Rybki które mogą być z Twoimi krewetkami ;)

Moderator: =Fresz=

Postprzez SirLacky » So 17 gru, 2011 13:04

krzych0062 napisał(a):
Smithi napisał(a):Jesli kreweta trafi pod wasy, to czemu nie mialby trachnac?

Ale snujesz takie przypuszczenia, gdybasz, czy widziałeś takie przypadki i znasz z własnego doświadczenia? Bo te, o których ja wspomniałem nie zaobserwowano żadnego ataku, no chyba że są tak szczwane i robią to pod nieobecność oglądających...hehe ;-)


Pamiętaj że Kiryski to znaczniej mierze zwierzęta nocne :-P
Avatar użytkownika
SirLacky
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 132
Dołączył(a): Cz 13 paź, 2011 20:04
Lokalizacja: Nysa

Postprzez lukaszLDZ » Pt 23 gru, 2011 11:02

Polecam boraras brygittae - mam 24 sztuki w 54 litrach z krewetkami Red Cherry i CR, nie interesuja sie w ogóle krewetkami a do tego ładnie i niepospolicie wygladaja. Ich wielkośc ok 1,5 cm - 2 cm - u mnie w akwarium.
Łukasz
Avatar użytkownika
lukaszLDZ
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 121
Dołączył(a): Cz 08 gru, 2011 22:12

Postprzez barus9 » Wt 20 mar, 2012 14:25

otoski lubią krewetki jak nie ma tabletek na dnie. Po wrzuceniu tabletki nie podejdzie żadna krewetka dopóki się nie najedzą. W szaleństwie jedzenia nie jedna krewetka dostała "kopniaka".

W ogólnym mam jeszcze bystrzyki Amandy i Oryzias woworae (śliczne rybki szczególnie samce w czasie zalotów i walki o terytorium robią się granatowe). Nie interesują się krewetkami, trudno powiedzieć coś o małych krewetkach czy zjadają czy nie osobiście nie zaobserwowałem.
barus9
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 469
Dołączył(a): Cz 23 lut, 2012 12:48
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Precelek » Wt 13 lis, 2012 15:58

Właśnie jestem w trakcie zakładania nowego zbiornika (112L) - . Póki co nie mam ostatecznego planu co do niego. W planach mam wpuszczenie do niego yellowek, a jako rybki towarzyszące te, do których mam sentyment, czyli piskorki khuli khuli, mułojad i glonojad szydlik (lub coś jego pokroju), opcjonalnie zastanawiałam się nad danio pręgowanymi. W mniejszym baniaczku z red cherry mam neonki i kilka niedużych gupików (raczej już niewiele urosną) i te rybki także zamierzam przenieść do większego zbiornika.

Moje pytanie brzmi - czy piskorki, mułojad, szydlik, neonki (12szt), gupiki (10szt po 3-4cm) yellowki i ślimaki helenki mogą wspólnie zamieszkać w niespełna stu litrach o dużym zagęszczeniu roślin? Proszę o sugestie, bo plany są w powijakach, więc zanim coś uczynię wolę to skonsultować z Wami.
Precelek
Potencjalny Maniak
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn 16 lip, 2012 12:05

Postprzez =Fresz= » Wt 13 lis, 2012 16:03

Być mogą ale dużego przyrostu krewetek nie będzie i będą się chować więc pełnego ich uroku nie zobaczysz ;-) będzie to tylko taki drobny dodatek do rybek.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez Precelek » Wt 13 lis, 2012 16:17

Z których zatem zrezygnować? Najwyżej założę jeszcze jeden zbiornik ;)
Precelek
Potencjalny Maniak
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn 16 lip, 2012 12:05

Postprzez =Fresz= » Wt 13 lis, 2012 16:22

O właśnie dobra myśl kolejny zbiornik nie musi być duży tak około 30l dla samych krewetek ;-) żeby nie mieć problemów z założeniem i dobraniem sprzętu czy podłoża proponuję jeszcze trochę poobserwować akwaria ludzi którzy już mają większą wiedzę.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez kloner11 » Wt 11 gru, 2012 23:17

Czy ktoś bardziej obeznany w temacie ode mnie jest mi w stanie odpowiedzieć na pytanie:

O litraże w których te dwie rybki czuły się "komfortowo" ?

-Razbora Galaxy
-Neon Simulans


I czy warto wierzyć w zapewnienia, iż oba gatunki są obojętne wobec krewetek?
kloner11
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 55
Dołączył(a): N 26 lut, 2012 21:03
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez pellepil » Wt 11 gru, 2012 23:44

Z moich obserwacji razbory galaxy są wytrawnymi łowcami małych krewetek . W mojej 240 pływa ich tylko około 10 sztuk , a krewetek z jajcami przynajmniej 30 ( wszystkich +- 200) i w ciągu dwóch miesięcy naliczyłem może z 10 małych krewetek.
Co do litrażu to razborki rozmnażały się w 27 litrach przy ph-5,5 gh-5 kh-0 i cotygodniowych podmianach wody.

Neonów nie miałem.
Ostatnio edytowano Wt 11 gru, 2012 23:46 przez pellepil, łącznie edytowano 1 raz
BT0,DBT,Tiger,CRS-SSSS,RC,Y,BP,Hummel,Tibee,Taiwan,Green,Cardinal,Amano,Macrobrachium
Avatar użytkownika
pellepil
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 237
Dołączył(a): N 23 sty, 2011 19:53
Lokalizacja: Dublin

Postprzez Tommi » Śr 12 gru, 2012 00:13

potwierdzam, galaxy są bardzo ruchliwe i ciekawskie wpływają niemal w każdy zakamarek i lubią polować na młode krewetki. Natomiast nigdy nie udało mi się przyłapać na polowaniu czy też zjadaniu krewetek przez bystrzyki amady, te raczej pływają w toni, a nie pomiędzy skałami/roślinami i są wg moich obserwacji w 100% obojętne wobec krewetek.
Tommi
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn 10 gru, 2012 21:02
Lokalizacja: z południa :)

Postprzez =Fresz= » Śr 12 gru, 2012 08:48

Miałem neona simulansa też i lubi polować podobnie jak razborka ale nie tak wytrwale. Bystrzyków nie miałem i nie mogę na ten temat nic powiedzieć. Zauważyć tylko trzeba że rybka zje wszystko co się jej do pyszczka zmieści a jak mała krewetka się rusza to jest to najlepszy żywy przysmak dla rybki.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez Tommi » So 15 gru, 2012 21:32

czy ktoś trzymał w jednym baniaku krewetki i razbory hengela ? czy polowały aktywnie na młode krewetki ?
Tommi
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn 10 gru, 2012 21:02
Lokalizacja: z południa :)

Re: Rybki które mogą być z Twoimi krewetkami ;)

Postprzez Kars » Pn 21 sty, 2013 12:54

Może trochę odkopie.
Miałem hengelki z RC, nie zauważyłem żadnego zainteresowania, tym bardziej polowań na krewetki.
Kars
Potencjalny Maniak
 
Posty: 1
Dołączył(a): N 20 sty, 2013 22:52

Re: Rybki które mogą być z Twoimi krewetkami ;)

Postprzez pietrzj » Wt 09 kwi, 2013 09:03

A co z drobniczką jednodniówką (Heterandria formosa)?
Z opinii sprzedawcy z zoologa (wiem, że to może być niemiarodajne) - są właściwym towarzystwem, nawet w niewielkim krewetkarium. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia. Myślę o połączeniu krewetek Red Cherry właśnie z drobniczką.
pietrzj
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt 08 mar, 2013 15:28

Re: Rybki które mogą być z Twoimi krewetkami ;)

Postprzez marrccin » Wt 09 kwi, 2013 17:21

kiedyś na jakimś forum przeczytałem, że i ona zjada krewetki. ale jak duże jest to zjawisko, nie wiem.
brak gg, skype marrccin83
Obrazek
Avatar użytkownika
marrccin
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 59
Dołączył(a): Pn 18 sty, 2010 03:57
Lokalizacja: Gdańsk/Bristol

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ENCYKLOPEDIA RYB PRZYJAZNYCH DLA KREWETEK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron