Rozmnażanie

Kraby, raki, żówie,ślimaki i wszystko inne opancerzone, tylko nie czołgi :)

Moderator: =Fresz=

Re: Rozmnażanie

Postprzez =Fresz= » Pt 17 sie, 2018 13:37

Tak prosto nie będzie jak Ci się wydaje ;) patrzysz na jakich terenach są odławiane, patrzysz jakie zasolonie ma morska woda w danym rejonie i przygotowywujesz zbiornik ale na soli "morskiej "o odpowiednim składzie. Ślimaki powoli "hartujesz" do solanki i czekasz na jojka [emoji14]

Mam zbiornik morski w domu i jak chcesz znać więcej tajników to mogę zdobić dłuższy wykład ale musisz się na poważnie podjąć tego rozmnożenia heh

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Rozmnażanie

Postprzez Świderek » Pt 17 sie, 2018 13:46

No ochotę mam, nie powiem, ale to zrobiłbym w mniejszym zbiorniku.
Wiem, ze wode preparuje sie poza akwarium, ale chciałem tylko zrobić slonawa, zeby rozmnożyć :$
Możemy zrobić spółkę :p
Ale to pisz tutaj, bo na messengerze wygodniej odpisać- facebook.com/dawid.swiderski.39
Świderek
Potencjalny Maniak
 
Posty: 11
Dołączył(a): Cz 16 sie, 2018 17:25

Re: Rozmnażanie

Postprzez Pawel M » Pt 17 sie, 2018 14:10

ktoś chyba się potrolować chciał a my mu próbujemy tłumaczyć cokolwiek :mrgreen:
albo ma z 13 lat i zaczyna swoją przygodę z akwarystyką i nie ma najmniejszego pojęcia o niej jeszcze
albo ma lat więcej i nie potrafi przeczytać ze zrozumieniem tego co to tej pory napisaliści
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Rozmnażanie

Postprzez Świderek » Pt 17 sie, 2018 15:09

Pytałem tego sprzedawcy, no to powiedział, ze lowi w Indonezji.
Wcześniej zrobiłem zasilenie jak w oceanie spokojnym, zeby rozmnożyć dwa Neritina Batman i dwa military helmet, i nie z tego nie wyszlo :/
Kurczę, zrobil bym sobie takie małe do rozrodu, ale nic z tego ostatnio nie wyszlo...
Świderek
Potencjalny Maniak
 
Posty: 11
Dołączył(a): Cz 16 sie, 2018 17:25

Re: Rozmnażanie

Postprzez Świderek » Pt 17 sie, 2018 15:23

No nie do końca Paweł M. Xd
Akwarystyka zajmuję się od lat, tylko bardziej słodkowodną :p
W każdym razie zawsze miałem sporo zbiorniczków, no a jak już zdobyłem ten 700 litrowy, to chciałem by to w nim wszystkie stworzonka wiodły szczęśliwe żywoty :d
Dotychczas wszystko idzie dobrze, poza kwestią rozrodu, bez której zaistnienia nie moge przecież wpuścić helenek, bo inne gatunki wygina, i nie reintrodukują się w moim akwarium ;)
Jeśli tam przeszkadza Ci kulturalna rozmowa, no to wybacz...nie przepadam za obniżaniem poziomu dyskusji :)
Ponawiając moje pytanie- Czy mam tu jakieś podstawy do szukania rozwiązań nurtujących mnie spraw, czy raczej forum nie oferuje informacji o tej tematyce?
Pozdrawiam i czekam na SENSOWNE PORADY :)
Świderek
Potencjalny Maniak
 
Posty: 11
Dołączył(a): Cz 16 sie, 2018 17:25

Re: Rozmnażanie

Postprzez Raffy » Pn 20 sie, 2018 21:03

Największym problemem w odchowach tych ślimaków jest to, ze z ich jaj nie wylęgają się ślimaki tylko larwy które przez jakiś czas wiodą pływający tryb życia... tak czytałem lata temu, tego chyba nikt w niewoli nie rozmnożył :-?
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Rozmnażanie

Postprzez Izuosw » So 23 paź, 2021 15:37

Przyznam że po przełożeniu kilku gałązek z jajami do małego zbiornika i lekkim zasoleniu jajka następnego dnia się otworzyły, i pływa pełno małych punktów, na dniach dam znać co dzieje się dalej . Wodę pobrałem do 3 akwarium po 2 dniach od wyklucia i resztę do jednego większego gdzie nic nie mam . Zobaczymy co z tego będzie a widać ruch w wodzie pozdrawiam.
Izuosw
Potencjalny Maniak
 
Posty: 1
Dołączył(a): So 23 paź, 2021 15:33

Poprzednia strona

Powrót do SKORUPIAKI I MIĘCZAKI Z NASZEJ PAKI

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości