Sposoby na odślimaczenie roślin.

Kraby, raki, żówie,ślimaki i wszystko inne opancerzone, tylko nie czołgi :)

Moderator: =Fresz=

Sposoby na odślimaczenie roślin.

Postprzez Newbie » Cz 15 gru, 2011 23:24

Witam,
Niedługo będę nabywał roślinki. Pytanko jak w temacie - jak uniknąć przeniknięcia do zbiornika obcych organizmów?
Newbie
Potencjalny Maniak
 
Posty: 7
Dołączył(a): Cz 15 gru, 2011 23:11

Postprzez aquahobby1 » Pt 16 gru, 2011 00:34

Tutaj masz przykład, że ślimaki dobrze współżyją z krewetkami, nawet wysokiej klasy, poza tym doskonale oczyszczają szyby, i rośliny z glonów. Na budowę muszli pobierają z wody węglany, zmiękczając wodę. Jeszcze jedno moje spostrzeżenie, krewetki zlizują śluz zostawiany przez ślimaki, i myślę, że działa on zdrowotnie na nie. Zbiorniki LiR mogą być przykładem, nie używa ona żadnych dodatków, ani uzdatniaczy, a woda to RO i kranówa w stosunku 5:1. Podłoże neutralne. Od czasu wystawy ma Pandy, i nie stworzyły jej problemów w rozmnażaniu. http://www.bojownik.pl/index.php?showto ... ntry117601
Wiedza jest osiągnięta dzięki ciężkiej pracy. Bądź pokorny, i słuchaj tych, którzy szli ścieżką przed Tobą.
aquahobby1
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 616
Dołączył(a): So 22 lis, 2008 23:44
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Haszczuś » Pt 16 gru, 2011 10:24

Zależy jakie ślimaki przecież. Te ślimaki, które trafiły do mnie z zoologika, doskonale oczyściły rośliny z... roślin. :/ mnożyły się w tempie ekspresowym i dopiero helenki opanowały i zlikwidowały ich populację. Poza tym po śmierci ślimaka, powoli bo powoli, ale jego skorupka się rozpuszcza, oddając minerały, które pobrał ślimak za życia, więc nie jest to tak do końca różowo.
Avatar użytkownika
Haszczuś
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 97
Dołączył(a): So 13 lut, 2010 19:51


Powrót do SKORUPIAKI I MIĘCZAKI Z NASZEJ PAKI

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości