helenka -jajeczka

Kraby, raki, żówie,ślimaki i wszystko inne opancerzone, tylko nie czołgi :)

Moderator: =Fresz=

Postprzez Bard » Cz 17 gru, 2009 19:13

no to teraz walne wam z BAAARDZOO grubej rury :D
Akwarium Project Earth, pojemnosc okolo 13L zakonczylo swą działalność pod koniec sierpnia, czyli prawie 5 miesięcy temu, woda nie dolewana, bez filtra karmienia i grzałki akwarium stało sobie w garażu... przyjezdzam sobie ja wczoraj do domu, robie porządki przed swietami, oprozniam akwarium i znajduje tam 6 helenek, troche wycienczonych ale zywych i dużych O.o kto mi powie jakim cudem one przetrwały w tak niskiej temperaturze, bez zadnego jedzenia i napowietrzania oraz filtracji ? woda tak odparowała że zostało na dnie może 3cm wody :P temp wody 9'C
FU O_o 4chan
Avatar użytkownika
Bard
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 818
Dołączył(a): So 07 cze, 2008 15:46
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Ślimaczkowa » Cz 17 gru, 2009 20:42

Twarde z nich ślimaki :mrgreen:
Avatar użytkownika
Ślimaczkowa
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 176
Dołączył(a): Wt 17 lis, 2009 11:25
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Laston » Wt 15 mar, 2011 21:12

Mam pytanie co do Helenek jaka jest ich największy rozmiar?
Laston
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 69
Dołączył(a): So 04 gru, 2010 15:02
Lokalizacja: Opole

Postprzez dziki » Wt 15 mar, 2011 22:49

hallo
A bo ja wiem, może 2,5 cm skorupki. Nie są zbyt wielkie
"330. Lepiej samotne życie pędzić, niż głupca mieć za towarzysza,
Wędruj sam jeden, jakby słoń po lesie, nie czyniąc zła, niewiele pragnień mając."
DHAMMAPADA w przekładzie Stanisława Franciszka Michalskiego
Avatar użytkownika
dziki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 560
Dołączył(a): So 28 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Tralee Co. Kerry

Postprzez Rapha » Pt 22 lip, 2011 10:03

wg. was bezpieczne są one dla krewetek?a i słyszałem gdzieś że zjadają one też wpławki prawda to?
Rapha
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 67
Dołączył(a): Śr 09 kwi, 2008 10:09
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Postprzez =Fresz= » Pt 22 lip, 2011 10:24

Lubią capnąć krewetkę i było już na ten temat dużo "mówione". O tym że zjadają wypławki też się przewinęło i jest to prawda, bo u mnie zjadły wszystko co się w podłożu ruszało ;-)
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez SirLacky » Śr 26 paź, 2011 08:22

Ja kiedyś zakupiłem 2 helenki, po jakimś czasie rozmnożyły się masakrycznie. Co mnie ucieszyło, zniknął problem ślimaków. Jednak zaczęły znikać też RC. Przeniosłem jedną helenkę do oddzielnego akwa z kilkoma RC. W pewnym momencie zaobserwowałem jak helenka wbija swoją trąbkę w dorosłą RC, mimo mojej prawie natychmiastowej interwencji. Enzymy trawienne helenki zabiły krewetkę w ciągu kilku nastu następnych minut.
Poza tym zauważyłem że plaga ślimaków bardzo skutecznie się zmniejsza przy zwiększonej populacji krewetek. Zresztą ślimaki pokroju zatoczka, całkiem nieźle uzupełniają system zjadania glonów i resztek pokarmu :) I mimo że kiedyś bardzo z tym walczyłem, to teraz pojedyncze ślimaczki mi nie przeszkadzają.
Avatar użytkownika
SirLacky
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 132
Dołączył(a): Cz 13 paź, 2011 20:04
Lokalizacja: Nysa

Poprzednia strona

Powrót do SKORUPIAKI I MIĘCZAKI Z NASZEJ PAKI

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości