Jaka to Tylomelania?

Kraby, raki, żówie,ślimaki i wszystko inne opancerzone, tylko nie czołgi :)

Moderator: =Fresz=

Jaka to Tylomelania?

Postprzez lwica79 » Pt 11 gru, 2009 15:13

Zamówiłam sobie ostatnio 5 sztuk Tylomelanii mini (Rabbit Snails) i wczoraj przyjechały. Jednak okazały się tak wielkie, jakich się nie spodziewałam. Podobno są takie duże bo już dorosłe, jednak ja mam już w innym akwa trzy Rabbit Snaile, które mają nie więcej niż 2,5cm i nie wydaje się by miały jeszcze tyle podrosnąć.

Te nowe mają 4-4,5 cm (sama skorupka) ciało blado-żółte, w mało widoczne czarne paseczki, skorupka taka jak u tych moich Rabbitów, tyle że więcej białego na końcu. Na dodatek już dziś jedna z tych Tylomelanii wypluła dzidziusia-który ma conajmniej 0,5cm. A jak moje Króliczki "rodziły" to maluchy były conajmniej dwa razy mniejsze.

Poniżej zdjęcia popglądowe (niestety robione na szybkiego-komórką)

Obrazek

Obrazek


Jak to może być Tylomelania.
Avatar użytkownika
lwica79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 384
Dołączył(a): Pn 23 mar, 2009 21:26
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez Ślimaczkowa » Pt 11 gru, 2009 16:46

To pewnie T.yellow.Są podobne do rabbitów ale sporo większe.
Avatar użytkownika
Ślimaczkowa
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 176
Dołączył(a): Wt 17 lis, 2009 11:25
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez batman-ka » Pt 11 gru, 2009 17:08

Tylomelania yellow ma brązową muszle,nie taką jak rabity,jak ma muszlę rabita (wzorek jest specyficzny) to jest to inny gatunek,widziałam go już w necie,rośnie duży,na pierwszej focie,choć jest marna fota przypomina muszlę gemmifery ale jak mówię słabo widzę.
Moje rabbity-żółte czy blade z czarnymi kreskami nie urosły,ale mam czarnego ślimaka z muszlą rabbita i rośnie duży,więc albo dopuścimy myśl,że rabbit bzyka się z dużą wersją albo to inny ślimak.Jak mały urodził się duży to ślimak nie będzie miniaturą,moje rabbity rodzą się naprawdę tycie,looknij w dziale sulawesi ,tam jest artykuł o moich ślimakach i porównaj muszlę do fotek i mięsko też ,może dopasujesz bo na focie nie widać go ,ten na ręce ma muszlę rabbita ale mięso kiepsko widać ;-)
A co do teorii to moje mini rabbity maleńkie urodziły się też czarne ,a mam tylko jednego czarnego dużego,więc w drugą stronę teoria powinna być taka,że jak duży czarny bzyka rabbita żółtego malego -samicę,to małe rabbity mają kolor ojca czarny i wzrost samicy,ale to gdybania,na pewno nie krzyżują mi się duże tylomelanie z tymi czarno-muszlowymi.
Mam nadzieję,że moja zamotana wypowiedz coś da
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Ślimaczkowa » Pt 11 gru, 2009 17:14

Moje yellow mają muszlę jak ten ślimak na pierwszym zdjęciu :roll:
ciekawa jestem na ile swobodnie się one krzyżują.Mam w jednym akwrium spotted i yellow oraz sporą gromadkę maluchów z których niektóre nie przypominają ani jednych ani drugich.
Avatar użytkownika
Ślimaczkowa
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 176
Dołączył(a): Wt 17 lis, 2009 11:25
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez batman-ka » Pt 11 gru, 2009 17:17

Muszla rabbita ,duży rozmiar żółte mięso w czarne paski to tylomelania sp. zwana gorontalo rabbit snail,jest na stronie aristocratama.com na dole fota ślimaka clik more
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez lwica79 » Pt 11 gru, 2009 18:03

Właśnie te moje ślimaczki nie przypaminają żadnego z tych na podanej przez Ciebie stronie batman-ko . Muszli nie mają ani odrobine w odcieniu brązu- tylko są typowo czarne jak Rabbity, no a jednak wielkość zupełnie nie ta. To jakaś mieszanka musi być.
Fotki jeszcze postaram się na dniech zrobić lepsze aparatem, to może w końcu jakoś uda sie te ślimaki sklasyfikować.
Od wczoraj przeglądam różne strony z Tylomelaniami i staram się znaleźć takie jak mam, ale jeszcze na nie nie trafiłam.
Avatar użytkownika
lwica79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 384
Dołączył(a): Pn 23 mar, 2009 21:26
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez Ślimaczkowa » So 12 gru, 2009 21:00

Na zdjęciu nr 2 wygląda nieco jak ten http://aristocratama.com/gallery/images ... _snail.jpg ale skoro Tobie żadne ze zdjęć nie przypominało tych ślimaczków to chyb nie to.
Skoro,jak same tego doświadczyłyśmy różne Tylomelnie łatwo się krzyżują to może po prostu jest to jakiś mix,który powstał dopiero w niewoli.
Avatar użytkownika
Ślimaczkowa
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 176
Dołączył(a): Wt 17 lis, 2009 11:25
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez lwica79 » So 12 gru, 2009 21:57

Nie, to ne ten, mój ma bledszy odcień ciałka, czarną jak węgiel skorupkę i tych wzorków podłóżnych nie ma, jakie są widoczne na fotce powyżej.
Avatar użytkownika
lwica79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 384
Dołączył(a): Pn 23 mar, 2009 21:26
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez batman-ka » So 12 gru, 2009 22:04

no to będzie z niego zając nie króliczek :-D,mój czarny ślimak też był rabbitem z czarną muszlą ale urósł już za bardzo :-D Będziesz miała fajny okaz :-)
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Ślimaczkowa » So 12 gru, 2009 22:26

Czyli mutancik jakiś,nie ma co :mrgreen:
Na razie mam plagę malutkich tylomelaniek i trudno je wyłapać wzrokiem,ale jak wszystkie podrosną może się okazać ze również urodziły się jakieś ciekawe mieszańce ze związku żółtych i kropkowanych.
Ostatnio edytowano So 12 gru, 2009 22:27 przez Ślimaczkowa, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Ślimaczkowa
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 176
Dołączył(a): Wt 17 lis, 2009 11:25
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez lwica79 » So 12 gru, 2009 22:32

Tu kilka ciut lepszych fotek. Dwie przedstawiają jedną z tych niezidentyfikowanych Tylomelanii a trzy wyplutego maluszka (który jest czarny jak narazie-znaczy ciałko czarne :) )

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
lwica79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 384
Dołączył(a): Pn 23 mar, 2009 21:26
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez Ślimaczkowa » So 12 gru, 2009 22:38

Kurcze,duże sztuki wygladają w 100% jak moje Yellow.Nie mają czarnej muszli jak rabbity tylko z tego co widzę na zdjęciu brązowawą.N moje oko to jednak yellowy.
A maluszek to już zupełnie inna bajka.Czy mi się wydaje czy on jest zielonkawy :lol: ?
Avatar użytkownika
Ślimaczkowa
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 176
Dołączył(a): Wt 17 lis, 2009 11:25
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez lwica79 » So 12 gru, 2009 22:52

Przeglądając Yellowki znalazłam fotki na forum ze ślimaczkiem takim jak mój i nawet z podobnym dzidziusiem, jednak nie znam angielskiego na tyle dobrze by zrozumieć co na tym forum jest pisane na ich temat... Czy tamto to Yellowki?

http://forums.loaches.com/viewtopic.php?t=16340
Avatar użytkownika
lwica79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 384
Dołączył(a): Pn 23 mar, 2009 21:26
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez Ślimaczkowa » So 12 gru, 2009 23:04

Nie wiem niestety na ile wśród yellowek różnią się muszle w zależności od egzemplarza.Jeżeli mogą być w większości ciemno brązowe,obstawiałabym że oba duża ślimaki z forum to yellowki,pierwszy maluch też.Możliwe jest też,że duża ilość brązowej części muszli wynika z młodego wieku(małe rodzą się z całą muszlą w kolorze ciemnobrązowym a z czasem pojawia się biały,powiększający się element który wygląda jak obtłuczona,zużyta muszla ;-) .Tak przynajmniej jest u mnie).Niezależnie od rozmieszczeniu kolorów na muszli moim zdaniem tak Twoje jak i te ślimaki z forum to T.yellow
Ostatnio edytowano So 12 gru, 2009 23:06 przez Ślimaczkowa, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Ślimaczkowa
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 176
Dołączył(a): Wt 17 lis, 2009 11:25
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez lwica79 » So 12 gru, 2009 23:10

Lubię wiedzieć co trzymam w akwarium :) . Dlatego bardzo dziękuję Wam wszystkim za pomoc i identyfikację moich ślimaczków :) . Zatem mam Yellowki :)

Podobają mi się, jednak w 35l nie będę ich trzymała bo są za duże, więc jeśli ktokolwiek chciał by się zamienić na Tylomelanie Poso Black Rabbit lub Golden Rabbit to czekam na kontakt :) . Zaraz w ogłoszeniach jeszcze to umieszcze.
Ostatnio edytowano So 12 gru, 2009 23:13 przez lwica79, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
lwica79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 384
Dołączył(a): Pn 23 mar, 2009 21:26
Lokalizacja: Biała Podlaska

Następna strona

Powrót do SKORUPIAKI I MIĘCZAKI Z NASZEJ PAKI

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości