Plamki na krewetkach

Kraby, raki, żówie,ślimaki i wszystko inne opancerzone, tylko nie czołgi :)

Moderator: =Fresz=

Plamki na krewetkach

Postprzez emi712 » Cz 11 cze, 2009 02:39

Ciekawi mnie cóż to za plamka na kreweci, dodam że sporo krewetek ma takie plamki, w wiekszości to chyba występuje u samców. Szukałam w chorobach, ale niczego podobnego nie znalazłam, mam nadzieję, że nie jest to żadna zmiana chorobowa.


Obrazek
Ostatnio edytowano Cz 11 cze, 2009 07:40 przez emi712, łącznie edytowano 1 raz
emi712
Potencjalny Maniak
 
Posty: 7
Dołączył(a): So 16 maja, 2009 16:03

Postprzez =Fresz= » Cz 11 cze, 2009 07:42

Są to jakieś pasożyty i nie robią krzywdy bo u mnie sporadycznie też się zdarzają ;-)
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez KuMaK » Cz 11 cze, 2009 09:07

fresz33 napisał(a):Są to jakieś pasożyty i nie robią krzywdy bo u mnie sporadycznie też się zdarzają ;-)


Freszu tylko po części masz rację ;-)

Są to bakterie, które mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie "w genach".

Najczęściej widywane jest to u yellowek. Znalazło też zastosowanie jako podpis/autograf/znacznik na krewetce yellow.
Gdy do Polski sprowadzono pierwszy raz krewetkę yellow była ona ładna żółta i wyceniono ją na spore kwoty, ciekawym zjawiskiem u nich były właśnie te bakterie.
Jednakże do Polski inne osoby też sprowadziły te krewetki, ale znacznie słabszej jakości i bez bakterii.
Nie powinno się krzyżować krewetek lepszej jakości z tymi słabszymi, gdyż istnieje duże prawdopodobieństwo, że młode nie będą potrafiły przyswoić tych "genów" i mogą paść.

Nie zgodzę się z Tobą Freszu gdyż nie zawsze te bakterie są pożyteczne i mogą doprowadzić do śmierci stworka.
Pozdrawiam
Rafał Maciaszek
www.facebook.com/Kumak.Shrimp
Avatar użytkownika
KuMaK
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 897
Dołączył(a): Wt 15 lip, 2008 20:25
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez =Fresz= » Cz 11 cze, 2009 09:25

Skoro tak twierdzisz to tak musi pewnie być :-P
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez emi712 » Cz 11 cze, 2009 09:57

Ale mozna to jakos leczyć, czy coś??
emi712
Potencjalny Maniak
 
Posty: 7
Dołączył(a): So 16 maja, 2009 16:03

Postprzez KuMaK » Cz 11 cze, 2009 12:01

Zależy, potrzebowałbym lepszej fotki by określić.

Jeśli nie zauważasz zgonów krewetek z tymi bakteriami, albo po poruszeniu wody blisko krewetki je posiadającej widać, że krewetka walczy z wodą to nie widzę zagrożenia, jak chcesz możesz zawsze zrobić kwarantanne dla nich.
Ostatnio edytowano Cz 11 cze, 2009 12:03 przez KuMaK, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam
Rafał Maciaszek
www.facebook.com/Kumak.Shrimp
Avatar użytkownika
KuMaK
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 897
Dołączył(a): Wt 15 lip, 2008 20:25
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez emi712 » Cz 11 cze, 2009 13:31

Z tego co widzę to się normalnie zachowują, żywo plywają po akwa, a co do kwarantanny to nie bardzo mam je gdzie przenieść bo mam tylko oprócz krewetkarium akwarium ogólne i specjalnie założyłam krewetkarium żeby krewetki z ogólnego zabrać bo nie czuły się za dobrze. Aha i żadnych zgonów nie ma jak narazie :)
emi712
Potencjalny Maniak
 
Posty: 7
Dołączył(a): So 16 maja, 2009 16:03


Powrót do SKORUPIAKI I MIĘCZAKI Z NASZEJ PAKI

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości