Tylomelania Patriarchalis pytanie

Kraby, raki, żówie,ślimaki i wszystko inne opancerzone, tylko nie czołgi :)

Moderator: =Fresz=

Tylomelania Patriarchalis pytanie

Postprzez Fixedgear89 » Pn 15 mar, 2010 16:18

Witam wszystkich forumowiczów:)

Przeglądam forum już od jakiegoś czasu (wiele ciekawych i ważnych rzeczy się dowiedziałem) ale dopiero dziś postanowiłem się dołączyć, ponieważ mam pytanie dotyczące ślimaczka w temacie. Zakupiłem go dziś (jakieś parę godz temu) i o dziwo po transporcie do domu i ulokowaniu w zbiorniku okazało się, że ślimak nie ma... czułek:( Po odkryciu tego wróciłem się do sklepu i zapytałem sprzedawcę dlaczego sprzedaje takie zwierzęta i ogólnie trochę "nawtykałem" sprzedawcy, jednak wypierał się, że to nie jego wina, co raczej jest słuszne oraz nie wymieni mi tego ślimaka na innego bo nie ma dowodu, że mówię prawdę. Szczerze mówiąc to nawet mi po głowie nie chodziło oddawanie ślimaczka bo biedaczek niech chociaż u mnie sobie pożyje w ciszy i spokoju. Teraz pytanie, czy wie ktoś może czy czułki odrosną? Poniżej umieszczam link do zdjęcia nieszczęśnika
http://picasaweb.google.pl/lh/photo/S5z ... directlink
Fixedgear89
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn 15 mar, 2010 15:55
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Haszczuś » Pn 15 mar, 2010 16:38

Sprzedawca - drań, po mordzie go lać.
Szansa na to, że odrośnie, jest taka, jak to, że psu noga odrośnie... Zbyt złożone zwierzątko raczej :( przynajmniej tak mnie na studiach uczyli...
Avatar użytkownika
Haszczuś
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 97
Dołączył(a): So 13 lut, 2010 19:51

Postprzez zami84 » Pn 15 mar, 2010 19:01

No chyba niestety nie... A szkoda...
zami84
Potencjalny Maniak
 
Posty: 16
Dołączył(a): Pn 01 mar, 2010 10:44

Postprzez Fixedgear89 » Pn 15 mar, 2010 20:07

No właśnie też tak myślałem, ale zapytać zawsze warto;) no to teraz pytanie z innej beczki bo sam ślimaczek wystając z muszli to stara się w każdą stronę pójść tylko właśnie stara się bo pełznąć nie może:/ nie wiem czy muszelka za duża czy jak:( dałem ładnie jeść to się przyssał na dłuższy czas ale sam z siebie nigdzie z miejsca jeszcze się nie ruszył:( nawet próba zabrania z piasku na żwir nic nie dała:(
Fixedgear89
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn 15 mar, 2010 15:55
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Witek Miszczak » Śr 17 mar, 2010 17:31

Juz chciałem pisać że odrośnie, bo ślimaki mają taką możliwość np. ampularie, ale ten widać, że ma infekcję po uszkodzeniu i czarno to widzę. Gdyby to było jakieś zwierzę nie uciekające możnaby przemywać czymś.
Ewidentna wina sprzedawcy - tego w sklepie lub hurtownika (brak kwaranatnny).
Avatar użytkownika
Witek Miszczak
Potencjalny Maniak
 
Posty: 18
Dołączył(a): Wt 09 mar, 2010 19:15


Powrót do SKORUPIAKI I MIĘCZAKI Z NASZEJ PAKI

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości