Jak pozbyc się wstrętnych zatczków????

Kraby, raki, żówie,ślimaki i wszystko inne opancerzone, tylko nie czołgi :)

Moderator: =Fresz=

Jak pozbyc się wstrętnych zatczków????

Postprzez Sandra:):):):) » Śr 02 maja, 2012 16:20

Są wszędzie, dosłownie wszędzie, nie wiem skąd się wzieły:(:(:( śa na roślinkach, ozdobach, szybach..... Proszę o rade jak się ich raz na zawsze pozbyć, helenki chyba ich nie lubią i wola młode ampularie:( nie wiem co robić
Sandra:):):):)
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 49
Dołączył(a): Śr 13 kwi, 2011 13:17

Postprzez kusahibari » Śr 02 maja, 2012 22:31

Może więc przegłodzone bocje?
Choć po co chcesz się ich pozbywać? Pożyteczne są bardzo : ) Zatoczki to chyba moje ulubione ślimaczki. Trafiły Ci się standardy, czy odmiana pink? :D
Ostatnio edytowano Śr 02 maja, 2012 22:32 przez kusahibari, łącznie edytowano 1 raz
kusahibari
Potencjalny Maniak
 
Posty: 7
Dołączył(a): Cz 19 kwi, 2012 22:17

Postprzez kloner11 » Śr 02 maja, 2012 22:56

Może połap je i pooddawaj w większych ilościach zawsze znajdzie się ktoś chętny :) I powoli powoli i nie będzie ich.
kloner11
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 55
Dołączył(a): N 26 lut, 2012 21:03
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kusahibari » Cz 03 maja, 2012 09:27

Odławianie to chyba najskuteczniejszy sposób, ale pod warunkiem, że akwarium nie jest zbyt zarośnięte. Ślimaczki lubią wciskać się w różne szczeliny, przy krewetkariach, gdzie zazwyczaj jest sporo kryjówek, mechaniczne odławianie ich może być problemem. Mi też się ostatnio namnożyło zatoczków i wszędzie widzę maluchy, ale mnie to akurat cieszy :D

Pozdrawiam.
kusahibari
Potencjalny Maniak
 
Posty: 7
Dołączył(a): Cz 19 kwi, 2012 22:17

Postprzez spining133 » Cz 03 maja, 2012 15:21

Zatoczki są fajne i niech sobie będą , przy wymianie wody ściągam co mogę wężykiem , a reszta sprząta w akwa .
spining133
 

Postprzez asz32 » Pt 04 maja, 2012 13:43

helenki- kup kilka tych ślimaków i po problemie, tylko zostaw część zatoczków w najlepiej jakimś małym szkiełku, aby potem helenki miały co jeść :mrgreen:
Avatar użytkownika
asz32
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 67
Dołączył(a): N 22 kwi, 2012 13:15
Lokalizacja: Otwock

Postprzez Sandra:):):):) » Pn 07 maja, 2012 14:25

pomyłka to ślimak przytulik. jak sie pozbyc, helenki sa i nic nie zjadaja, bocja odpada.
Sandra:):):):)
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 49
Dołączył(a): Śr 13 kwi, 2011 13:17

Postprzez MarSz » Pn 07 maja, 2012 15:39

Przytulików Helenki nie ruszą. Nie mają za bardzo dostępu. No-planaria je rusza tylko mocno przedawkowana. Możesz próbować chemii - jakiś snailpur na przykład, rozgnieść i zostawić krewetkom albo po prostu zostawić. Czasem same znikają a potem znów się pojawiają.
MarSz
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 520
Dołączył(a): Śr 12 maja, 2010 20:11

Postprzez =Fresz= » Pn 07 maja, 2012 15:44

Jedyne wyjście przy krewetkach to pogodzenie się ze ślimakami i właśnie rozgniatanie bo nie ma nic naturalniejszego do jedzenia jak rozgnieciony ślimaczek.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez kusahibari » Pn 07 maja, 2012 21:34

A może Macrobrachium? Słyszałam, że jedzą ślimaki (choć osobiście nigdy nie zauważyłam, by moje to robiły). Ale to by oznaczało pozbycie się krewetek miniaturowych ze zbiornika, chyba, że Macrobrachium byłyby do nich zbliżone wielkością.
kusahibari
Potencjalny Maniak
 
Posty: 7
Dołączył(a): Cz 19 kwi, 2012 22:17

Postprzez asz32 » Wt 08 maja, 2012 07:16

przepraszam, że wtrącam w tym temacie, ale czy Helenki jedzą rozdętki?
Avatar użytkownika
asz32
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 67
Dołączył(a): N 22 kwi, 2012 13:15
Lokalizacja: Otwock

Postprzez =Fresz= » Wt 08 maja, 2012 08:01

Helenki zjedzą rozdętki ;-) kusahibari tak jak mówiłem daj sobie na luz, im więcej fauny w zbiorniku tym lepiej bo po prostu widać że to wszystko żyje... Ja jedynie nie zdzierżę wypławków i stułbi. A miałem na szczęście do tej pory tylko stułbie i udało się je wytępić.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez MarSz » Wt 08 maja, 2012 08:07

Helenki zjedzą każdego ślimaka, który nie jest na tyle sprytny albo tak zbudowany by utrudnić dostępu do swojej nogi pod muszlą.

Przytuliki z racji kształtu i rozmiaru są trudnym daniem dla helenek i raczej nie liczyłbym na efekty w eksterminacji przytulików z użyciem helenek.

Niektóre ślimaki z wieczkiem też potrafią się częściowo ochronić przed helenkami zamykając się, ale nieraz widziałem jak helenki dopadły nawet większą ampularię i ta nie dała rady się schować.

Rozdętki powinny być łatwiejszym kąskiem dla Helenek.

Macrobrachium - nie sądzę by się interesowały przytulikami - musiałbyby je najpierw zdrapać z szyb. A poza tym (o ile się nie mylę) to one mogą być agresywne w stosunku do krewetek więc trzeba by je odłowić.
W takim wypadku to prawie to samo jak chemia, no- planaria czy gazowanie CO2. I tak trzeba lokatorów wysiedlić na jakiś czas.

Rozgniatanie też jest sposobem dobrym ale dla cierpliwych. Trwa długo i nie daje 100% efektu jeśli coś zostawisz.
Rozgniecionym przytulikiem się chętnie krewetki zainteresują byle by nie było tych rozgniecionych za dużo - bo możesz sobie zaszkodzić w cyklu azotowym.
MarSz
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 520
Dołączył(a): Śr 12 maja, 2010 20:11

Postprzez asz32 » Wt 08 maja, 2012 15:24

pytałam bo mojej rozdętki żadna z helen nie rusza, co mnie bardzo dziwi, a ta rosnie i rośnie :-/ , potrafi "chodzić" do góry nogami zaraz pod taflą wody :shock: a helenki raczej buszują na dnie...
Avatar użytkownika
asz32
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 67
Dołączył(a): N 22 kwi, 2012 13:15
Lokalizacja: Otwock

Postprzez ismeria » Cz 10 maja, 2012 14:54

ponoć amanki jedzą rozgniecione, i chyba tak jest bo u mnie populacja zatoczków maleje...
ismeria
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 26
Dołączył(a): N 18 mar, 2012 13:31

Następna strona

Powrót do SKORUPIAKI I MIĘCZAKI Z NASZEJ PAKI

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości