Świderki czy zatoczki??

Kraby, raki, żówie,ślimaki i wszystko inne opancerzone, tylko nie czołgi :)

Moderator: =Fresz=

Świderki czy zatoczki??

Postprzez ziulko » Wt 05 mar, 2013 08:27

Witam które ze ślimaków świderki czy zatoczki lepiej sprawdzą się w krewetkarium z crystalami?? Poproszę o za i przeciw trzymania tych ślimaków razem z krewetkami.
Avatar użytkownika
ziulko
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 102
Dołączył(a): Cz 12 sie, 2010 10:41
Lokalizacja: Chełm

Re: Świderki czy zatoczki??

Postprzez =Fresz= » Wt 05 mar, 2013 08:46

Świderki buszują w dnie/podłożu a zatoczki krążą nad nim. Jedne i drugie zjadają resztki. Świderki drążą w podłożu jest to i dobre bo nie ma stref beztlenowych przy dużej ilości podłoża i złe ze względu na przestawianie korzonków i dziur w podłożu. Tak więc jak kto woli a ja mam zatoczki które ze względu na miękką wodę jakoś nie mnożą się na potęgę.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Świderki czy zatoczki??

Postprzez Kasia89 » Śr 13 mar, 2013 10:07

Widzę, że rozmowa chyba nieaktualna ale chciałam tylko uprzedzić apropo zatoczków. Mam małe ślimakarium z samymi zatoczkami (oczywiście różowe jak to na kobietę przystało :P) i mnożą się na potęgę :/ nie spodziewałam się aż takiej plagi, ale niestety nie nadążam zcierać kładek jajowych...
Na początku zatoczki buszowały w moim ogólniaku ale zjadały mi rośliny (każdy mówi, że nie gryzą- moje są inne :P) więc dostały własne m1, wieszają się na gałązkach i prezentują swoje gabaryty co jest urocze, jednak brudzą okrutnie i powtórzę mnożą sie chyba gorzej niż przysłowiowe króliki ;) Czasami mam ich dość :P Chciałabym mieć taką plagę krewetek jak tego :D
Kasia89
Potencjalny Maniak
 
Posty: 7
Dołączył(a): Śr 13 mar, 2013 09:46

Re: Świderki czy zatoczki??

Postprzez =Fresz= » Śr 13 mar, 2013 10:16

Nadmiary Twoich ślimaków z przyjemnością przyjmę jeżeli byś wysłała. U mnie w miękkiej wodzie niestety się nie mnożą a jak już coś się urodzi to pada i jest zjadane przez krewetki. U siebie pewnie trzymasz je na kranówce?
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Świderki czy zatoczki??

Postprzez Kasia89 » Śr 13 mar, 2013 10:20

Mogę wysłać nie ma problemu, a nawet dobrze bo kilka dni temu zobaczyłam w ogólniaku "ziarenka piasku" które podejrzanie pełzały więc mam kolejne maluchy i kolejne jajeczka dojrzałam wczoraj -.-' Jak podrosną dam znać :) Trzymam je na kranówce mieszanej z dojrzałą wodą z akwarium ogólnego, w sumie to praktycznie cała woda w ślimakarium jest z akwarium :P ale to nie zmienia faktu, że jest to kranówka twarda tak, że przyprawia człowieka o "świąd" skóry :P :/
Kasia89
Potencjalny Maniak
 
Posty: 7
Dołączył(a): Śr 13 mar, 2013 09:46

Re: Świderki czy zatoczki??

Postprzez =Fresz= » Śr 13 mar, 2013 10:32

Ok jak byś coś potrzebowała to możemy zrobić nawet wymianę ;-) niech się zrobi cieplej to zrobimy wysyłkę.

A jeżeli chodzi o ślimaki to właśnie w niskim ph nie mnożą się jak króliki i nie ma z tym problemu a większość ludzików z forum "jedzie" na podłożach aktywnych i wodzie RO.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Świderki czy zatoczki??

Postprzez Kaledon » Śr 13 mar, 2013 14:22

Wytłumacz to moim różowym. Nie ma znaczenia czy niskie czy wyższe pH i woda dość miękka czy twardsza. Mam tego tyle , że zastanawiam się nad powrotem helenek.
Kaledon
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 259
Dołączył(a): Wt 01 lis, 2011 13:30
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Świderki czy zatoczki??

Postprzez =Fresz= » Śr 13 mar, 2013 14:31

To może mamy inną wodę heh bo i mi i czytałem że batmance padają :-P skorupki mają skorodowane strasznie a na brak jedzenia narzekać nie powinny.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Świderki czy zatoczki??

Postprzez Kaledon » Śr 13 mar, 2013 14:33

u mnie też mają słabe skorupki ale przeżywają i strasznie się mnożą.
Kaledon
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 259
Dołączył(a): Wt 01 lis, 2011 13:30
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Świderki czy zatoczki??

Postprzez =Fresz= » Śr 13 mar, 2013 14:36

U mnie przeważnie można policzyć ilość na dwóch rękach i to jeszcze takich małych około 5mm. Nie wiem co im nie pasuje.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Świderki czy zatoczki??

Postprzez Kasia89 » Śr 13 mar, 2013 14:57

One mają wybrakowane i brzydkie skorupki przez za miękką wodę... Hm może widocznie to też przeszkadza im w reprodukcji :P I rozmiary też malutkie, moje rosną w oczach :)
Kasia89
Potencjalny Maniak
 
Posty: 7
Dołączył(a): Śr 13 mar, 2013 09:46

Re: Świderki czy zatoczki??

Postprzez MarSz » Śr 13 mar, 2013 15:00

Coś macie nie tak z tą wodą.

I mnie nawet na ph 5,5 i przewodności rzędu 250-300us mnożą się jak głupie.
A co do zalet zatoczków różowych (to info dla autora tematu bo padło takie pytanie) to gdzieś już robiłem takie porównanie - jak znajdę chwilę to podam link.

Jednak zanim to zrobię to w skrócie - dla mnie te ślimaki to podstawa we wszystkich krewetkariach. Mam je w każdym i nie mam problemu z opanowaniem ich liczebności (w ogóle nie widzę w czym problem - nie mnożą się tak intensywnie jak zwykle więc od czasu do czasu zbieram te większe tylko i daję raczkom na pożarcie po rozgnieceniu skorupki a młodych jest zawsze stała ilość i sprawują się super).

Nie mam dzięki nim problemów z glonami ani resztkami pokarmu, zostawionego przez krewetki.
MarSz
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 520
Dołączył(a): Śr 12 maja, 2010 20:11

Re: Świderki czy zatoczki??

Postprzez =Fresz= » Śr 13 mar, 2013 15:14

Wszystko inne żyje ślimaki niet hehe co innego może być nie tak z wodą? :-P
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Świderki czy zatoczki??

Postprzez MarSz » Cz 14 mar, 2013 04:30

No wiem, rozumiem - pamiętam już kiedyś o tym rozmawialiśmy.
Można więc też zadać pytanie co innego może być nie tak ze ślimakmi? Gdyby nie fakt, ze masz identyczne jak moje (a przynajmniej cześć z nich) bo masz parę sztuk ode mnie jak pamiętam.
Porównując parametry to w paru zbiornikach mam identyczne i ślimaki mają się ok (wyjątkowo bardzo stare osobniki mają ubytki w skorupie ale to nie przeszkadza im żyć, żerować i rozmnażać się).
MarSz
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 520
Dołączył(a): Śr 12 maja, 2010 20:11

Re: Świderki czy zatoczki??

Postprzez =Fresz= » Cz 14 mar, 2013 08:46

Po tych od Ciebie już dawno nie mam nawet znaku hehe po prostu coś im nie pasuje i koniec heh dzisiaj może jakiemuś skorodowanemu ustrzelę focinę :-P
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń


Powrót do SKORUPIAKI I MIĘCZAKI Z NASZEJ PAKI

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości