Dziwne zachowanie podłoża Platinium Soil

Grunt to podstawa :)

Moderator: =Fresz=

Dziwne zachowanie podłoża Platinium Soil

Postprzez parex » Pt 19 lut, 2021 12:23

Dwa dni temu zalałem czystym RO kostkę na podłożu PS , grubość podłoża ok 2 cm.
Coś mi się nie zgadza, na filmach Szopena gdzie zalewa zbiornik na PS po 2 dniach przewodność wody mocno wzrasta , o ile pamiętam do ponad 100 uS. Moje zaraz po zalaniu dało 40 uS (RO ma 17 uS) i nic nie wzrasta, po 2 dniach mam 42 uS.
Orientuje się ktoś? Czy zmieniły się te podłoża? To podłoże było typowo roślinne i powinno oddać do czystej RO sporo nawozu i innych pierwiastków. (znaczny wzrost przewodności)
Pytam ponieważ Kreweciarze zalecają 50% podmianę wody czystym RO po zalaniu co kilka dni by właśnie wypłukać te dobroczynne pierwiastki przeznaczone dla roślin.
Ale moja przewodność nie rośnie, teraz nie wiem czy robić te podmiany?

Odpowie ktoś?
parex
Potencjalny Maniak
 
Posty: 16
Dołączył(a): Cz 04 lut, 2021 19:11

Re: Dziwne zachowanie podłoża Platinium Soil

Postprzez Mr.Kreweta » Pt 19 lut, 2021 15:36

A Szopen nie sypał pod podłoże jakichś bajerów? Od bakterii, pożywek na innych wspomagaczach kończąc? To lubi podnieść us, u mnie przez kilka lat jak używam Platinum Soil, nigdy us nie skoczyło więcej jak 10 us, tyle że zalewałem już wodą zmineralizowaną... Tak czy siak lepiej podmień wodę w Platinum, to że us nie wzrosło nie znaczy że podłoże nic nie oddało, us mierzy tylko drobinki przewodzące prąd, tych nie przewodzących nie widzi.
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Dziwne zachowanie podłoża Platinium Soil

Postprzez raiders » So 20 lut, 2021 10:46

U mnie na platinum 3l zbiornik 30*30*30 zalane czystym ro 12uS.
Przewodność po 24h.... 120us.
Po 3 dniach ustabilizowało się na 145-150uS.

Ale z tymi podłożami to loteria bo np na benibachi normal miałem takie cyrki że 5l worek rozsypany na dwa szkła zalany ta sama woda. Jedno szkło Ph 6.5 us 50 po 24h.drugie szkło ph5. 2 uS 78. [emoji38].

I bądź tu mądry
raiders
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 344
Dołączył(a): Pt 13 maja, 2016 15:55

Re: Dziwne zachowanie podłoża Platinium Soil

Postprzez parex » So 27 lut, 2021 21:02

Zrobiłem średnio co trzy dni trzy 50%owe podmiany na czyste RO. Jutro zrobię ostatni raz czwartą i zmineralizuję wodę by zbiornik spokojnie dojrzewał.
Ale powiem wam, że jakaś dziwna partia mi się trafiła tego podłoża, nie przekroczyło mi 50 uS. Po każdej podmianie coraz mniej, po 2 dniach od ostatniej stanęło na 20 uS.
parex
Potencjalny Maniak
 
Posty: 16
Dołączył(a): Cz 04 lut, 2021 19:11

Re: Dziwne zachowanie podłoża Platinium Soil

Postprzez parex » Wt 02 mar, 2021 21:51

No i zbiornik na neutralnym pięknie się kręci a w nim 50 szt Blue Velvet.
Ale mam problem z kostką zalaną na Beni Normal, kostka zalana miesiąc temu i nie może dojrzeć.
Podaje zamiennie bakterie Seachem i BioNitro. Lipa ciągle obecny niewielki amoniak, niewielkie azotyny i prawie zero NO3.
Zaczyna irytować mnie to podłoże. Czy ktoś pamięta jak startował na Beni czy tez miał taki problem?
Kurde zamówiłem i czekają PRL i PBLki w ilości 60 szt i boje się ryzykować bym nie miał mega zgonów zbiorowych :) Strasznie długo to trwa i mam wrażenie że cykl azotowy nadal mocno kuleje.
Co myślicie o tym? Pamiętacie start na tym podłożu?
parex
Potencjalny Maniak
 
Posty: 16
Dołączył(a): Cz 04 lut, 2021 19:11

Re: Dziwne zachowanie podłoża Platinium Soil

Postprzez Mr.Kreweta » Śr 03 mar, 2021 15:15

Niestety z chyba każdym podłożem bywały wypadki, temat podłoży to od kilku lat temat nr1...
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Dziwne zachowanie podłoża Platinium Soil

Postprzez parex » N 07 mar, 2021 15:34

No i pięknie ruszyło, zbiornik na Platinum Soil również. Powód był bardzo prozaiczny, za mało tlenu w wodzie!!
Niestety kaskady nie sa w stanie natlenić właściwie wody i bakteriom brakowało tlenu, dołożone napowietrzanie do każdej bańki i śmiga.
Nh3/4 - 0
NO2 - 0
I niestety NO3 - 0

Ale powodem zerowego NO3 sa pożeracze azotanów :)

https://zapodaj.net/306c6aebebdcb.jpg.html" target="_blank

https://zapodaj.net/e01b592bd25e2.jpg.html" target="_blank
parex
Potencjalny Maniak
 
Posty: 16
Dołączył(a): Cz 04 lut, 2021 19:11


Powrót do PODŁOŻE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości