kundelek tylomelanii mini i "poronienie"

Kraby, raki, żówie,ślimaki i wszystko inne opancerzone, tylko nie czołgi :)

Moderator: =Fresz=

kundelek tylomelanii mini i "poronienie"

Postprzez lwica79 » So 25 sty, 2014 20:22

Witam. Kilka razy znajdowałam w swoim akwarium kilkumilimetrowe białe galaretowate kuleczki i zastanawiałam się co to może być. W końcu, po miesiącach zaczęłam podejrzewać Tylomelanie.. a dziś już jestem przekonana na 100%, że to jej sprawka.

Otóż mam dwie tylomelanie mini : jedna to kundelek podobny do golden rabbit a druga to poso black rabbit. Kundelek Golden rabbit jest najwyraźniej samicą .. i albo nie krzyżuje się z poso black rabbit, albo to również samica.. bo zamiast rodzić się maluszki to pojawia się właśnie taka "zmarnowana" z braku zapłodnienia(na 99%) kulka .

i tu chciałam Wam pokazać foto.. ale.. imageshack zmienili i nie wiem jak z niego uzyskać link na forum .. a nie umiem wstawiać zdjęć inaczej :-/

ps. już się chyba jednak połapałam :

Obrazek
Avatar użytkownika
lwica79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 384
Dołączył(a): Pn 23 mar, 2009 21:26
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: kundelek tylomelanii mini i "poronienie"

Postprzez batman-ka » Cz 30 sty, 2014 01:14

Kuleczki białe to jaja ,widocznie masz parkę i się bzykają :-) Babki są grube i mają ściętą muszlę ,krótką a samce długą szpiczastą ,może gdzieś się znajdą parki ,moje w ogóle nie robią jajek :p Ta na zdjęciu to kobieta :-)
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: kundelek tylomelanii mini i "poronienie"

Postprzez lwica79 » Cz 30 sty, 2014 01:34

Tak, domyśliłam się , że to samiczka.. tylko że powinna urodzić maluszka, ewentualnie w osłonce jajowej . Tutaj jest wyłącznie białe jajeczko w którym w środku nie ma życia żadnego.

Tylomelanie mam tylko dwie, od lat.. ten kundelek podobny do Golden Rabbit i drugi- czarnuszek. Nie widziałam prawdę mówiąc by się sobą interesowały, a ostatnie żywe maluszki Tylomelanii widywałam jak miałam jeszcze z jednego czy dwa Rabbity... i tylko pierwsze miesiące jak zostały te dwa razem, więc sądziłam, że samica jeszcze miała jakoś zmagazynowane nasienie.

Golden Rabbity swoją drogą chciała bym kupić, ale nie znam żadnego źródła gdzie można by je dostać i to wysyłkowo. Może ktoś ma, lub coś wie?
Avatar użytkownika
lwica79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 384
Dołączył(a): Pn 23 mar, 2009 21:26
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: kundelek tylomelanii mini i "poronienie"

Postprzez batman-ka » Cz 30 sty, 2014 16:54

Na allegro koleś z wrocławia miał czasem ,szkoda,żeby się nie bzykały bo to kochane ślimaczki :-) ,ja mam chyba też tylko jedną płeć,rabity i podobne chętnie się ze sobą mieszają ale nie wszystkie ,ja mam małe tylomelanie w kropki ,które nie chcą się bzykać z rabitami :-D
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: kundelek tylomelanii mini i "poronienie"

Postprzez lwica79 » Cz 30 sty, 2014 17:06

aktualnie nic na allegro nie ma :-/ . Czasami natomiast pojawiają się aukcje pt. "golden rabbit " a jak się zaczyna dopytywać to okazuje się, że to tylomelanie yellow, lub nawet orange. Teraz też iquitos_pl wystawia ..i nawet na zdjęciu co innego niż w tytule.
Avatar użytkownika
lwica79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 384
Dołączył(a): Pn 23 mar, 2009 21:26
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: kundelek tylomelanii mini i "poronienie"

Postprzez batman-ka » Cz 30 sty, 2014 17:13

http://allegro.pl/slimak-tylomelania-sp ... 05572.html

z tym chłopakiem się dogadaj bo on jeżdzi na giełdy i ma różne ślimaki,brałam od niego i są ok .
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: kundelek tylomelanii mini i "poronienie"

Postprzez lwica79 » Cz 30 sty, 2014 17:30

dzięki, skontaktuję się i zapytam.
Avatar użytkownika
lwica79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 384
Dołączył(a): Pn 23 mar, 2009 21:26
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: kundelek tylomelanii mini i "poronienie"

Postprzez jabluszko520 » Pt 31 sty, 2014 20:20

A ja mam je jakiś czas już i nie miałam nigdy takiej białej kuleczki / jajeczka. Nie rozmnażają się u mnie. One cały czas i wszędzie są razem, razem jedzą, spacerują itd nawet razem śpią obok siebie zakopane.... U was też tak mają?

Obrazek

Czy mogłybyście mi powiedzieć czy mam dziewczynki czy chłopców? :lol:

Ten o ciemniejszej i matowej muszli ciałko też ma czarne, natomiast ten o jaśniejszej, metalicznej ciałko ma czarne w białe kropeczki.
Avatar użytkownika
jabluszko520
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 315
Dołączył(a): Pn 17 gru, 2012 12:29
Lokalizacja: okolice


Powrót do SKORUPIAKI I MIĘCZAKI Z NASZEJ PAKI

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości