Rybki które mogą być z Twoimi krewetkami ;)

Moderator: =Fresz=

Postprzez Ejo » Wt 26 paź, 2010 07:51

Witam,
a Zwinnik jarzeniec nadaje się do wspólnego życia z kreweciami?
"Pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata ma swoją cenę, wysoką ale wymierną. My w Polsce nie znamy pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz bezcenna w życiu ludzi narodów i państw. Tą rzeczą jest HONOR" - Józef Beck
Avatar użytkownika
Ejo
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 40
Dołączył(a): Wt 19 paź, 2010 21:13
Lokalizacja: Warszawa / Toruń

Postprzez Margo-CzW » Pt 29 paź, 2010 12:05

Ejo napisał(a):a Zwinnik jarzeniec nadaje się do wspólnego życia z kreweciami?


Te ktore mam z radoscia rzucaly sie nawet na szkliste (siedza wiec teraz w "Alcatraz")... ;) W duzym akwarium mialam je z redkami i krewecie zyly i rozmnazaly sie - ale tez mialy mase mchow, gdzie mogly sie schowac...
Pokojowo nastawiona... I wilki potrafia byc pacyfistami... ;)
Avatar użytkownika
Margo-CzW
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 22
Dołączył(a): N 13 wrz, 2009 13:25

Postprzez Crystal » So 30 paź, 2010 06:39

W zakresie neonek mam nie miłe doświadczenia. Miałem kiedyśneonki z krewetkami i te łobuzy wyspecjalizowały się w przeszukiwaniu mchów celem zjadania malutenkich kreweci. Co prawda neonki były wyrośniete i ślicznie wybarwione ale nie dawały szans krewetkom. Ogólnie jestem zdania, że jeżeli komuśchodzi o rozmnażanie krewetek to najbezpieczniej jest nie posiadać z nimi rybek. Oczywiście w zbironikach gdzie jest dużo kryjówek cześc młodych penwo się uchowa i jest to tylkoe kwestia proporcji między ilością krewetek, rybek oraz kryjówek ale ja jakoś wolę krewetki.
Co do gupika endlera to i w ogóle gupików to z jednej strony jest to bardzo popularna rybka i tania ale z drugiej stanowi obiekt poważnej selekcji i niektóre wystawowe osobniki osiągają zawrotne ceny. Myślę, że naśmiewanie się z kogoś kto opisuje gupiki to trochę tak jakbyśmy się naśmiewali z kogoś kto opisuje hetropody. Też są łatwe w hodowli stanowią ciekawy przedmiot obserwacji dla początkujących kreweciarzy ale są też odmiany naprawdę i drogie i trudne w utrzymaniu wzorca.
Avatar użytkownika
Crystal
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 300
Dołączył(a): N 27 cze, 2010 21:44

Postprzez camel » Śr 01 gru, 2010 11:59

Witam, roszke się naczytałem w tym dziele i mam takie pytanko do krewetkmaniaków.

Jaką możecie polecić osobiście rybke do krewetkatium...

A dokładnie:
-Shrimp set 30 litrów
-dokupiona grzałka z termostatem
-podłoźe Manado
-chodzi mi o 2-4 rybki (najlepiej jak by też się rozmnażały)
-takie by nie zjadły mi małych krewetach (chce rozmnażać krewety)

Tylko prosze nie pisać mi, że Pyszczaki lub pielegnicowate hehe itp :P Liczę na pomoc :)
Pozdrawiam
camel
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 74
Dołączył(a): Wt 30 lis, 2010 16:17
Lokalizacja: Opole

Postprzez White Pearl » Śr 01 gru, 2010 13:01

ja mam redki i babalutki z gupikami i krewetkom nic nie jest oczywiscie jezeli będą młode to juz inna sprawa no chyba ze masz zarosnięte akwarium. Neonków nie polecam bo lubia jeść :-> .
Avatar użytkownika
White Pearl
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 92
Dołączył(a): Pn 20 paź, 2008 12:33

Postprzez MarSz » Śr 01 gru, 2010 13:08

White Pearl napisał(a):oczywiscie jezeli będą młode to juz inna sprawa


no ale o to tutaj chodzi. Wyobraź sobie hodowlę Red Bee z gupikami - przeżywalność młodych nawet przy dużym zagęszczeniu - znikoma
MarSz
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 520
Dołączył(a): Śr 12 maja, 2010 20:11

Postprzez camel » Śr 01 gru, 2010 13:10

MarSz, chodzi mi piorytetowo o krewety...

W toku rozumowania widze, że jesteś za tym bym odpuścił sobie rybki? :)
camel
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 74
Dołączył(a): Wt 30 lis, 2010 16:17
Lokalizacja: Opole

Postprzez Daniek » Śr 01 gru, 2010 16:38

Moje pierwsze krewety przepadły bez śladu. A w zbiorniku pływały 2 gupiki i jeden 2cm zbrojniki. Krewetki miały ok 3 tygodni. Myślę że razbory karłowate takie jak boraras mogą pływać z krewetkami. Mała, spokojna i bardzo ładna rybka.
Pozdrawiam
Daniel Stożek
Avatar użytkownika
Daniek
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 64
Dołączył(a): Cz 25 mar, 2010 18:07
Lokalizacja: Nowy Targ

Postprzez Orzelek » Pn 27 cze, 2011 22:24

Czy ktoś z szanownych kolegów i koleżanek trzymał z krewetkami drobnoustki obrzeżone? Chętnie poczytałbym o skutkach takiego połączenia dla krewetek?
Orzelek
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn 27 cze, 2011 21:09

Postprzez Sandra:):):):) » Pn 18 lip, 2011 09:38

Ja kupiłam ostatnio do swojego akwa tzw. poziomki. Są śliczne, czerwoniutkie i nie duże. Szczerzę mówiąc nie wiem jaką inna nazwę noszą bo ta jest potoczna. Jak obserwuje akwa to wszystko jest w porządku, wszystkie krewetki żyją, z innymi rybami też nie ma problemu.
Mam jeszcze pytanie co do glonojadów. Bo kupiłam sobie glonojada niebieskiego weloniastego, śliczny jest. Czytałam jeszcze że są czerwone poza niebieskimi i złotymi. W wawie nigdzie nie widziałam takich. Wie ktoś gdzie można je dostać? I w jakiejś normalnej cenie a nie za 30zł za złotego w sklepie. W necie widziałam za 6-7zł złotego weloniastego , ale nic nie ma o czerwonym.
Sandra:):):):)
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 49
Dołączył(a): Śr 13 kwi, 2011 13:17

Postprzez =Fresz= » Pn 18 lip, 2011 10:04

POZIOMKI? :shock: ja chce je zobaczyć na zdjęciu :-P dasz radę zrobić? Ten zbrojnik to LDA16 i ciężko go kupić ;-) http://www.akwar.net/encyklopedia-ryb/z ... -2419.html
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez Sandra:):):):) » Pn 18 lip, 2011 10:26

Ok zrobię zdjęcia, tylko baterie naładuje do aparatu. Dzisiaj wkleje fotki. Muszę mieć tego glona bo się zakochałam:D
Tak , widziałam już tą stronke, bo szukałam info o nich. Ale poza tym nic innego nie znalazłam.
Ostatnio edytowano Pn 18 lip, 2011 10:43 przez Sandra:):):):), łącznie edytowano 1 raz
Sandra:):):):)
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 49
Dołączył(a): Śr 13 kwi, 2011 13:17

Postprzez Wnorus » Pn 18 lip, 2011 10:54

Te poziomki to bystrzyki amandy ?
Avatar użytkownika
Wnorus
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 27
Dołączył(a): So 27 cze, 2009 13:48
Lokalizacja: Wołomin

Postprzez Sandra:):):):) » Pn 18 lip, 2011 11:00

Nie wiem, na prawde nie wiem. Ale ten koleś w sklepie mówił mi jakąś nazwe tyle że już nie pamiętam;p
Sandra:):):):)
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 49
Dołączył(a): Śr 13 kwi, 2011 13:17

Postprzez Sandra:):):):) » Pn 18 lip, 2011 17:04

Obrazek
Przedstawiam Wam poziomke:)
Sandra:):):):)
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 49
Dołączył(a): Śr 13 kwi, 2011 13:17

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ENCYKLOPEDIA RYB PRZYJAZNYCH DLA KREWETEK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron