wyłącznie Crystal Redy.
Avatar użytkownika
lwica79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 384
Dołączył(a): Pn 23 mar, 2009 21:26
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Taiwan czy Hybryda?

Postprzez Izistar » Pt 25 mar, 2016 16:48

Na moje czysty crystal to taki ktory nie byl mieszany z niczym typu taiger, taiwan. PRL to crystal taki jak ten wczesniej czyli nie mieszany z niczym innym ale za to selekcjonowany pod wzgledem intensywnosci i pelnosci koloru.
Oczywiscie to jest tylko ''jak ja to widze'' :-P
Izistar
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 50
Dołączył(a): Cz 20 sie, 2015 16:43
Lokalizacja: Denmark

Re: Taiwan czy Hybryda?

Postprzez pierwek » Pt 25 mar, 2016 16:59

Tak jak piszesz. CR PRL ma głębszą biel i intensywniejszą czerwień niź zwykły, nawet czysty CR. I te cechy uzyskuje się tylko poprzez selekcję.
Avatar użytkownika
pierwek
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 164
Dołączył(a): Pt 27 mar, 2015 12:35
Lokalizacja: Żórawina/Wrocław

Re: Taiwan czy Hybryda?

Postprzez lwica79 » Pt 25 mar, 2016 17:47

pierwek napisał(a):... CR PRL ma głębszą biel i intensywniejszą czerwień niź zwykły, nawet czysty CR....


to już prawie jak Tajwan brzmi.. albo coś jak PRL klasy S powiedzmy.. a PRL klasy C-A - takich być nie może ?
Avatar użytkownika
lwica79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 384
Dołączył(a): Pn 23 mar, 2009 21:26
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Taiwan czy Hybryda?

Postprzez pierwek » Pt 25 mar, 2016 18:01

Klasy A i niżej mają ubytki bieli plus wzory czerwieni do kitu. Możesz to obejrzeć w pierwszym lepszym sklepie zoologicznym .
Nie chcę tu wywoływać kolejnej wojny ale moim zdaniem najniższą klasą CR PRL jest S , problematyczna wydaje się być klasa A/S , czyli wzór czerwieni poprawny ale małe ubytki bieli przy karapaksie tzn biel nie dochodzi do karapaksu. To jest moje zdanie i proszę nie traktować tego jako wyrocznię. Myślę, że Japończycy mogliby się ze mną nie zgodzić.
Avatar użytkownika
pierwek
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 164
Dołączył(a): Pt 27 mar, 2015 12:35
Lokalizacja: Żórawina/Wrocław

Re: Taiwan czy Hybryda?

Postprzez Inc0gnit0 » Pt 25 mar, 2016 20:24

Na moje widzi misie czysty crystal to kreweta z której nie urodzi sie nic innego niz crystal nie wazne czy to bedzie cb czy cr to bedzie crystal . PRL ( jak równiez czarna opcja czyli PBL )jak sama nazwa wskazuje to Pure Red Line czyli crystal czysty CR ale jeszcze ma dokrecone normy bo nie moze z tego sie urodzic nic innego niz CR wszelkie cb czy snowy urodzone z rzekomych PRL poddaja conajmniej watpliwośc czystość linii i nie przekonuja mnie teksty typu ze 75% przychówku zgodnego z wzorcem wystarcza, albo jest czysta i dostajemy 100% albo nie jest i nie dostajemy 100% cr. Kwestia wybarwiania/pokrycia biela czy intensywność/odcień czerwieni , kontrast miedzy czerwienia a bielą to sprawy drugorzedne i moga byc rózne w róznych liniach hodowlanych bo zostały utrwalone przez wiele pokoleń selekcjonowanych wg scisle okreslonych przez konkretnego selekcjonera kryteriów stad mamy bodajże najlepsze a napewno najbardziej znane linie PRL Akebisanto czy Benibachi i te jak i inne czyste linie róznia sie tymi szczegółami a mimo to chyba nikt żadnej z nich nie odmówi miana PRL ?. Dlaczego krewetka o wzorze A,S nie moze byc PRL jesli pochodzi z lini PRL? ( kiedys sie spierałem sie z jedna osoba która uparcie twierdziła ze tylko hinomaru to PRL XD ) Moim zdaniem jest to PRL co najwyzej jesli selekcjonuje ktos PRL-ki pod kontem powtazalnosci wzoru gradacji moze je uznac za odpad selekcyjny bo nie spełniaja jego kryterium selekcji i nie maja wymaganej gradacji pomijam defekty bieli itp
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Taiwan czy Hybryda?

Postprzez pierwek » Pt 25 mar, 2016 20:50

Co do A/S się zgodzę. Osobiście uważam je za odpad PRL w swojej hodowli. Jednak PRL/PBL jest synonimem jakości a skoro zaczyna pojawiać się ubytek bieli to jest lipa. Jednakże klasa B, C czy samo A (czyli ubytki bieli na całym korpusie) moim zdaniem dyskfalifikuje krewetkę jako PRL/PBL. Przymknąć oko mogę ewentualnie na minimalny brak bieli przy karapaksie.
Slyszałem też określenie na krewetki PRL klasy A jako powiedzmy PRL S jakość Medium... cóż... za chwilę może powstanie określenie dla klasy C jako PRL S Low...ale co to wspólnego z jakością?
Avatar użytkownika
pierwek
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 164
Dołączył(a): Pt 27 mar, 2015 12:35
Lokalizacja: Żórawina/Wrocław

Re: Taiwan czy Hybryda?

Postprzez Inc0gnit0 » Pt 25 mar, 2016 21:03

Urodziły sie z 100% pewnychPRL? tak czy nie? jesli tak to sa PRL bo maja geny po rodzicach PRL które sa PRL od wielu pokoleń i nie ma innej opcji. Maja ubytek bieli to normalne czesc potomstwa jest lepsza czesc jest słabsza jakościowo i te słabsze sa najwyzej odpadem PRL i niczym innym ( nie sa hybryda bo taiwan sie z nich nie urodzi i w pewnym sensie nie sa zwykłym crystalem bo cb tez sie nie urodzi z nich zakładam ze w 100% rodzice sa PRL) . Jesli sie upierasz jednak ze wszelkie A,S jakie sie rodza z twoich PRL nie sa PRL to sam kwestionujesz czytość swoich PRL
EDIT:
Okreslenia jakosci PRL low, medium, high, premium odnosza sie do stopnia pokrycia pigmentem bieli i czerwieni powierzchni ciała i odnuzy oraz ostrosci przejscia miedzy bielą i czerwienią czyli low beada miec defekty na ww polach ( ubytki w bieli nie wybarwione całkowicie odnóza rozmyte przejscie bieli i czerwieni) a premium bedzie perfekcyjna pod kazdym wzgledem. Moim zdaniem moze byc PRL gradacji SS klasy premium jak i moze byc tej samej gradacji PRL klasy low
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Taiwan czy Hybryda?

Postprzez pierwek » Pt 25 mar, 2016 21:30

Nie neguję, że są PRL raczej kwestionuję prawo do nazywania ich PRL. Ot taki ze mnie idealista. Nie mam zamiaru nikogo przekonywać do swojego punktu widzenia, ot przyjemnie podyskutować w kulturalnej atmosferze. Zresztą w pewnym sensie sam sobie przeczę bo sprzedaje je jako CR PRL A/S dlatego pisałem że A/S uważam za problematyczne.
Avatar użytkownika
pierwek
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 164
Dołączył(a): Pt 27 mar, 2015 12:35
Lokalizacja: Żórawina/Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do KLASYFIKACJA KREWETEK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości